Blackfyre Hanesi

Blackfyre Hanesi, Aegon IV un ölüm döşeğinde meşrulaştırdığı piç oğlu Daemon tarafından kurulmuştur. Hanenin adını babasının ona 14 yaşındayken verdiği Valyria Çeliği kılıç Blackfyre dan esinlenerek vermiştir. Bu kılıç Aegon I dan beri Targaryen prensleri ve kralları tarafından taşınmıştır Daemon Targaryenlerin arması olan siyah zemin üzerine kırmızı ejderhayı, kırmızı zemin üzerine siyah ejderhaya çevirip kendi hanesine arma yaptı. Ayrıca Targaryenlerden Blackfyre lara gümüş saç, menekşe rengi göz ve rüya şeklinde görülen önsezi yeteneği de geçmiştir.

Daemon Blackfyre ve kılıcı Blackfyre

Daemon a toprak veya lordluk verildiği bilinmiyor. 195AL yılında Daemon ve arkadaşları bazı hanelerle beraber isyan etti. İsyan Targaryenler tarafından bastırıldı ve Daemon ile iki oğlu öldürüldü. Ancak diğer oğulları ve üvey kardeşi Aegor Özgür Şehirlere kaçtı. Daha sonra tekrara isyan eden Blackfyre lar Beyazduvar bölgesinde durduruldu. Sonraları tekrar tekrar isyan eden Blackfyrelar hep durduruldu ve güç kaybetti. Son isyan Maelys Monstorous tarafından çıkartıldı ancak Barristan onu öldürünce Blackfyre soyu sona erdi ve kadim kılıç Blackfyre bir daha hiç görülmedi.

Bunlar resmen Targaryen çakması bide onlara isyan çıkartıyor.Böyle olur sonu işte :d

Tam muhalefet, arma olayına güldüm açıkçası :smiley: Çok orijinal bir insanmış :smiley:

Targaryen çakması değil ki onların soyundan geliyor en azından.

Haklısın.Kazansaydı en azından neredeyse aynı olan Targaryen’lıkla devam edicekti

Sevdim bu haneyi keşke yok olmasaymış kitabada renk katardı.

yok olmadı ki :wink:

Derken !! Yukarda yok oldu yazmıyor mu ? :smiley: Ufak bi spoiler daha alabilirmiyim :smiley:

Yok oldu ya. Sadece bir teori var gerçek değil.

bir teori

son kitapta ortaya çıkan rhegarın ölmemiş oğlu aegon varys tarafından kurtarılmış. Bu olay tamamen varysin dümeni olabilirç Bu aegonun bir blackfyre olabileceği hatta varysin kendisinin de blackfyre olabileceği konuşuluyor başka forumlarda

ben de bundan bahsediyordum.

GAME OF THRONES
ortada dönen bbir taht oyunu var.
cersei,ned,robert,joffrey,robb,jon,stannis,renly…
bunların hepsi taht içi mücadele ettiğini sanıyor ama oyun sadece iki kişilik ve oyuncuların kim olduğunu tahmin edebilirsiniz.

edd soruyodu zindanda varys e gerçekten söyle varys kime hizmet ediyorsun diye.oda krallığa cevabını vermişti (i m serving to the realm my lord gibi birşeydi tam hatırlıyamadım.) siz bunları söyleyince varys demek istedikleri buymuş diye düşünüyorum.

Varys Targaryen çıkarsa hiç hoş olmaz be . Adamın “ejderini” kesmişler ki zaten !

Daemonun insan üstü bir güzelliği vardı. Kazansaydı veya en azından yok olmasaydı ilginç şeyler olabilirdi.

Görüyorsunuz ki inanmak her zaman yetmiyor asdghk

Targaryen ların soylarını bırazdaha tuketmısler iç savasta ejderhalar katledilmis Targaryen hanesinın soyu kurutulmaya dahada yaklasılmıs isyan etmeseler belkide hala ejderha kıtlıgı yasanmazdı :open_mouth:

illyirio bize göz kırptı

targaryenlerden hoşlanmasam da bu althanesine hayranlık duymuşumdur hep Daemon Blackfyre belki de ismi hoşuma gitmiştir :smiley:

Ennn sevdiğim hanelerden.Daemon’ın yemini umarım gerçekleşir ve bir Blackfyre görürüz tahtta.

Eğer aegon tahta geçer ve blackfyre olduğu anlaşılırsa iç savaş çıkar ve dany westerosa geldiğinde aegona ne yapcağını merak ediyorum

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi