Bu adam niye bu kadar acımasız?

Yaa bir şey diyeceğim. Kitaplara yeniden göz atıyorum kaçırdığımız bir şey olur diye. Lollys Stokeworth’ü gördüm. Kızın hiçbir suçu yokken adam neler yapmış ona. Böyle olaylara ben çok üzülüyorum. Bu adam niye bu kadar kötü :frowning:

Grrm, insanların acımasızlığını kitaplarında gözler önüne seren bir yazar, serinin sevilme sebeplerinden biri de bu diye düşünüyorum.

Kötü olan Martin değil. Kötü olan dünya. Martin’in tek yaptığı hayali evren içinde gerçekçi dünyayı yansıtmayı tercih etmesi. Öyle bir ayaklanma olursa ve bir soylu kadın kalabalığın içine çekilirse biraz hırpalanmak olmaz başına gelecek şey. Ayrıca bunu yaparken karakter testi de yapmazlar.

Ben dünya kötüdür, lafını redediyorum. Kötü olan insanlar. Sonuçta dünya dediğin zaman sorumluluktan kaçar gibi; bütün işi hayatın, dünyanın kendisine yüklüyoruz ama tüm mesele insanların hırslarını ve Nefiselerini kontrol edememeleri. Martin de serisinde bunu çok güzel anlatıyor.

Dünya derken insanlığı kast ettim genel olarak. Zaten canlı olmayan bir şey hakkında iyi veya kötü demek manasız olur.

içimizde makyavellist arkadaşlar var. Beğendim

Acımasız diyen rahat shakespeare ya da yunan tragedyası okumamıştır.
Grrmden daha acımasız en az 10 yazar sayılır burada.

GRRM acımasız geliyorsa gidin E.L. James okuyun. Sonu mutlu bitiyor onun <333

Hocam o da çok acımasız ne yaptın sen, bakar mısın nasıl domine ediyor