Bran'ın Uyurken Gördükleri

Güneye baktı. Üç Dişli Mızrak’ın ihtişamla akan mavi yeşil suları ordaydı. Yüzü kederle dolu babasının krala yalvarışını, geceleri ağlayarak uykuya dalan Sansa’yı ve içi sırlarla dolu Arya’nın sessizce onu seyredişini gördü. Etrafları gölgelerle çevriliydi. Gölgelerden biri kül kadar siyah bir tazı gölgesiydi. Diğeri güneş gibi sarı ve sıcak bir zırh kuşanmıştı. Taş zırhlı dev bir gölge diğer ikisinin üzerine eğilmiş halde duruyordu. Miğferinin siperini açtığında görülen bir surat değildi. Miğferin içinde karanlıktan ve yoğun siyah bir kan gölünden başka bir şey yoktu.

Bran surdan atıldıktan sonra uyanmadan önce üç gözlü kargayı ilk defa görüyor. Üç gözlü karga ona uçmayı öğretiyor. Bran yere düşerken westerosun dört bir yanını görüyor. Gördüklerinden biri de yukarıda yazdıklarım. Sorum şu. Tazı gölgesinden kast edilenin kim olduğunu hepimiz biliyoruz da diğer iki gölge kime ait çözemedim ben.

o teori çözüldü ben ve @Daydreamer tarafından dev cersie tazı gölgeli sandor ve altın adamda jaime

This is Spartaaa

Dev = Cersei???

Altın adam bir nebze Jaime olabilir ama westerosta akla gelecek ilk adam Tywin bence.

evet cersei dev ve canavarda o jaime aslında yabancının o olduğunu söylüyordu

This is Spartaaa

Dev Littlefinger olmasın? Babası ve dedesi taştan bir dev simgesini kendilerine seçtiler diye hatırlıyorum.
Ayrıca hepsinin üzerinde olması kurduğu tezgahın büyüklüğüne bir göndermedir.

Yine çok güzel bir konuya değinmişsin çikolata :slight_smile: valla konuya tam bir yorumum yok ama dedikleri gibi dev baelish olabilir tazı ya kesin sandor gözü ile bakıyoz diğeride Jaime dir heralde ama çok bilindik oluyo bi şekilde belki burda bile bir oyun çevirmiştir martin
.Ulan nasıl bi yazarsın sen sayende bütün okurlar Sherlock a dönüştü :smiley:

Ya Gilgamis, bilader öyle net bir şekilde yazmissin ki sanki, bir konsey önünde onaylanmış yazdığınız şey…

Bence Dev, Clegane derdim ama kendileri orada değil. Ayni şekilde Lord Tywin de orada değil. Altın Zırh, Jaime olabilir. Ancak, onunla ilgili çok ilginç bir teori görmüştüm. Bulursam atayım, bayaa inandırıcı ydi

Dev bence Robert Strong gibi duruyor.

Robert Strong 5.kitap sonu karakteri. Tüm Stark karakterleri 3.kitaba kadar ayrılmıştı zaten Kral Şehrinden.

Robert Strong, Gregor Clegane… Ancak o o sırada orada mıydı?

Turnuva sırasında oradaydı, sonra ayrılıyordu.

Turnuva, Kings Landing’te oluyordu. Darry Kalesinde değil?

O sırada orada değildi. Sandor oradaydı sadece tazılardan.

Henüz bende çözmüş değilim ama dev in Cercei olduğundan şüpheliyim

Dev Ilyn Payne olabilir.

İyi de, dev neden Ilyn olsun?

Dev 7 inancındaki ölüm tanrısı Yabancı bence, üstlerine çökmüş zırhının içi karanlık ve siyah kanla dolu diyor ölümden başka birşey olamaz.

Bu Arya ve Sansa’nın etrafındaki gölgeler onların birlikte yolculuk ettikleri insanları onları koruyanları simgeliyor bence.

Dev bence Baelish. Çünkü ataları zamanında sembol olarak Braavos’un titanını seçmişti ve Yüce Yürek’in öngörüsünde de dev olarak anılıyordu. Üstelik bu titan taştan yapıldığı için taştan zırh olayı da sağlanıyor. KL’deyken kendisi sürekli Sansa’nın yanındaydı en son da onu kaçırdı. Miğferden sadece ölüm çıktı çünkü Baelish birçok insanın ölümünden sorumlu. Ondan ölüm çıkabilir anlamında.
Tazı belli zaten. Arya’nın belli bir süre yol arkadaşı oldu. Onun dışında o da sürekli Sansa’nın yanındaydı. Açıkçası bence Sansa’ya aşıktı onu korumaya çalıştı.
Sarı zırh kuşanan kim? Onu çözemedim.

#kullaniciadidegisikligigerigelsin

Altın tahtın sahibi Kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

Altın olan %10000 Jaime beyler. Bran bu rüyayı görürken Jaime’nin kendisini ittiği sahneyi görürken Jaime’den altın ve ışıkla parlayan gri bir sis diye bahsediyor.
Tazı yüzlü olan gölge zaten Sandor Clegane.
Taştan bir dev gölge olarak bahsedilen ise, Bravoos Titanından ötürü Petyr Baelish.

Dev gölgedeki tek kafamda soru işareti bırakan şey. Bu gölge diğer iki gölgeyi kapsıyor gibi bahsediliyor. Petyr yani hem Sansa’yı hem Arya’yı koruyor gibi mi bakabiliriz buna ? Bilemiyorum, bence alakası yok belki de diğer devin hepsini kapsadığı Baelish’in gücü için kullanılmıştır.

Bran uyurken rüya görüyor.