Blackfyre Hanesi

Pıc sever kral aegonun piçi daemonu kuzenınden anlayacağız kendi bir targaryenle peydahlıyınca karısın onu aldatıp meşru varısının kendi oğlu ve dolayısıyla tahtın sahibi olmayacağı iddiaları uzerine kurulan hanedır blackfyre isyanı bu olay nedeniyle çıkar

Bence Blackfyre’lar E naZ Targaryenler Kadar Asil Bir Hane Ama Özgür Şehire Kaçınca Haliyle Kanları Kirlendi.

[quote=“Aka_Toni, post:16, topic:393”]
Targaryen ların soylarını bırazdaha tuketmısler iç savasta ejderhalar katledilmis Targaryen hanesinın soyu kurutulmaya dahada yaklasılmıs isyan etmeseler belkide hala ejderha kıtlıgı yasanmazdı :open_mouth:
[/quote]Blackfyre isyanında hiç ejderha öldürdülmedi ki.Ejderha bile kullanılmadı.

Ejderha yoktu. Arkadaş Ejderhaların Dansından bahsediyor. Ejderhaların Dansı ile Blackfyre Taht Taliplerinin İsyanları birbirinden farklı ve bağımsız olaylar. Birisinde Dans’taki Rhaenyra’nın Viserys tarafından torunu Aegon IV ile onun kardeşi Naerys’ten doğma Daeron II diğer tarafta Rhaenyra’nın yine Viserys tarafından torunu Aegon IV ile Rhaenyra’nın Aegon III tarafından torunu Cürretkar Daena’dan doğma Daemon ‘Kara Ejderha’ Blackfyre var.

Şu seride desteklediğim 3 haneden biri. Daemon Blackfyre adamın adında bile buram buram ihtişam kokuyor. Targaryenler gibi ensest ilişki olmaması hane arması ve adı çok daha yükseltiyor bu haneyi. Daemon’un kılıcına ne olduğu ilerde çıkma ihtimali merak konusu, umarım verilen söz tutulur Blackfyre tahta çıkar. Oyuncunun ejderhasının Blackfyre olma ihtimali de çok yüksek.

hayallerini yıkmak istemem ama daemon kızkardeşine aşık ve onunla evlenemeyince olay çıkartıyor. yani onlarda da enseste eğilim var.

yinede o söz olayının gerçekleşmesi ve bir blacfyre’ın tahta geçmesi epik olurdu.

Evet biliyorum ben hanenin daemondan itibaren ki süreçte enseste eğilim olmamasını kastediyorum. Bir süre sonra melezleşmiş bir aile. Daemonun kız kardeşine aşık olması ve evlenmek istemesi çok normal çünkü Targaryen geleneğinden ve kanından geliyor. Kendi hanesini kurmasıyla kendi kültürlerini oluşturuyorlar bir nevi.

Kendi kültürlerini kurmuşlar diyosun da onla ilgili hiçbir bilgi yokki sen nerden baktın çok merak ettim sürekli isyan etmenin haricinde bitek altın mürettabatı kurmuşlar

HAİL TO THE TARGARİENS ULAN !!11!!!1BİR!!1

Kendi kültürlerini doğrudan kurduklarını söylemedim. Hanenin Targaryen’lardan farklı olarak enseste eğilim olmaması, armanın değişmesi gibi faktörlerle bir nevi kendi kültürlerini oluşturuyorları kastettim.Orada bir nevi yazıyor tamamen kendi kültürlerini oluşturuyorlar yazmıyor.

Daemon Blackfyre’ın isyanında haklı olduğuna dair herhangi bir bilgi var mı arkadaşlar? Sonuçta Daeron II’nin amcası Aemon’un oğlu olduğunu iddaa ederek isyan ettiğinden herhangi bir kanıt bulması çok zor. Herkes birbirine aşırı derecede benziyordur. Mesela Robert Baratheon’un oğullarının kendisine ait olmadığına dair bir sürü kanıt vardı. Jon Arryn bütün bu kanıtları toplayabilmişti, Daemon hangi kanıtı toplayabilmiş olabilir ki?
Aemon benim bildiğim Aegon IV’ün kral muhafızı, yani adam cinsel birliktelikten zaten vazgeçmiş. Gerçi metresi olan kral muhafızlarıda var, örneğin Jaime Lannister, Lewyn Martell. Ama Aemon Targaryen kardeşi Aegon IV’ü korurken ölmüş. Onun için canını ortaya koymuş bir adam. Böyle birşey yapması çok zor gibi görünüyor. Benim bildiğim Daeron II’nin Aemon Targaryen’in oğlu olduğuna dair tek iddaa halkın yaptığı dedikodular felan. Gerçi herhangi bir görgü şahitleri varsa ve buna göre bir iddaa yapmışlarsa durum değişir.
Şundan soruyorum. Eğer Daemon iddaasında haklıysa şu anda taht Blackfyre’ların önce erkeklerinden sonra kızlarından ve piçlerinden olan insanlara ait demektir. Bu durumda Aegon VI bir Blackfyre’ın soyundan geliyorsa ve tahta çıkarsa meşru olarak hükümdarlık yapar.

