Burn the Wall!

https://www.reddit.com/user/White_Ghost_96
Elemanı ve sızdırdığı senaryoyu bildiğinizi düşünüyorum. Dizi için gayet mantıklı bir senaryo. Bran ve NK’in bize gösterdiği görüşler çok hoşuma gitti. Özellikle Mad King’in 3eyedraven ile ilgili yaşadıkları. Çevirisini aramadığım için 3.parta kadar kendim okudum. Bilenler görüşlerini paylaşsın, yorumlayalım.

Herkes mi biliyor bu senaryoyu ondan mı kimse yazmıyor? Yoksa kimse mi bilmiyordu okumaya mı gitti herkes?

Bence asıl etken İngilizce olması.

3.parta kadar aklımda kalanları detay vermeden temel hatlarıyla özet geçeyim o halde;
•NK Winterfell’e saldırıyor. Sansa Bran’ı kurtarayım derken ölüyor. Herkes geri çekilirken Bran yürekağacının yanında tek kalıyor. NK ile başbaşa kalıyor. Onunla birlikte geçmişi görüyoruz.
•Tyrion hainlik yapıyor. Cersie’nin Tyrion’dan nefret etmesinin nedeni annesinin doğumda ölmesi değil kehanetinde küçük kardeş tarafından öldürülmesiymiş. Doğacak çocuğu ve çocuğun geleceği için Tyrion-Cersie birbirlerine güvenip plan kuruyorlar falan filan.
•Arya KL’e tazıyla gidiyor. Amaç Cersie’yi öldürüp yüzünü kullanmak. Arya Bealish kılığında baya takılıp Cersie’nin güvenini bile kazanıyor.
•Rhegal, Beric, Meera, Grey Worm, Varys vurucu şekilde ölüyorlar. (Daha vardı unuttum bile)
•Cersie Mad King yolunda ilerliyor sıyırmaya başlıyor.
•Tee ilk insanlardan andallara, Ejderhaların dansından Robertin isyanına kadar bolca flashback görüyoruz.
•Mad King 3eyedRaven yüzünden deliriyormuş. Ona kuzeydeki düşmanlarını yoketmesini söylüyor. Mad King kuzeydeki düşmanlar diye tekrar ediyor.Akgezenlerin geldiğini, onları ateşle öldürmesini söylüyor. Mad ateş diye tekrarlıyor. Ona free folka yardım etmesini söylüyor. Duvarı yak yani Burn the wall diyor, mad King ise burn them all diye tekrarlıyor. Özetle böyle deliriyor. Daha da çok şey var tüm ayrıntılarıyla paylaşmış eleman. Bence senaryo gerçek çıkacak.

bu saatten sonra ben geçmişe dönük bolca Fashback göreceğimizi sanmıyorum ama
birde tüm teorilerde Sansa ölüyor :smiley:
Brann niye Nk ile geçmişe bakıyor ki NK ne alaka orada :smiley:

Hepsini okudum. Üretilen diğer teorilere oldukça benziyor. Bu teorinin diğerlerinden farkı Tyrion’un ihaneti ve Bran ile Night King arasındaki iletişim gibi görünüyor. Okuduklarımın hiçbirinde bu ikisine rastlamadım.

180k harf varmış orada, saygı duymak gerekiyor. Ortada büyük bir emek var. Ancak ben bu teoride yazılanların dizide birebir olacağını düşünmüyorum; özellikle de şu Bran ile Night King arasında geçen iletişimi göreceğimizi pek sanmıyorum.

iletişim olabilir bence de, ikisi beraber niye geçmişe bakıyor ben onu anlamadım :smiley:

Flashback sayısının artması gerekiyor bence, en azından uzak ve yakın geçmiş de bize ulaşmayan üstü örtülü konuların açığa çıkması gerek (efsaneler vs), umarım ki en azından o kısmı doğrudur ve açıklayıcı olduğu gibi oradan bile teori üretmek için konular çıkar.

Sevmedim. Hala daha sızan senaryolar arasında her ne kadar kötü de olsa en iyisi ilki.

Ayrıca Burn the Wall kısmı çok saçma. Hatta saçmalık açısından ilk senaryoda bile daha saçma olan bir şey yoktur. Kuzeydeki birkaç işidci ölmesin diye onlarla birlikte tüm Westeros ölsün öyle mi? Çok zekice.

