Bolton Hanesi

Karizmatik hane. Roose reyiz takipteyiz!..

Birleşik Krallığın kuzey batısındada Bolton adlı bir şehrin olması ilginç! Haritaya bakıp mı yazdı diyesi geliyor insanın:)).

Starklara karşı kıskanç bir hane sevmem…

Frey’ler 1 bunlar 2 ya da bunlar 1 Frey’ler 2 hiç fark yapmaz ikisi de aynı yolun yolcusu olduğuna inandığım haneler. O yolu da GRRM çok güzel hazırladı bence az kaldı belki ismi değişti ama yine de Kurtların Zamanı olacak 7.kitap.

Yaaaani ne kadar ne kadar nefret etsem, iğrensem, bazen acısamda… Bazı eylemlerinden gizli örtülü açığa asla vurulmayan bir şeytansılıkla zevk aldığımı söylemeden edemicem. Yalan, hilaf yok bende…

Nefret ettiğim tek hane diyebilirim.

Yükselmek için yaptıkları…
Sevilesi bir yanı da yok. Ama ben Ramsay’ı seviyorum. :slight_smile:

RW’den dolayı sevdiğim hanelerden biri

Roose Bolton gibi karakterleri ben her zaman sevdim. Başta biraz sevmesem de dizide de görüp oyuncuya ve sesine hayran kalınca git gide en sevdiklerimden olmaya başladı. Starksever kişiler elbette hiç sevmiyor ama adam bence çok zeki ya. Ramsay ise işkence için doğmuş ona da dizi ile ısındım desem yalan olmaz. Ben seviyorum bunları ya kaybetseler bile çok ağır bir yenilgi olmasın diyorum. :smiley:

Roose Bolton kuzey lordluğu veya krallığına Robbdan daha çok yakıştığı kesin.Adam bir kuzeyli lordun olması gibi sert acımasız,karizmatik ve doğuştan lider.

Starksever kusura bakmasın ama Bran ve Arya dışında Nedin çocuklarında anneden Tully geni soyu bozmuş.

Bir kuzeyli kuzeyli birleşip tam kuzeyli yiğitler yapmalıdır.

Tanımınızdaki ‘‘bir kuzeyli lordun olması gibi’’ bölümü olmamış bence. Kuzeyli bir lord tanımının yanına onursuz, iki yüzlü, hain… sıfatları olmamalı. Olursa eninde sonunda kuzey gerekeni yapar… The North Remembers…

Asıl onursuz, iki yüzlü, hain Robb Starktır.Bir defa Freylere verdiği sözü tutmadı.Jeyne ile evlenip yasal müttefiğine hakaret etti.Onlara ihanet etti.
Doğal olarak Freyler ihanete ihanetle karşılık verdi.Diğerleri yapınca onursuzluk oluyorda Starklar yapınca onursuzluk olmuyor.Starklar onur ve fazilet timsalidir öyle mi?Yemezler.

Roose Bolton ise Stark hanedanının zayıfladığını görünce hanesinin yüzyıllardır hedeflediği Kuzeyin hakimi olma fırsatını kullandı ve kuzeyi ele geçirdi bu yolla.Bolton iki yüzlü olabilr asla onursuz ve hain değildir.

Bende her zaman Robb’un yeminlerini bozduğunu ve bu kadar saygıyı hakketmediğin söylerim hanesinin sonunu getirdi denilebilir şimdilik
ama ihanet ihanet ile karşılık verilmesi onu meşru kılmaz
Roose Bolton akıllıca bir iş yapmış olabilir ama bu yaptığı onursuzluğu gizlemez

Ben iletimde Starklardan dolayısıyla Robb’dan bahsetmedim ya da Freylerden.
Roose Bolton’un yaptıkları yanlıştır ya da doğrudur da demedim. Tabiki fırsatı kullandı ama bu fırsatın sonucu hakkında da yorum da yapmadım. Sadece bu kullandığı fırsatın ona birkaç sıfat getirdiğini ve bu sıfatların kuzeye uymadığını, uymayacağını ve unutulmayacağını söyledim.

Tdk sözlük tanımlarına bakarsak;
Hain :

1. sıfat; Hıyanet eden (kimse)
  2. Zarar vermekten, üzmekten veya kötülük yapmaktan hoşlanan (kimse)
  3. Kötü niyeti olan
  4. ünlem; Sitemli bir seslenme sözü

Onurusuz:
Onuru olmayan veya onura aykırı davranışlarda bulunan

hmmm evet ekmek su hakkı verdiğin birini dayısının düğününde öldürmek onura aykırı bir davranış değil.
Bağlılık yemini ettiğin birinin düşmanıyla anlaşıp, onu hem de silahsız olarak kendini savunamayacak şekilde dayısının düğününde pusuya düşürüp öldürmek ihanet etmek ya da zarar vermek ya da kötü niyetli olmak demek değil.

İlginç…

Stark’lardan sonra Warden of the North unvanını sırtlayabilecek tek hanedir benim gözümde.

Roose Bolton hain değilmşilşsdofsd :DD:D:d:fsdfgdfgds
Ben de forum bu aralar çok sessizdi diyordum. İyi güldüm.

Yakicam butun kuzeyi Boltonuyla Starkiyla rahatliycam valla :stuck_out_tongue: Son 2 gundur bu kacinci tartisma konusu. Hayir ya duzgunce tartisin ya da ortaya ucu acik sansasyonel sozler atip insanlari tahrik etmeyin. Lutfen, usluba dikkat :slight_smile:

Bu seride her hane çıkar ve menfaati neyse o iş yapar.Onur,bağlılık gibi kavramların hiç bir anlamı yoktur.Bolton ve Freyler çıkarlarına uyan ve güçlü olmalarına sağlayan yolu seçmişlerdir.

Tywin Lannister Boltonlara Kuzeyi,Freylere is Nehirovayı vaadetmiştir.İkisininde yüzyıllardır arzuladığı birşey.Bunların karşılığında ise kuzey isyanını bastırmak için Genç Kurtun cesedini istemiştir.Robb Stark bu anlaşmanın bedelidir.Bu işi savaş meydanında karşısına çıkarak yapmak zordur ve epey adam kaybettirir.Bu düğün işi kolayca halletme imkanı vermiştir.

Hala bu seride ki dünyayı anlamayanlar var.İyiler veya kötüler yoktur.Herkes çıkarının peşindedir.Ünlü bir söz vardır:'Dostumuz veya düşmanımız yoktur.Çıkarlarımız vardır.'
Buna rağmen Starklara iyi;Boltonlar ve Freylere kötü denilmesine sinir oluyorum.

Tywin Lannister aklını çeldi ve Freylerle bir olarak kral yaptığı adama karşı çıktı.

Masa oyunlarını çok iyi yapabilen bir adamdan bir mektup alır ve…

@arminius Birazdan Ramsay’i Azor Ahai ilan edersen şaşırmayacağım.