Bolton Hanesi

kesinlikle,ayrıca forumda kendisine bu kadar yer bulabilmesi de beni ayrıca şaşırtıyor.

Güçlü ve Korkulan Favori hanem

Ayrıca bir soru şu B.taarthın doğradığı 3 adam stark mıydı Bolton muydu

Stark sancaktarı veya Kışyarı askerleriydi. Farkeder mi?

Eder bence Cat onu Jaimeyi götürmesini söyledi Starkları öldürmesini değil Bolton olsa neyse dicektim

[quote=“Roose_Bolton, post:44, topic:208”]

Eder bence Cat onu Jaimeyi götürmesini söyledi Starkları öldürmesini değil Bolton olsa neyse dicektim
[/quote]Kitapta böyle olmuyordu. Tullylerin gönderdiği botu batırıyordu. Diziye göre karar veriyorsk zaten Jamie diyor ‘‘Those were Stark bannermen’’ gibi birşey sanırım.

[quote=“Rhaegar_Targaryen, post:45, topic:208”]

Kılıçların Fırtınasında geçiyor demi o bölüm ayrıca yanlarında bir kuzen var dizide gözükmeyen

@Roose Evet. Genna Lannister ve Emmon Frey’in oğlu Cleos Frey

Bence Ramsey Bolton’un ölümü Euron Greyjoy’un elinden olacak. Euron Ramseyi sağ yakalayıp her türlü sadist işkenceyi yaptıktan sonra derisini bizzat kendisi yüzecek…

Amen.

Bolton Hanesi’ne ne güçlü diyebileceğim, ne korkunç. Sevemiyorum bu haneyi, hane mensuplarını. Güç kavramına çok adi yollarla ulaşmış en itici hane.

Makyavelist düşünenler genelde kazanır, bu oyunun kuralları ve sınırı yok. Bu yüzden yapabildiğinin en garanti yolunu tercih etmiş ve başarılı olmuşlardır. Starklar zamanında Bolton isyanını bastırdıklarında Tywin’in Reyne hanesini yok etmesi gibi, bunları yok etseydi böyle bir şey yaşanmazdı bana göre.

Eğer o dönemde kadın, çoluk, çocuk, yaşlı demeden tüm Boltonlar öldürülseydi Starklara da merhametsiz ve eli kanlı diye bakardık ama en azından haneleri bugün ayakta olurdu.

Ayrıca advucate, Ramsay’i Euron’un öldüreceğinin dayanağı ne olabilir? Stannis desen tamam derdimde Euron’u zannetmem.

Velaryon’a katılıyorum bu konuda, savaş halini de göz önünde bulundurmamız lazım. Bana göresi de Bolton, bir Lannister kadar bencil bir Targaryen kadar kanlıdır. Tabi bu haneler çok revaçta =)

Bence de olabilir Theon ’ a yaptıklarının hesabını sorabilir. ( hiç sanmıyorum )
Euronla Theonun ilişkisi hakkında bilgisi olan varmı :smiley:

Herkes ektiğini biçecek diye düşünüyorum, Ramsay sadist birisi, kitapta onun kadar sadist olan bir Euron Greyjoy var üstelik Theonun amcası. Bence Ramsay in Theon a yaptıklarını cevapsiz birakmayacaktir.Theon u sevdiğinden değil sırf sadistliginden…

Euron Greyjoyda onu köpek balıklarına verir :slight_smile:

Euron greyjoy sadece sadist değil aynı zamanda kurnaz,akıllı,hazır cevap,seksi,savaş komutanı,akraba katili ramsay’le bir tutulamaz.

• Spoiler -

Kuzey hanelerine baktım bazılarında Bolton Hanesine bağlı oldukları yazıyor. Boltonlar Starkların sancak hanesi değil miydi nasıl Boltonlara bağlılık yemini ediliyor ? Yoksa düğünden sonra Boltonlar kuzeyin sahipleri oldukları için yeminini veren haneler mi var ? Anlayamadım bi anlatıcak var mı :smiley:

Boltonlar eskiden Starklarla kapışan bir haneydi yani kuzeydeki iki büyük haneden biri son 400 yıldır Starklara bağlılar diye biliyorum.Doğruluğundan emin değilim ama :confused: :smiley:

dediğinde haklısın ama kuzeyde yeminlerin Starklara ediliyo olması lazım Boltonlara bağlılık görünce şaşırdım :smiley:

aslında ben Boltonların Starklara bağlı olduğunu bile düşünmüyorum ki zaten gördük Kılıçların Fırtınasında :smiley: