Blackfyre İsyanı

@Zeki Lann tam sus jaqenhgar duymasın diyecektim ama geç kalmışım

Bütün sırrı bozdun yaa

Yahu Varys Blackfyre olsa gözleri mor olurdu. Ama öyle değil. Bir de niye saçlarını kazısın ki? Targaryen ya da Blackfyre’larla alakası olmayan bir çok insanın saçları platin rengi. Mesela Dayne hanesi bu şekilde. Ashara Dayne Targaryen ya da Valyria soyuyla alakası olmamasına rağmen platin saçlı mor gözlü. @“Zeki Lann”

Kitapta Varys abinin göz rengi hakkında bilgi var mı ki?
Annesi Dorne’lu esmer Targaryen bile var, saç rengi göz rengi çokta önemli değil. Sadece saçını kazıdığı için Blackfire demiyoruz zaten. Teoriyi okumuşsundur bir çok argüman sunuluyor. Saçlarını kazıması bunlardan en basit olanı.

Asharanın saçları koyu reng ya siyah ya kahverengi sadece gözleri benziyor targaryenlere.

@“JaqenHgar” Bende Aegonun Blackfire çıkmasını istemiyorum ama böyle bir ihtimal var. Maelysle Blackfirelar bitti deniyor sadece deniyor . Yani soy ağacının tamamını bilimiyoruz, bitmemiş ola bilir. Ona bakarsan 5.kitaba kadar Aegonun KL yağmalanması sırasında öldüğünü sanıyorduk.

Aegon VI nam-ı diğer genç griff,Targeryan Henesinden Rhaegar Targaryen’ın oğlu, Andalların ve İlk İnsanların Kralı olduğu edilmekte ancak iddada bulunanlar ise yalancılığı ve sinsiliği ile ün yapmış güvenilmez bir yabancı olan Varys ve Güç zehirlenmesi yaşayan İllriyo Mopatis.Bu kişiler ve savundukları değerler söz konusu olduğunda Aegon’un Blackfire olması şöyle dursun Volantisli klasik Vlyra genotipine sahip bir yabancı olması dahi kuvvele muhtemeldir.

Evet yazar bize son kitapta 30 sayfa Aegon’un değiştirilmesi hikayesini havadan anlattı. Seni kutluyoruz çözdün bulmacayı yazar bizi kekliyor.

Blackfyre olması düşük bir ihtimal dostum Varys’in Kevan Lannister’a anlattığı hikaye büyük ihtimalle doğru. Ha siz buna inanmayabilirsiniz ama 6.kitapta göreceğiz zaten gerçeği.

Ben Aegonun Targaryen olduğunu düşünüyorum. Sadece terside çıkabilir diyorum

Üçüncü ve Dördüncü Blackfyre İsyanları Viki’ye eklenmiştir.

Starklar nasıl tarafsız kalır ? Bence orda bir bilgi eksikliği var