Bolton Hanesi

Allah kabul etsin kardeş, Roose zaten çok merhametli adam. Savaştan önce diyarı geziyordu tek başına, Red Kit, Zorro gibi tek başına gezip yardıma muhtaçları kurtarıyordu. Böyle de delikanlı bir abimizdir işte. Oğlu da merhametini ondan almış. Ramsay öyle iyi bir adam ki Dehşet Kalesine girenler bir daha çıkamıyorlar, pardon çıkamıyorlar yazmışım yani çıkmak istemiyorlar.

Ekmeğini ve tuzunu yiyen kralına yaptığı net onursuzluktur. Keşke Ned den azıcık öğrenseymiş

Robb Babası gıbı Adalet intikam Ararken öldü böyle bir fırsatı Boltonlar neden kacırsınkı ama boltonların sonu feci olucak

Geberecegi ve stark kanı taşıyan birinin hanceri kalbine saplayacagi günü dört gozle bekliyorum.

+1

Roose ve ramsaydan başka üyesi varmı bunların yaşayan?

yok (bilinen)…

Roose, meşru oğullarını Piç doğumlu oğlu Ramsay’in öldürdüğünü düşünüyor.

Robb mal olabilir ancak Roose Kızıl Düğünde bir kuzeyli olarak kuzeylileri katletmiştir.Ne amaçla olursa olsun kendi kralını ve kuzeyli askerlerini öldüren biri Kuzeyin azam lordu değil alçak ve hain bir Lannister işbirlikçisi olarak anılır ancak.

5.kitapta reis dediğin Roose kuzeye suikast korkusundan dublör kullanarak gelmiştir.Boltonlardan nefret eden ve onlarını kanını dökmeye ant içmiş Dağ klanları Stannis reise katılmıştır.Bolton hanesinin Roose ve canavar Ramsay dışında üyesi olmadığından sonları yakındır.

İnanmıyorum bu forumda bu kadar bolton sever olduğuna :frowning: ha bide roose reis derler ya :smiley: Aslında bu haneyi ilk isyan ettiklerinde yok edeceklerdi starklar ama aptallık ettiler. Bide “roose reis” derler ya. ‘Roose reis’ iniz bu seride ‘reis’ denilebilecek son adamlardan bir tanesidir.

Sülük lordundan reyis meyis olmaz. :smiley:

Benimde mensubu olduğum favori hanem keşke onlar kazansa ama ne yazık ki %99 kaybedecekler Üzgünüm baba

Zaten 300 yılda bir ihanet eden boltonlardan ne beklersin işe yaptılar yapacaklarını ama bu sefer kuzeyide ele geçirdiler.

inşallah son adama kadar katledilicekler tek dostu freyler onlarla beraber biticekler en sevimsiz en iğrenç hane

Roose ve Ramsay serinin en orijinal en renkli karakterleridir.Böyle adamlarda bu seriye lazım.Herkesin düzgün iyi mert olmasını bekleyemezsiniz.

Adam fikrini söylemiş yahu:) seride herkes iyi olsa tabi ki okuyan olmaz tadı da olmaz ama bu durum karakterlerden nefret etmemizi engellemez. Mesela bende baba oğul Bolton’ların derisinin yüzüldüğünü okumak istiyorum:D

Starklara isyanında Lord’larının derilerini yüzüp, derilerini yapmışlar. İğrenç gelenekleri olan Hane

Çok doğru demiştin sonuna kadar katılıyorum zaten Boltonları bu kadar çok sevmemin en büyük nedenlerinden birisidir bu orjinallik

Lannisterlar çökerken Grrm’nin yükselttiği hane. Tywin kadar kimse politik olamaz da Tywin ölürken Roose’u yükseltti, Joffrey ölürken Ramsay’i öne çıkardı. Bu tür tipleri yazmaktan keyif alıyor adam. Sonra da öldürürken beş katı daha fazla keyif alıyordur.

Serilerde kötüler olmasa zaten ikinci kitapta sona gelinirdi, ama sevelim diye yazmıyor bence Grrm bu tipleri.

Şu haneyi hiç sevmiyorum kim olursa farketmez stannis ,jon,aegon son adama kadar öldürmeliler stannis savaşı kazanırsa bütün boltanları kazığa oturturur büyük ihtimal

Kuzey vahşi dağlık yabanıl bir bölge.Orda her lordun ve hane sahibinin tertemiz melek gibi insanlar olmasını beklemek çok yanlış.Elbet acımasız sadist psikopat çıkacak.

Ramsay efendinin yaptıkları ortada ancak lord Bolton kurnaz ve tehlikeli biri olsada piç oğlu gibi değil.Dizide olmasa da adamın Domeric adlı meşru adam gibi bir oğlu varmış.Ramsay onu öldürmüş.