Bolton Hanesi

küfür ederek okudum oraları hep :rolleyes: :smiley:

Kardeş ailemiz seviyoruz onları :smiley:

aynen öyle :smiley:

Kızıl Düğün’den sonra Kuzey,Taht tarafından Bolton Hanesi’ne verildi ve Stark’ların sancak beylerine de Bolton’lara bağlılık yemini vermeleri emredildi.O yüzden öyle yazıyor.

Euron’u çok yanlış tanımışsın adam artık Demir Adaları Kralı oldu ve Balon’ın oğlunun Euron’un taht iddaasına ciddi zararı dokunur.Euron’un Theon’u umursadığı falan yok ölmesi daha çok işine gelir.

Eğer Demir Adalrı Kralı Victarion olsaydı Theon’a yapılanların hesabını sorardı çünkü Victarion aiesine sadık ve ailesini koruyan bir adamdır fakat Euron güç uğruna ailesini harcıyan bir adamdır.Öz ağabeyini bile

Reed Hanesinde hala Starklara yeminli diye biliyorum Howland ile Eddard eski arkadaş olduklarından Boltonlara yemin etmezler heralde. Starkların bittiği düşünüldüğüne göre Reedler bağlılığı olmayan bi hane mi ?

İşte bazıları Bolton’lara yemin verdi bazıları vermedi,mesela Mormont’larda da hala Stark’lara bağlı oldukları yazar çünkü onlar da Boltonlara yemin vermedi,Stannise katıldı.

Spoiler
Reed Hanesi, Tommen Baratheon, Roose Bolton ve Stannis Baratheon’nın hiçbirine yemin vermedi.
Normalde Tommen’a bağlı Kuzey Muhafızı Bolton Hanesi, Reed’in bağlılığını istemesi gerekir. Kabul görmemesi halinde Bolton kendince Reed’i hain ilan eder. Ama olaylar o kadar karışık ki Reedler ile uğraşacak pek zaman yok veya okuduğumuz kitapta zamanı gelmedi henüz.
İngilizce Vikide Howland Reed’in Roose Bolton’a güvenmediği yazıyor…

Evet,aynen öyle.Hatta Bolton’lar Reed’leri halihazırda hain ilan etmiştir bile olabilir ama onları kim arayacak kim bulacak :smiley:
Malum kaleleri hareket halinde ve sadece kendi istedikleri kişilere gözüküyorlar.

Bolton dahil bütün Kuzey Starklarındır merak etmeyin :stuck_out_tongue: Winter is Coming…

Beş kral Savaşında Stannis efendi Karasu savaşında Tyrell-Lannister ittifakına yenilince taraf değiştirmeye başladı bu hane.Roose Bolton yüzyıllardır atalarının hep ulaşmak istediği Kuzeyin hakimi olma fırsatını çocuk yaşta bir Stark kralı başa geçince uygulamaya başlamıştır.Sırf bu cesareti ve başarısı sayesinde hanesinin tarihinde altın harflerle anılan büyük bir lider ve komutan olarak anılacaktır.

Kızıl Düğünde Bolton reyisden ‘Jaime Lannister sends his regards’ sözünü duymasam bu diziyi yeminle bırakırım.

Starkların izin vermemelerine rağmen yüzyıllardır milletin derisini yüzüyolar.

Manyak la bunlar! Ama Ramsayı seviyorum. :slight_smile:

[quote=“arminius, post:71, topic:208”]
Sırf bu cesareti ve başarısı sayesinde hanesinin tarihinde altın harflerle anılan büyük bir lider ve komutan olarak anılacaktır.[/quote]

tywin lanisterle işbirliği, kralına ihanet, kralının canını almak, diğer sancak beylerine ihanet ve bir kısmını ölüme göndermek, piçinin kuzeyde yaptıkları,freylerle işbirliği vs vs… büyük bir lider ve komutan olarak anılacak !!! yasanacak olaylardan haberin yok sanırım okudukca görürsün.

[quote=“The_Young_Wolf, post:73, topic:208”]

Kendi Hanesininn tarihinde anılacak diyor.Bolton Hanedanını en yüksek makama çıkardı.Eğer Westeros’ta yaşayıp Roose’un ardından gelecek kuşaklarda bir Bolton olsaydım Roose’un başarılarından gurur duyardım.

[quote=“Mimar_Brandon_Stark, post:74, topic:208”]

boltonların bir üyesi kalırsa gurur duyarlar roose la.

[quote=“The_Young_Wolf, post:75, topic:208”]

O başka bir konu Bolton soyu kurumazsa gurur duyarlar.Belki de kazanan Boltonlar olur bilemeyiz.

Bence korkunçlar.

İşkenceciler. :ppppp
Ağzımın suyu aktı.

@“Sinister” Bu ve bunun gibi hanelerin vikide ayrıntılı konuları var. Ekleyelimmi?

Konu forumda ayrıntılı yoksa ayrıntılısını yayınlamak gerekir.
Vikideki çeviri kime aitse onu soruşturup bulun, görüşün ve yayınlayın.