Bronn hakkında ne biliyoruz?

şimdi serideki en gizemli karakterlerden biriside bronn iyide kim bu bronn ?

Geçmişi hakkında pek bir bilgimiz yok.Zaten geçmişinin pek önem arz edeceğini düşünmüyorum.

Kendisi paralı bir askerdir.Parayı kim verirse onun için çalışır.Bu da demek oluyor ki geçmişte bir çok haneye çalışmış olabilir.
İnsanı duyguları yoktur,parayı kim verirse ona çalışır…

Tyrion bir keresinde ona “Sana emretsem hiç soru sormadan bir bebeği öldürebilir misin?” sorusuna
"Soru sormadan mı hayır.Ne kadar vereceğini sordukdan sonra öldürürüm" diye cevaplamıştır.

Şövalyeliğini Karasu savaşından sonra kazanmıştır.Leydi Stokeworth ile evlenerek Lord olmuştur.Leydi Stokeworth babasını bir düello da öldürmüş annesini ise topraklarından sürmüştür.Doğan piç oğlunun ismin Tyrion koymuştu.

Leydi Stokeworth’un annesi Cercei’e Bronn’un sürekli askerlerle talim yaptığını ve paralı asker satın aldığını söylemiştir.Bunları neden yaptığını ise bende bilmiyorum

Bronn’un topladigi parali askerlerle koruma amacli degil,saldiri amacli bir ordu topladigini dusunuyorum.

kitapta yer alıyormuydu hatırlamıyorum ama dizide tyrion ile bilgi oyunu oynarken surun ötesinde bulundun filan gibi bi sey dıyordu , o yuzden handa cat in cagrısına yanıt verdiği andan önceki hayatı hakkında beni meraklandıran bir karakter

Leydi Stokeworth’la değil, tecavüze uğramış kızı Lolys’le evlendi ve doğan piçi nüfüsüne kabul etti. Leydi Tanda Stokeworth düşüp belini kırdı. Büyük kızı Falyse (varisi) kocasıyla Cersei’den yardım istemeye gitti ve Vekil kraliçe Bronn2u öldürmesi konusundaki tavsiyesini yanlış anlayan Balman Byrch Bronn’u düelloya davet etti ve öldü. Kaçan Falyse Cersei’ye sığundı ama Qyburn’un deneklerinden biri haline geldi.

Böylece Karasu’da şövalye olan Bronn, Leydi Tanda’nin ölmesiyle artık Stokeworth Lordu ve muhtemelen koruma amaçlı asker topluyor. Belki de kendi paralı asker grubunu oluşturuyor.

Bu adam yarın öbür gün meğersem gerçekte soylu biriymiş diye çıkarsa hiç şaşırmam

Biraz geç oldu :smiley: fakat Bronn’un aslında bir Yabanıl olabileceği veya Tywin Lannister’in yıktığı Reyne hanesinin bir üyesi olabileceği hakkında teoriler bulunmakta. İngilizcem yeterli olmadığı için bu teorileri çeviremedim ve Türkçe’ye çevrilmiş halini bulamadım.Lakin bu teoriler epey ilgi çekici duruyor.

konuyu hortlattığın için sağol :smiley: Bronn’un soylu bir hane üyesi olması için yeterli bir delil yok. Çıkabilir mi ? Neden olmasın ? Gerek var mı ? Hayır gerek yok o böyle seviliyor. Ama ben her zaman Reyne Hanesi’nin önemli bir hane olduğunu ve yok olmasının kötü olduğunu düşünmüştüm. Bronn Reyne’lerden biri çıksa fena olmaz