Bran Stark

Bu çocuk bir ejderha sürerse ki sürdüğü ejder de Drogon olursa (daha trajik olması açısından) savaşı Dany’nin aleyhine çevirebilir rahatlıkla. Neden çevirsin bilmiyorum ama ben hep şeyi düşünmüşümdür. Dany’nin Bran tarafından kontrol edilen ejderhası Drogon tarafından yakılışı ya da parçalanışı… Hem de tahta çok yakınken. Allah korusun :frowning:

Bence Bran böyle bir şey yapmaz. Bran taht mücadelesi içinde değil, niyeti de yok, grrm en başından beri Bran ile taht arasında alaka da kurmadı onu sur’un da ötesinde gönderdi. Bran Ötekilerle savaşta belki ejderha yönlendirebilir ama Dany’e zarar verme ihtimali yok.

Gerçekleşmesi durumunda çok manyak bir olay olurdu ama olacağını düşünmüyorum maalesef. :frowning: Bran Sur’un Ardında sahne alacak taht oyunlarıyla uzaktan yakından ilgisi yok çocuğun. Gönül olmasını isterdi ama Martin öyle kurgulamış :smiley:

Gerçekleşmesini istemem zaten, çok da inanarak yazdığım bir şey değil ama ejderha sürerse diyarın işlerine karışır diye düşünüyorum ben. En azından diyarın iyiliği için kullanmak isteyebilir kendince ya da etkisinde olduğu kişilerce.

Yani sadece ötekilere karşı verilecek bir savaşta sürmeyebilir. Zaten şu an bulunduğu yerin nasıl bir yer olduğunu, neye hizmet ettiğini biz de bilmiyoruz tam olarak. Uçuk bir şey ama olsa trajik olurdu bayağı :confused:

Benim aklımda olan bir şey zaten Dany’nin ejderhası tarafından öldürülme ihtimali. Olmasın ama böyle bir şey :frowning:

Sende hep çok da inanmadığın seyleri yazıyorsun

asdjflsdlf emin olmamam doğal değil mi?

Şaka yaptım ciddiye almaya gerek yok

benim aklımdan geçen de hep bu.dany westeros’a geldiğinde bir bran ya da jon bir şekilde onun işlerini bozucak diye düşünmüşümdür hep.ejderhaları onun elinden alıp white walkerlara karşı kullanacaklar gibi. ölümü ejderhaların elinden mi olur kısmı ise geçmişteki hiç olmayan kraliçe’nin ölümünün tekrarı gibi olabilir.hatta ejderha da viserion olur belki. öteki ihtimalde tahta çıkacak kişinin meşrutiyetini sağlamak amaçlı evlilik yapması.bu stark çocuklarından biri olabilir.kraliçe olur ama yönetimde olmaz.ejderhalar gidince mecburi olarak kabul etmek zorunda kalır.

bran’ı da dune serisindeki muadib’e benzetiyorum nedense. belki de ondandır böyle büyük ataklar bekliyorum.gerçi süper kahramana bağlayarak beni yanıltmadı ama sonrasını bilemem. hatta şu ormanın çocukları fremenlerin yerini alır belki.

tabi tüm bunlar benim aklıma “ilk gelen şeyler” ne kadarı tutar ne kadarı tutmaz bilemem.

Starkların gururudur kendisi ne kadar abisi Robb’u sevmesemde bu adamı severim hodor ve ikisi birbirini tamamlyor biri zeka biri güç

Robb salağı bu çocuğun yarısı kadar adam olsaydı Kuzey bu hale gelmezdi gerçi Roose reis Kuzeyi eski haline getirecek

robb bir askeri dehaydı. pislik yapmasalar kaybetmeyecekti. roose hainine gelince emin onun ölümü ibretlik ve korkunç olucak. martin boşuna rickon’u böyle öfkeli yapmadı ya da vahşi adaya göndermedi. orda öğrendikleri baba oğul boltonlar üzerinde deneyecek.

6 yaşındaki Rickondan bir aksiyon beklemek absürd kaçar tek önemi soyadı şimdilik

bir beş senelik zaman atlamasından bassediliyor.eğer doğruysa bu sadece rickon için bile olabilir.seride on dört yaşındaki çocukların ordu kurup yönettiğini de ekle.birde wyman amcası var onun turta muhabbeti ve rickon’un yamyamların olduğu bir adada olması . bence bu ikilinin bir araya geleceğine ve çok korku salıcaklarına işaret .aynı zamanda çok da gülebiliriz.

Sondaki resim çok hoş olmuş :smiley: :smiley:

o 5 senelik atlamayı 3.kitaptan sonra yapmayı düşündü Grrm ama vazgeçti sonrasında çok boşluk kaldığı için.

ben de son kitap için diye biliyorum.senin dediğin gibi bile olsa fantastik serilerde yaş önemli değil özelliklede varg ve kahin olan bir çocuk için(yine dune’a gitti kafam orda alia atreides bildiğin bebekti baron’u öldürdüğünde ya da asioftan örnek verelim,dany ejderhaları uyandırdığında kaç yaşında 12-13). rickon’un öfkeli bir karakter olması ve saydığım durumlar onun misyonunun intikam olması ihtimalini güçlendiriyor.

Robb Brynden Tully olmasa nah kazandırdı o kadar savaşı

karabalık’ın da payı büyük ama bu robb’u küçültmez.robb napolyonsa, brynden general murattır.

Robb’a kötü komutan diyen yok Robb’dan nefret etmeme rağmen bu konuda hakkını veriyorum ne demişler yiğidi öldür (ki gerçekten öldürdük hatta kurt kafası bile diktik) ama hakkını yeme benim demek istediğim Robb’un tüm askeri başarıları tek başına yapmış olarak lanse edilmesi

robb ne kadar iyi bir komutan olursa olsun emrindekiler salak olsa yine kazanamazdı zaten. tek başına kazandı demiyorum o yüzden.maege mormont ve kızları, karabalık ben takdir ederim bunları. ama robb büyük komutan ve iyi bir askerdir.