Biseksüellik

Haklısınız tabikide böyle birşeyin bana nede bir başkasına zararı yok.Ama ben çevremdeki insanlardan ve toplumdan böyle görmüşümki tasvip edilen birşey değil ve gerçekten bu tür insanlardan nefret ediyorlar.Çünki onlarınki bir farklılık ve toplumların bu tür farklılıklara alışması kolay deyil helede bizim gibi dini islam olan ülkelerde zaten dinen yasak bir şey bir de bizim millet dinine bağlıdır hatta bu aşırıya kaçıp doğu illerimizde namus cinayiti olarak karşımıza çıkıyor ve bu gerçekten çok çirkin birşey.
Benim çevreden gördüğüm budur çoğu insan modernim desede bu tür insanlara karşı eski kafalılık yaparlar tıpkı benim gibi hatta Game of Thrones izlerken Renly ve Lorasın sahnelerinden çok rahatsız olmuştım elimde olan birşey değil ben böyle gördüm ilincime böyle işledim ama gün gelir bu önyargılarım değişirmi bilemem

Bu tür insanları ötekileştirmek ile ırkçılığı aynı kefeye koyabiliriz, zira aralarında hiçbir fark yok.
İnsanları bu tür yargılarla ayırmamak lazım.
Önce insan…

Gayleri herzaman sevmisimdir, kiz veya erkek, herzaman cok iyidirler, sohbetleri olsun, o olsun, bu olsun, ve cok eglencelidirler gercekten… Gaylere/Biseksuellere karsi olanlari anlamiyorum neden? Kendi ailemi, kuzenlerimi vesaire bile anlamiyorum bu konuda. Gaylerden herzaman nefret etmislerdir, ailemdekiler gibi olmadigim icin cok mutluyum. Gay arkadaslarim var onlarla da mutluyum. -.-

Bırakın herkes istediği gibi yaşasın.Nedir bu nefret,nedir bu kin?Sadece bu konu için konuşmuyorum,ayrımcılığın her türlüsüne karşıyım ben…

gay, eşcinsel demektir ve her iki cins için de kullanılır. sadece erkek eşcinsel anlamında değildir

Eşcinselleri tanımlamak için kullanılan en yaygın terim işte. Sorun ne? Tam meali odur demedim zaten.

Arkadaşım olayı niye hemen kişiselleştiriyosun ki? Kızlara gay mi deniyomuş dedin, ben de evet deniyor dedim. yok onun asıl anlamı şu değil de bu diye lafı çevirmeye gerek yok.

Daha adının anlamını bile bilmediğimiz terimler hakkında bu kadar çok ukalalık taslamayalım bence

Çok güzel yazmışsın :slight_smile: ^^

Gay’in anlami escinseldir, sadece escinsel, sadece erkekler icin kullanildigini saniyor bircok kisi ama oyle degil. Her iki cins icinde kullaniliyor.

Hayatınızda doğduğunuz gün ailenizi,akrabalarınızı,kız ya da erkek oluşunuzu değiştiremezsiniz. İşte eşcinsellikte budur, bir kızdan veya erkekten hoşlanmanızı seçemezsiniz. Eşcinsel veya biseksüel olmak nefes almak gibidir duduramazsınız,önleyemezsiniz. Önlemeniz gereken bir şey de değildir, hayatın bir yansımasıdır size tıpkı heteroseksüel doğmanız gibi.Cinsel Tercih denmesi de en abes olaydır, eşcinsellik ve biseksüellik bir tercih değil ‘‘yönelimdir’’.Kızlardan veya erkeklerden hoşlanacağınızı seçemezsiniz. İnsanların düşüncesine saygı duyulması gerekir, yönelimlerine, renklerine , yaşam tarzlarına, inançlarına, ideolojilerine… Bizi çeşitli kılan da bu renklerdir zaten. Burada eşcinsellerden veya biseksüellerden hoşlanmam diyen biri de çıkabilir, kimse kimseyi sevmek zorunda değildir ama saygı duymak zorundadır. Cinsellik kelimesi ortamda geçtiğinde bile herkes sus pus oluyor , tabulardan saklanılıyor. Ki bu durumda gelmiş yönelimlerden bahsediyoruz. Yapılan araştırmalarda yıllarca eşcinselliğin ve biseksüelliğin bir hastalık olmadığı psikolog ve doktorlar tarafından açıklanmıştır. Kalkıpta bir hastalıktır demek yapabileceğiniz en basit yorumlardan biridir sadece. Ben insana insan olduğu için değer veririm benim için önemli olan onun dostluğudur;ideolojisi,fikri,yönelimleri değildir. Buraya yazıyorum çünkü insanları sadece yargılıyoruz en kolay olanı yapıyoruz hep, insanları anlamak yerine sadece yargılıyoruz…

40 yıllık eşcinselim “bana da bulaştıracaksınız aq” diyenini bile gördüm.
Durum vallahi içler acısı

Sanıyorum ki bizim psikoloji hocası biseksüel.

Öncelikle insanları belli sıfatlara sokup ötekileştirmek bile ırkçılık. Neden burada “düz” insanlar hakkında konu açılmıyor da, Biseksüellik ya da Eşcinsellik konu adı altında fikir beyan ediliyor. Çünkü azınlık ve anormal olmalarından ötürü mü? Hiç sanmıyorum. Olduğundan abartı bir anlam yüklememek gerek. Cinsel tercih,dinsel tercih,sosyal tercih,vesaire vesaire. İnsanları bu şekilde ayırta ayırta, ötekileştire ötekileştire dışlanan konum haline getiren yine insanlar. Demokrasi insanı özgür kılmaya yetmiyor. Sokakta rahat rahat el ele tutuşup yürüyen iki erkek bazı ülkelerin,bazı şehirlerinin nezih yerlerinde çok ufak bir kısım olarak görebiliriz. Ya da Türkiyede üzerinde Atatürk tshirti giymiş adama dönüp bakılmaz, ama bir Hitler tshirtü görülürse arkasına dönüp baktırır. Aynı kategorinin farklı görüşlerini bu denli ayırmak çok saçma.

Sevmek asla zorunda değilsin. Ama insanların olduğu şeyi sergileme özgürlüğünü elinden almaya kimsenin hakkı yoktur. Azınlık, ya da normal kısma göre anormal.Hiç farketmez.

Birçok insan görebiliriz Türkiyede. Homofobik ve bununla gurur duyan. Asıl samimi olmayan homofobiktir. Erkek adam dediğin,kadın dediğin cümlelerle başlayan şeyler iticidir. Artık 21.yüzyılda bunları aşmak gerek. Bunun geri kafası,ileri kafası yok.

forum tarihinin en değişik konusu olmuş. :smiley:

"Ve siz dedi tanrı; allah aşkına ne halt yiyorsunuz kuzum? Kim içirdi bana bu 70lik votkayı?"
Sarhoştum @“Lady Di”. Hatırlamıyorum

Çok değişik bir konu olmuş böyle konuların forumda olması beni şaşırttı doğrusu

Çok yakışıklı erkekler var vallahi, yalan yok.

Günah.

Bence asılmalılar!

Ortam iyice ılıdı:SS
Bir de konu daha mı az tepki çekmek için biseksüellik adı altında açılmış onu anlamadım? Çünkü tartışılan ve tartışılması istenen aslında eşcinsellikmiş gibi geldi bana.

OMG ilk sayfaları ilk defa okuorm ve biz hattu’ya ichigoya, khal’a falan qurban olalım bea
DONT R.I.P @Kanatayak <3