Bran, Night King’e seçme hakkı varken neden tüm bunları yaptığını soruyor? Burada laneti kırmaktan bahsediyor sanırım. Night King de bazı görüşler gösteriyor, Bran’a. İlk insanlar ile ormanın çocukları arasındaki savaşları, Ak gezenlerin ortaya çıkışını ve hem ilk insanlara hem de ormanın çocuklarına karşı savaş açtığını, Andal’ların Westeros’a ulaşmaları ve ilk insanlara karşı savaş açtığını, Aegon Targaryen’in üç ejderha ile birlikte Harrenhal’ı yok edişini, Deli Kral tarafından Ric’in canlı canlı yakıldığını ve Bran’ın iplerle boğuşurken kendini boğduğunu vs… Bu görüşleri gösterirken Bran devreye giriyor ve Night King’in görüşünü durduruyor. Night King’e söylüyor: ‘‘Sen hiç bir zaman laneti kırmak istemedin, sen insanları öldürmek istiyorsun ama neden? Neden tüm bu ölüleri Westeros’a getirdin?’’ gibisinden soru soruyor.

İkisi arasındaki iletişim burada son buluyor. Part 4’ü aradım ama bulamadım. Part 5’de de ikisi arasında iletişim olmuyor ama Bran hala hayatta görünüyor. Aslında şimdi hatırladım; part 5’in ortalarına doğru o da ölüyor.

İkisi arasındaki iletişim fazlasıyla komplike.

1. ve 5. partı da okumanızı tavsiye ederim. Bazı şeyleri daha iyi anlarsınız. Ben şimdi bitirdim senaryoyu. Kesinlikle senaryo gerçek. Tümüyle senaryoyu okursanız sizde benim gibi farkedeceksiniz bundan eminim. Dizi için tekrar ediyorum dizi için olabilecek en güzel final bu. Yapacak bişey yok. Senaryoyu kitap okur gibi okudum resmen. Yarısı tahmin edilebilir şeylerdi. Mesela Sam Asoiaf adlı kitap yazıyor, Dany doğumda ölüyor, Jon kral oluyor.

Bu arada 4.Partını tekrar removed yapmış bir eleman 4.partın yorumlarında bulabilirsiniz.

Ilk iki bölümü okudum, kahkahalar ata ata. Daha fazlasina dayanamadim :smile:
Türlü türlü komiklikler içeren bir fanfiction’dur. Ciddi ciddi gerçek oldugunu düsünenler var mi yaa?

Az önce hepsini baştan aşağıya okudum. Senaryonun gerçek olduğunu Ne düşündürdü bilmiyorum ancak bana daha çok sızan fotoğraflar temel alınarak yapılan bir fanfiction gibi geldi.

Her şeyden önce Tyrion’un ihaneti aşırı abartılı. Karakter gelişimine ters olması, İki kıytırık lordu yaktı diye Tyrion’ın Daenerysden yüzünü çevirip bunun yerine koca kıtanın dini merkezi olan bir yeri yargılanmamak için, içindeki tüm lordlarla yakan Cersei’ye yüz çevirmesi gibi şeyleri geçtim, olaya para ve popülizm açısından bakarsak da Tyrion gibi favori karakterlerde her zaman ilk beşe oynayan birini lanet olası haine, bebek katiline dönüştürmelerinin hiçbir mantıklı tarafı yok sağlam küfür yiyecek bir şey.

Bunun haricinde bu senaryo ilk sızana kıyasla lore’a daha sadık kalmış. Gerek o kehanet, gerek Azor Ahai olayı falan işlenmiş ancak tam olduğu söylenemez. Yüzsüz adamlarla ilgili tek bir kelime bile geçmiyor. Ayrıca Jon’un Rheagal’ı sürmesi lazım bence. Hem kitapta, hem de dizide Targaryen olduğu bu şekilde ortaya çıkar.

Ama bazı katıldığım noktalar da var. Samwell ile Daenerys arasında kesinlikle bu tarz bir gerginlik olacak adamları boşuna yaktırmadılar. Hatta ama asıl taht sahibi o diye mıy mıy eden Jon’a o sensin demesi tam da düşündüğüm şeydi.

Bu arada diğer mantıksızlıkları söylersem daha fazla uzar bu ama gerek yok zira dizi de pek takmıyoe aetık bu durumu.

O komiklikler senaryoyu daha gerçek kılıyor :smiley:

Bir şey kendini flashbacklere dayandırıyorsa, sensryosu güçsüz diyedir.
Bunu diyip 8. Sezonda az flashback beklediğimi arzuladığımı söyleyeyim. Gerçi çok kötü gidiyor 3 sezondur, o yüzden çok da şeyetmiyom.