Blackwood Bracken Kan Davasında Kimi Destekliyorsunuz?

Blacwood…

Brackenlerin yaptığının Freylerin yaptığından aşağı kalır yanı yok ayrıca bu azam lordlarına ilk ihanet edişleride değil…

Kesinlikle Blackwood.

Kral Robb’a aktif yardımda bulunmaları…Brynden Kanlıkuzgun Rivers’ı yetiştirmeleri ve eski tanrılara inanmaları açısından acayip sempati besliyorum.Nehirova’daki favori hanem.

blackwood tabiki

bracken forever.

İlk kez Bracken diyen birisini görüyorum :smile:
Eski Tanrılar ve İlk İnsanlar diyorum!

genç kurt a sadakatleri ve lord brynden karakterini bünyesinde barındırdığı için blackwood.

Bracken ama soyadımın blackwood olmasını isterdim

Aralarında tam olarak ne geçmiş belli mi bu haneler tamam isyan da yine karşı karşıyaydılar ama öncesin de tuhaf olaylar olmuş galiba sanki bi yeşil vadi bizimdir muhabbeti dönmüş gibi bunlarda

blackwoodlarda acıçelik gibi bir kahraman olmamasına rağmen yine de blackwoodçuyum.

keşke acıçelik blackwood-değersiz aegon piçi olsaymış…

Jaime Lannister iki lordla da tanıştıktan sonra “Bazıları Lord Blackwood’un daha onurlu olduğunu söyleyebilir.” demiştir.

Üstte bir arkadaş kan davasının sebebini açıklamış zaten. Bilinen bilgiler bu kadar lakin zaten komşu iki hanenin aralarında husumet olması görülmemiş bir şey değil. Örneğin Dorne ve Menzil haneleri ezelden beri kavgalılar, gerek Targaryenler’den önceki savaşlar olsun gerek fetih savaşları olsun bu iki coğrafyayı birbirine düşman olmaya itmiş. Sonra bir diğer örnek Mormont Hanesi ile Demiradamlar. Öyle ki Ayı Adası’ndaki kadınlar akıncılardan korunmak için savaşçı bir kültür benimsemiş. Bir diğer örnek Stark ve Bolton Haneleri. Seride bu iki hanenin arasında başta bir husumet olmasa da Bolton Hanesi her fırsatta Stark Hanesi’ne isyan eden bir hane. Son örneğim Yronwood ve Martell haneleri. Yronwoodlar Nymeria karaya çıkmadan önce Dorne’daki en baskın haneydi, sonra Martell hanesi oldu fakat Yronwood Hanesi her fırsatta isyan edip kontrolü ele geçirmeye çalıştı. Bu şekilde birçok örnek verilebilir.

Yani anlatmak istediğim komşu haneler, komşu krallıklar arasındaki savaşlar normal. Blackwood ile Bracken arasındaki kan davası ise seride fazla dillendirildiği için bize büyük bir kan davasıymış gibi görünüyor ama bence gayet normal bir durum.

301 yılına göre konuşursak benim desteklediğim hane kesinlikle Blackwood Hanesi. Ayrıca üstte biri “Karatahta” yazmış lakin bence “Karaağaç” oluyor ismin Türkçesi.

Acıçeliği Bryndenden daha çok sevmeme rağmen Blackwood diyorum.

blackfyre isyanını haklı bulmadığım için blackwood

Sent from my iPhone using Tapatalk

Herkes Blackwood demiş; o yüzden Bracken.
Bir de tınısı daha hoş [emoji1]

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bracken, “Altının altında acıdir çelik.”

Tullylere sadakatinden dolayı tartışmasız Blackwood…

Blackwood fakat Catelyn ile birlikte Renly’nin cadırına gidenlerden birinin Lucas Blackwood olduğunu öğrenmiş bulundum, kırıldım.

Eski Tanrılara inanmaları daha sempatik geliyor. Blackwood derim ben…

Blackwood diyorum ben de

Tabikide Blackwood.Bracken de kimmiş…