Bran Stark

Bence serideki en iyi kara komutanları Roose reis ile Karabalıktır bu iki komutan olmadan Robb asla o kadar savaşı kazanamazdı neyse zaten Robb savaş alanında kazandığını masa başında kaybetti

ihanete uğramak masa başında kaybetmek anlamına gelmiyor.müttefik bulmak, gelir kaynaklarını kesmek, ambargo gibi şeylerle kazanırsan masa başında kazanmış olursun.roose’un yaptığı ihanet, tywin’inki şerefsizliktir.diplomatik başarı çok farklı birşey.

Eğer Robb yeminini bozması stratejik hata değil de nedir

o değilde taa en başta freylerin teklifini kabul etmesi denilebilir.tabi bunu babasını kurtarmak için zamanı olmadığından yapıyor. freyler tullylere bağlı bir hane böyle şart koşmaya hakları yok.sonuçta tywin nehir topraklarına saldırmıştı.orası freylerin de ülkesi. savaşın ortasında hala çıkar derdindeler.o hareketleri zaten gösteriyor ne kadar karaktersiz olduklarını.

ama bir adamı babasını kurtarmak istediği için suçlayamazsın ya da kendi ülkesini kurtarmak için geri dönmeye çalıştığı için. tüm suçlu olanda hain olan da freyler.

Tabi Robb’un evlilik yeminini bozan benim zaten

Tabi Robb’un evlilik yeminini bozan benim zaten

bunu başka başlıkta açıklamıştım.her konuya ayrı ayrı mı yazıyım?

Evet evet onur kurturma olayi tamam tamam

Evet evet onur kurturma olayi tamam tamam

Bran Vark olarak Kuzgunları kullanınca o malum ağaç kökünde. Dağın altındaki insanlardan söz edildi inenin çıkması mümkün olmadığı gibi bir konuşmada geçti (Şuanda Kitap yanımda olmadığı için detaylandıramıyorum) Bir labirent şeklinde olduğunu v.s. Sonra Bran bir kuzguna girip o dağın altına gitmeye kalktı yanındaki orman çocuğu ile birlikte (Yanlış hatırlamıyorsam) Bran ordan büyük bir ordu ile çıkar mı ? :slight_smile: Yada orda birileri ile karşılaşır mı ?

Brana son kitapta kankuzgun ve orman çocuğu tohum yutturuyordu. Kankuzgun gibi sabit şekilde ölümsüz olucak galiba kontrol yeteneğiyle herşeyi gözetleyecek uçacaksın cümleside kuzgunların içine girmeye çalışıyordu son bölümlerde ondan bahsetti galiba kankuzgun.

Sent from Sony Xperia Z3

bu çocuk hemen hemen hikayedeki en önemli 3 karakterden belki ilki.
insan yönetebiliyor, hayvan da. düşünsenize ejderhaları yönetse.

Dinler savaşı olarak bakmak lazım Bran’a film ön planda aslında taht kavgası ama perdenin arkasında ise Tanrıların savaşı gibi oldu doğrusu… Bran Eski tanrıların elemanı artık :slight_smile: fakat orda dikkatimi çeken birşey var. Bran’a dağın altındaki yaşamdan söz edince o dağın altına iniyor ordanda hikaye bitti zaten ya arkasında bir dünya garip yaratıkla çıkarsa :smiley:

garip yaratıkların olacağına inanıyorum fakat bunun bran ile doğrudan ilişkili olacağını zannetmiyorum.
bran uçabilecekmiş. sanırım herşeyi görebilecek bir ‘şey’ olacak. ama bu en gelişmiş varg mı olacak bilinmez.
yazar en umulmadık şeyleri yapabiliyor. ve sanırsam yazılmayan son kitapta bran’ın hikayesi netleşecek.
çünkü sonunda kış o kitapla geliyor )))))

Zaten şuanda herşeyi görüyor :slight_smile: Üstad-ı Azam ağaç kök sakallı nur yüzlü dedemiz ne dedi ? 1000 yıldır takipteyim sizi :smiley:

Ben bişey merak ediyorum şimdi warglar için insanları kontrol etmek zor diyolar bu brann daha eğitimsizken hodoru kontrol edebidiyse eğitimini tammalayınca (yada ustalaşınca diyim) bi wight i kontrol edebilecekmi(gerçi onlar hayvandan farksız ama) asıl sorum şu olacak bi akgezen kontrol etmesi mümkün olabilirmi (lütfen şu anki haliyle değil ilerde warglıkta uzmanlaşmış halini düşünerek cevap verin) bir başka sorumda şu olacak bi warg bi hayvanı ne kadar uzaktan kontrol edebilir yani bi hayvanın içine girmesi için belli bi mesafeden söz ediliyormu

Hodor’u kontrol şeklini yazar sanırım Hodor’un akli dengesine bağlıyor. Öyle hatırlıyorum.

5-6 hayvanı aynı anda kontrol edebilen bir warg tanıdık. O bile bir insanın içine girdiği zaman ne büyük acılar çekmişti.

Zor o iş diye düşünüyorum.
@“Bagora”

İlk kitabın 3. Bran povunda Bran bir rüya görüyor. Rüyada Dünyanın tepesinden düşüyor. Önce Winterfell’e bakıyor. Sonra Doğuya sonra 3 Dişli Mızrağa. Sonra Daha doğuya, Dar denizin karşısına bakıyor. Ve en sonunda kuzeye, en kuzeye bakıyor. Ve muhtemelen 3 Gözlü Kuzgun ona işte şimdi biliyorsun diyor. Neden yaşaman gerektiğini biliyorsun diyor. Kış geliyor diyor. Akgezenler gelirken kışı da birlikte getirdikleri bilinir. Bu pov 1996dan önce yazıldı. Ve yeni Uzun Gece ile ilgili olan en önemli povlardan biri bana kalırsa. Ve Bran’ın Uzun Gece’de ne kadar değerli olacağını gösteriyor.

Kralın şehri düştüğünde Ned Stark atıyla taht odasına girdiğinde az önce korumaya yemin ettiği kralı öldürüp tahtta oturan genç aslanı indirip yüzüne kılıcını saplasaydı gelecekte oğlu Bran yürüyor olurdu.

Aklıma hep hodora yaptıkları geliyor. Adamı delirtti, at olarak kullandı, hizmet ettirdi, zihnine girdin savaştı yetmedi kapı tutacağı olarak kullandı.

@creas serideki en zalim ve günahkar karakter :smiley: