Biseksüellik

Ne eeesi senin deden büyük deden savaşmadı mı ? benim büyük dedem Yemende ölmüş bu araplar yüzünden Lawrance’den nefret ediyorum

Of of of, buralara ne ara geldi bu konu?

Tartışma adabından çıkarsanız yöneticinin uyarı mesajıyla karşılaşırsınız doğal olarak. Uyarıdan sonra kötü gidişi devam ettirirseniz(küfür, nefret söylemleri, aşağılama vs.) o yöneticinin uyarı mesajından sonraki her mesajınız için ayrı ayrı uyarı alırsınız.

Tamam, özür dilerim. Bir daha olmaz.

Ve yine ilk sayfada görüpte gerisini okumadan cevap verdiklerimden biri :slight_smile:

Tek yumurta ikizi olduğu halde biri eşcinsel diğeri heteroseksüel olan kardeşler tanıyorum. Doğrusu hormonlar ne kadar etkilidir ya da değildir tam bilmiyorum.

Kesinlikle hormonlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Tedavi amaçlı doktora gidip de testesteron/östrojen takviyesi alan eşcinsellerin sadece cinsel arzularının arttığı gözlemlenmiş. Ama tabii ki yine hemcinslerine.

Psikolojik bir olay bu. Ve hayır, hastalık değil.

Escinsellere, biseksuellere veya baska bir cinsel egilimi olan insanlara sanki boyle bir durumda olmayi kendileri istemis, bu onlarin secimiymis gibi davranan, dar kafali empati ozurlulerinden tiksiniyorum.

Bana göre aşk, aşktır. Karşı cinse, hemcinsine falan nasıl olursa olsun saygı duyarım. Belki de biseksüellik, eşcinsellik hastalık değil de homofobik olmak bir hastalıktır.

Olabilecek bir şey. Saygı duyulmalı. Sonuçta kimi seveceğimizi seçemiyoruz.

Bunun belki si mi kalmış

Güzel başlık cinsellik kelimesinin bile tabu sayıldığı türkiye de böyle bir konu açılıp açıklanması takdir edilir nitelikte.

Gerçektende tartışmaya açık bir konu birde herkez bilimsel konuşmış ben odun gibi kaldım süslü cümleler konuşamayacağım :smiley: bu konuda yorum yapmıyorum

post kasmak için daha boş konular mevcut

Konu “Bilimsel olarak” tartışmaya açık değil, çünkü geri kalmış ülkeler dışında bilim ortamında hastalık kategorisinden yıllar evvel çıkarıldı. Kalan söylenecek her şey kişilerin zihniyetini gösteren yorumlardan ibaret kalır.

Kimse kimsenin duygularına karışamaz bana göre. Herkez özgürce yaşıyor bu dünyada. Dünyanın birçok yerinde gay,lezbiyen var. Bazı ülkelerde serbest böyle şeyler. Ben karşı değilim. Herkez özgür sonuçta. Bana zararları dokunmuyor kendi duygularını yaşıyorlar.
Cinsiyetim erkek ve ben kızlardan hoşlanan biriyim. Benim duygumda budur.
Kimseye zararı olmayan kimselere kin beslemiyorum. Konu tartışmaya baya açık bir konu. Okudumda naziler falan girmiş araya hep yorumumu belirtip kaçayım en iyisi. :redface:

işte ben bundan bahsediyorum nasıl böyle konuşuyorsunuz abi konuşma konusunda iyi değilim ben hiç bir şey bilmiyorum jon snow bu sefer sen değil ben bilmiyorum boşu buşunada işgal ettim burayı yav medem bir fikrim yok ne işim var benim burda :smiley: hey Allahım ben yine sapıttım gidim en iyisi

@“LyVia” hiç korkmam :smiley: ^^

Bende hormon yada genetik etkileri olduğunu düşünmüyorum. Ve yanlış olduğunu da düşünmüyorum. Aşk’ı nasıl tanımlıyorsak bence bu cinsel yönelimlerde onun gibi. Biraz sen seçersin birazda başka etkenler vardır. Ama mutluysan yada başkaları için olmadığın biri gibi davranmıyorsan, gerisi boş.

Bunları kafaya takmanın yanlış olduğunu düşünenlerdenim, bize mi kalmış kim kimi seviyor, istiyor.

yok ya kasıp ne yapcam 100 olmuş 200 olmuş banamı yararı varmı yok ben iyi bir insanmı yapar hayır şaka bir yana Bu konu hakkındaki ciddi görüşüm ve fikrim şu yöndedirki ben eski kafalı biriyim biraz ve bu tür şeyleri pek tasvip etmem ve bu tür insanlardanda hoşlanmam dinimizdede geçerki aynı iki cinsin birbiri ile birlikte olması büyük günahlar arasındadır dindar biri değilim ama bu tür şeylere önem veririm dediğim gibi eski kafalı biriyimdir biraz benim görüşüme karşıt elbette çok kişi vardır eleştirel alablirim hemde sert eleştirler ama benim kişiliği bu şekildedir bu tür insanlardan hoşlanmam hatta konuşmam muhabbet edemem

Eşcinselliği bu kadar ‘öteki’ bir şey gibi görmek biraz da toplumumuzun sorunu aslında.
Çevremizde bu tür insanlar olmadığı, varsa bile kendini sakladığı ve yurdum insanının tek iletişim aracı olan televizyonda da bu kelimeyle ilgili bağdaştırdığı tek örnekleri; Diva Bülent Ersoy ve ‘‘Arka Sokaklar’da polise yardımcı olmaya çalışırken nefret cinayetine kurban giden travesti kızlar’’ olduğu için fazla bir şey de beklememek lazım.
Dolayısıyla da insanlar toplumdaki bu kişilerden öcü gibi kaçıyor, konuşmaktan dahi korkuyor. Dediğim gibi suçu kişilerde değil de toplumda aramak lazım:
Sadece sabah aynı yataktan beraber kalkan iki erkeğin 10 saniyelik bir görüntüsünün yayınlandığı son televizyon dizisi RTÜK tarafından yüklü bir para cezasına çarptırılmış ve kısa süre sonra da bitmişti.

Artık konuyu kitleyebiliriz.