Bronn (Reyne?)

Çünki Raynelerin yok olmaması castemere yağmurları şarkısının tüm o tehdit ve korku dolu hikyesinin bir anlamı kalmaz.

Korkuyu saçan Tywin idi; öldükten sonra(kardeşleri de öldü, kız hariç) zaten Lannisterların çok korkulacak bir hali kalmadı. Geçmişten gelen bir hayaletin hanenin günahının intikamını alması genelde zevkli kurgulardan biridir. :slight_smile: Yani nereden bakarsan bak Lannister Hanesi, kaleyi hileyle ele geçirdi(adama zeki lann diyorlar ama kurnaz demek daha doğru), altın ile güçlü bir hale geldi ve yine savaş meydanında birebir yenmek yerine milleti kaleye kitleyip boğdu… Sonrasında ise KL şehrini de zaten kral ve hane zayıf düştükten, savaşı kaybettiklerinde yağmaladılar… Adam akıllı bir tek Robb ile savaştı, onda da kaybetti; gitti kızıl düğün ile kurtuldu starklardan.

Kısacası Lannister Hanesinin yaptıklarına genel olarak bakarsak cesur bir şekilde savaş meydanında düşmanlarını yenmek yerine hile ve kurnazlıkla yer yer bel altı vurarak düşmanlarını savuşturmuş. Biz buna ‘kahbelik’ diyoruz. :slight_smile: Yazarı tebrik etmek gerekir, İngilizleri çok iyi tanımış, aynen böyleler. :smiley:

Bak güzel bir tartışma başlığı olur bu ha açayım :smiley:

Tamam yazdığın bazı şeyler doğru bazılarına katılmıyorum o ayrı ama bu yazdıklarının benim yazdığımla ne alakası var. Ben Bronn’un Tarbeck çıkmasının Rayne çıkmasına kıyasla kurgusal olarak çok daha bir seçim olduğunu söylüyorum.

Rayne yada Tarveck olsa bile Lannesterlar niye borçlu oluyor Bronn a ben onu anlamıyorum
intikam burcu ise ayrı ama diğer türlü nasıl bir borç ?
yani aile soy hak mak ise borç ailesi yapmış etmiş
ben hala vede güçlenerek Tytos ve mumcu kızın çoğu diyorum bu Bronn için
çünkü hikayede Kadın çıplak gezerken hırsız ve fahişe olduğunu söylemiş
çıplak gezmeyi kabul etmesi ölmesi için yeterli iken niye üstüne birde kendi için hırsız ve fahişe desin bence birini koruyordu Bonn yani oğlu sonrasında onuda alarak gitti ve Bronn Lannester lordu olamayacak olsa bile diğer hakları da yanında gitmişti buna bahsettiği borç bu

Çünki Raynelerin yok olmaması castemere yağmurları şarkısının tüm o tehdit ve korku dolu hikyesinin bir anlamı kalmaz.

Bu sözün üzerine o yorumu yaptım.

Bronn Casterly hanedanlığındanda olabilir.eğer bu casterly hanesi’nin soyu tükenmemişse(yani soyları lannisterlerle karışmadıysa veya üyelerinin hepsi öldürülmediyse) korkup kaçtıysa illaki soyları devam ederdir.Eğer nesilden nesile lannisterler bizim kalemizi çaldı, gasp ettiler gibi söylemler kullanarak yeni nesilleri lannisterlara karşı nefretle dolduruyorlarsa bu nefret bronna kadar gelmiştir.Lannisterların bence bronna olan borcu casterly kalesi

O zaman buna nazaran bir cevap vereyim. Lannisterların korku salma olayı genel kabulün aksine Tywinle başlamaz. Lannisterlar her zaman korkulan, gaddar bir hane idi. Bunun aksini yapan Tytosdu. Tytosun zamanında bu nam zedelendi. Tywin olmayan bir şeyi yaratmadı, eskiden var olanı geri getirdi. Tywin ve Kevanın ölümü haneye zarar verdi ama ailenin başında Cersei bile olsa Lannisterlar her zamanki gibi hala korkulan ve tehditkar bir aile olmaya devam edecek. Diğer yandan Castamere Yağmurları=Lannisterlar ve Bronnun Rayne çıkması tartışmasız bu eşitliğe zarar verir ve ben bunu istemiyorum. Bronn Rayne çıkar ya da çıkmaz bu ayrı mesele ama bence çıkmaması daha güzel. Tarbeck çıkması ve ya tamamen başka back story’si olması daha güzel. Zaten serinin içinde başka karakterle yeterince yok olmuş hanenin son üyesi hikayesine yer verildi bi tanesine daha gerek yok bence.