Bran Stark

Yahu zaten ejderhanın derisine ya Bran ya da üç gözlü karga girer. Onlardan başkası yalan.

Bran bence Starklar’ın elindeki en büyük koz.

Mimar 2 olabilir. Kurucu diye bilinen mimardı. Şimdi Starkların tekrar kurulma zamanı.

Branın ejderhaların içine giripde onları kontrol edebileceğini hiç zannetmiyorum çünkü ejderhalar diyer hayvanlar gibi değil.Ejderhalar büyülü yaratıklardır daha önce bir varg tarafından kontrol edildiklerini hiç duymadım.Üç ejderhanın da sahibi var zaten Brana ne gerek var ki…
Bence Branın daha farklı bir görevi var.Eğer sur akgezenler tarafından yıkılırsa "Ormanın Çocukları,devler ve Bran" sayesinde yeniden inşa edilecektir.Bran yeşil görüşlü olduğu için Mimar Brandon Starkın zamanını gidip surun nasıl yapıldığını görebilir…

1.kitapta Bran’a yapılan suikast teşebbüsünün arkasında Joffrey olduğunu Tyrion farkediyor 3.kitapta.Nedeni ise zalimlik olarak gösteriliyor.Oysa olayın arkasında sırrı korumak için Cersei/Jaime olduğu hep işlenmişti.

Bran bana göre de Stark Hanesi’nin dirilişini sağlayacak.

Jaime onu sadece kuleden attı, bıçaklı adam konusu tamamen Joffrey’in fikri, çünkü Jaime de sonradan işi Joffrey’in yapmış olabileceği hissine kapılıyor(du sanırsam, daha fazla bilgi için KF Kısım 2 ya da KZ Kısım 1-2’ye bakmak lazım)

Bran sadece bir varg değil ki, aynı zamanda bir yeşil gören…

Daha eğitiminin başında olmasına rağmen iradesi zayıf insanların içine girip, onları kontrol edebiliyor… Eğitimi bittiğinde ne olur Allah kerim :smiley:

Bran bu serinin de Stark’ların da kilit karakterlerinden biri. “Bir daha yürüyemeyeceksin ama uçacaksın.” sözünden benim çıkardığım anlam direk kargayla alakalı. Ejderhaları hiç düşünmemiştim açıkçası. Ve daha yeni yeni yeteneğinin farkında. Jojen ve Meera sayesinde de kendi keşfederek de bir şekilde kendini geliştirecek ve Stark’ların bitmediğini, tükenmediğini ve asla da tükenmeyeceğini gösterecek. Umutlarım bu yönde tabi. Arya’dan da bir o kadar umutluyum. Neyse konumuz Arya değil. Bran’cım yüzümüzü kara çıkarma emi çocuğum :slight_smile:

Sakat olmasaydı Robb sonrası kuzey için büyük bir lider olabilirdi.Zeki,güçlü,sağduyulu ve cesur bir karakter.Ailesinin ve kendi çektiği acılar onu daha çok olgunlaştırdı.

Serinin en önemli karakterlerinin başında geliyor.GRRM efendinin favorilerinden.

Arya ile birlikte beklentilerin en yüksek olduğu karekter.

5.kitap spoiler.

Kitapta kimse Hodor’u kontrol ettiğini bilmiyor, çaktırmadan kontrol ediyor ama dizide kontrol edebildiğini hemen öğrenmiş olduk. Bence bu şekilde daha iyi olmuş. Kitabı okumayanların da olayı daha iyi anlamış olmaları sağlandı…

Bran iyileşip tekrar yürümeye başlıyodu değil mi?

Hayır hala sakat.

Romanlarda en derinlikli,en şiirsel,en incelikli yazılmış bölümlerin başında Bran POV ları gelir.Bran bölümlerinde Martin’in yazarlık becerileri tavan yapıyor adeta.

“Dikkat edin ona. Dünyalara bedeldir.”
-Osha

Serinin abartılan karakterlerinden birisi…

Serinin en umut vadeden karakterlerinden birisi…

Hiçte abartılmıyor.

abartılıyorr.

Örnek ver bu tezine.

Bran Stark abartılmıyor bence o serinin gidişatında önemli bir yere sahip.