Bu Blackfyre İsyanı işi biraz karışık, yani benim anladığım kadarıyla Daemon etrafında Targaryenler’e kin güdenlerin gazına gelip isyan ediyor. Tabi çok kesin kanıtlar yok ama ben şahsen Daeron’un piç olmadığına ama Daemon’un tahtı hak ettiğine inanıyorum. Fakat artık önemli değil, Blackfyre erkek soyu kesin olarak yok olmuş.

Erkek soyunun yok olması önemli değil. Eğer Daeron gerçekten piçse yani Daemon iddaasında haklıysa taht Blackfyre’ların önce erkek soyunun sonra kız sonrada resmileştirdikleri piçlerinden olanlara kalır. Westeros anayasası böyle :smiley: Hatta iddaa ediyorum bu durum doğruysa taht Blackfyreların bütün soyu tükendiğinde Plumm Hanesine kalır. Çünkü onlar Aegon III’ün kızının soyundan geliyorlar. Sonra Daenerys Targaryen’e meşru hükümdarlık ünvanı geçer.
Ama dediğin gibi Daeron büyük ihtimal piç değilmiş zaten. Bilgi için teşekkür ederim.

Şimdi arkadaşlar bakın anlayamadığınız bir durum var. Daeron’un tahtta kalmasını istemeyen ve Daemon’ın yanında isyana katılan Lordların en önemli bahanesi Daemon’ın Daeron’dan daha savaşçı, daha havalı ne bileyim daha böyle başarılı olmasıydı. Mesela şu an bir Blackfyre çıksa ama ruh hastasının teki olsa, arkadaş edinemese falan kimse onun iddiasını desteklemez. Daeron’un piç olup olmaması önemli değil. O vakitler insanların bunu düşündüğünü sanmam, o vakit insanlar Daeron’un ne kadar pasif biri olduğunu düşünüp Daemon’ın yanında yer aldılar.

Yani demem o ki kitapta Blackfyre Hanesi erkek soyu yok oldu diyorsa artık Blackfyre Hanesi’nin bir önemi kalmamış demektir. Zira hiçbir Westeros lordunun bir kadının ardından sancak kaldıracağını sanmam. Bu Daenerys için de geçerli. Targaryenler’e bağlı birkaç hane dışında sırf kadın olduğu için Daenerys’ın büyük bir dezavantajı var.

Bu Blackfyre Hanesi evet biraz havalı ama çok takılmayın buna sırf Westeros tarihi zenginleşsin diye yaratılmış bir mevzu bu Blackfyre mevzusu.

Erkek soyunun tükenmesi demek;hanenin erkek bir üyeyle devam edememesidir.Yani bir Blackfyre kadını ile soy devam etmiş olabilir.

Öyleyse bir önemi kalmaz ki o Blackfyre soyu olmaktan çıkar. Westeros ataerkil bir yer, kadınların taht iddiasının bir anlamı yok orada. Seride kaç kez Cersei bunu belirtti…

Westeros ataerkildir ama Demir Adalar hariç kadınlarında erkeklerden sonra taht sırasında hakkı vardır. Ama dediğin gibi bir kadın bir hanedanın başına geçmişse soyadı değişeceği için hanedanda aslına yok olmuştur. Yalnız o kadından sonra hanedanın bütün hakları çocuğuna kalır.
Mesela İngiltere’de bu çok olmuştur. Sırayla şöyledir.
Normandy Hanedanı, Plantagenet Hanedanı, Tudor Hanedanı, Stuart Hanedanı, Hanover Hanedanı
Bunların hepsi kendinden bir önceki hanedana bir kadın ile bağlıdır.

Dorne’da kadınlar hüküm sürebiliyor ve arkalarında yine kendi soyadlarını taşıyacak olan çocukları olabiliyor Rhoynar etkisi tabi bu

Belkide Yargıç Mopatis yalan söylemiştir.Tyrion zaten Mopatis’e güvenmiyor.

Burada ve şurada hikayeleri ve haklarındaki teoriler özetlenmiş olan hane.

Varys ve Illyrio Mopatis ile ilgili çok ilginç komplo teorileri var ama her şey onların dediği gibi de olabilir, yani adamlar ciddi ciddi doğru söylüyor olabilir.