Bolton Hanesi

Yerleşkesi: Dreadfort
Sözleri: Bıçaklarımız keskindir.

İlk İnsanların soyundan gelmiş ve tarihi kahramanlar Çağına kadar uzanan eski bir ailedir. Armaları pembe üzerine kırmızı, derisi yüzülmüş bir adamdır. Yerleşkeleri Dehşet Kalesi’dir ve Kuzeyin en güçlü lorduklarından biridir. Boltonlar en iyi şekilde düşmanlarını derilerini yüzme uygulamaları ile tanınırlar.

Boltonlar yüzyıllarca Kuzeyin Kralları Kışyarı’lı Starklarla şiddetli çekişmeler yaşamışlardır. Boltonlar, Starklara karşı bazı başarılar elde etmişler, birkaç Stark lordunun derisini yüzmüşler ve onları kalelerine asmışlardır. Söylentilere göre bazı Bolton lordları Starklarınki de dahil olmak üzere düşmanlarının derilerini pelerin olarak giyerlermiş. Bu uygulama Boltonlara kötü bir ün kazandırmıştır ve hatta efsanevi Gecenin Kralı’nın bir Bolton olduğu iddia edilmiştir.

Yaklaşık olarak 1000 yıl önce Boltonlar nihayet Kuzeyin Krallarına sadakat yemini etmiştir ve düşmanlarının derilerin yüzme taktiğinden vazgeçmeyi kabul etmişlerdir. Yine de 300 yıl önce Boltonlar, Kışyarı’lı Starklara karşı isyan etmişlerdir. Stark orduları, Boltonlar bir kez daha silahlarını bırakıp, bayraklarını indirmeden önce 4 yıl boyunca Dehşet Kalesini kuşatmışlardır. Boltonlar’ın gizlice mahkumlarının derisini yüzmeye devam ettiği ve kalenin altında bu iş için gizli bir oda olduğu konusundaki söylentiler devam etse de 300 yıldır Starklara sadık kalmaya devam etmişlerdir.

Roose Bolton, Dehşet Kalesi Lordu
Bethany Ryswell,İlk Karısı,öldü
Domeric Bolton,Oğlu,öldü
Ramsay Kar,Piç Oğlu

aynen öle bir sahne vardı

3.kitapta tiksinicez

O Bolton hanedanı… Savaş bittikten sonra ne olacağını görürsünüz :slight_smile:

[quote=“Daeron, post:4, topic:208”]
O Bolton hanedanı… Savaş bittikten sonra ne olacağını görürsünüz :slight_smile:
[/quote] az küfürler savurmadım okuyunca neyse3 daha fazla bahsetmeyelim fazla spoiler oldu

o değil de şu freylere acayip ayarım
topunu çoluğunu çocuğunu kazığa oturtup
sonrada ejdarha ile yakacan

zaten öyle olucak gibi gözüküo 3. kitabın sonunda başlıyolar onları gebertmeye

sözlerini şimdi buldum ve edit liyorum

Az adilik yapmadı o Freyler…

sana cevap vermek isterdim ama spoliler yemeni istemiyorum ama içim içime sığmıyor. olanları bilmek seninde hakkın

söyle gitsin ne olcak
starkları satıyorlar de
bu bizim ejderha bunlarada bi ayar yapması lazım
şöyle kıral bir ölüm
bu arada dizi kitaba göre tat vermiyor
sizlerde durum ne

aynen paylaşmak istiyosan spoiler bölümüne git

aynen dizi kitaba göre tat vermiyor

Armalarında bizim forum rütbesi var ehueheuehueh :]

ulan bolton kimden yana anlayamadım gitti

herkes spolieri yedikten sonra geldi değil mi buraya :smiley:

ya ben de hatıladım o sahneyi adam başına 5 lannester öldü diyor bolton ama benim hesap yanlış mı bi düzeltin starklar ın 20000 adamı var veya 18000 bu hesaba göre lannester ların en az 90000 veya 100000 adamı nı öldürmüş oluyor lar yanlışsam düzeltin lütfen bana biraz fazla geldi bu rakamlar

20000 Starkın hepsi saldırmadı 2000 i saldırdı. yani 1 stark = 5 lannister olunca 10000 civarı bir rakam cıkıyor ortaya.

şimdi anladım teşekkür ederim :smiley:

Hesaplayan adamlar derneği. :stuck_out_tongue: