Büyük Kuzeyli Komplosu Teorisi

hala kral diyon ya sana bişi demiyorum sadece kral dedigin için starklara 2.redwedding yapıcaksın akılları baslarına gelıcek :smiley: kralın k sini diyemicekler
üslübüm gayet iyi bence makaraya alma havası içersindeyim :S

hiç bişey belli olmaz bence

Spoiler içerdiğinden çok yüzeysel okudum. Çok heyecanlı ve güçlü bir teori ama Stannis için iyi şeyler söylemiyor. Stannis fanları tutuşmuş durumda ama bir yandan Kuzeylilerin de başına gelmeyen kalmadı. Onların Stannis’in adaletini krallığını falan filan düşünecek halleri kalmadı. Deniyorya hani herkes elindekini kullanıyor diye, burada da Kuzeylilerin elindeki; Stannis Baratheon. Bu elindekini kullanmak olayı, tıpkı Stannis fanlarının dediğin gibi bir şey ve bu denilene göre de Kuzeylilerin şerefinden bahsetmek kendileriyle çelişen saçma bir görüş hehe… Ve esas duruş Boltonların veya Stannis’in yenildiğinde ortaya çıkacak bence de. Boltonlar yenilene kadar “Gece Karanlık ve Dehşet Dolu” olacak…

Teori kulağa mantıklı geliyor ama Stannis ve Roose & Ramsay ikilisinin böyle kenara atılacağını sanmıyorum. (En azından atılmamalarını istiyorum özellikle Stannis’in.)

kuzeylilerin derinorman için jon’a saygı duymaları gerekir plan onundu

Sondaki şarkı teorsi hariç her şeye katılıyorum. Entrikanın bol olduğu bir seride gayet mantıklı geliyo.

Bu teori temelinden mantıksız. Her kuzeyli Lordu kendi kafasına göre haraket ediyor. Manderly’ler başka Umberler başka Karstarklar başka telden çalıyor. Kuzeylilerin tek şansı Stannis yoksa The North Remembers hikaye olur.

Hortlattım sanırım ama benim beklediğim teori bu kuzeyliler taht oyunlarında onura yer olmadığını çok acı şekilde öğrendiler ve artık planlı şekilde hareket ediyorlar wyman manderly onlar için bir nevi önder oldu . atına binemesede güçlü bir önder :slight_smile:

Bence böyle bir obura güvenilmez ama Stannis’e yamuk yaparlarsa brezilya dizisine döner saçma sapan olur :confused:

Teoriye katılmıyorum. Jon’u varis ilan eden mektup Howland Reed’in elinde. Yani Manderly’nin bundan haberi olmayabilir.

Ayrıca kuzeyin bu komployu yapması kendilerine ihanet etmeleri anlamına gelir ki kuzeyliler bunu yapacak türden adamlar değiller. Onur onlar için her şeyden daha önemli.

Stannis’e sadık kalacaklar ve yine de bağımsız olacaklar. Böyle bir komploya gerek kalmadan Stannis ölecektir diye tahmin ediyorum.

stannis le müttefiklik kurulursa stannis ölmeden kuzey lordları bağımsılık hakkında tek laf edemez. stannis ölürse belki dediğin gibi olur

Onurlarıyla ünlenmiş bir toplumun bunu yapacağını düşünmüyorum ama yol orayı gösteriyor bir nevi. Sonuçta bu onursuzluğu onlara Stannis yapmadı. Ama böyle düşünülmeyecek teori gerçekleşirse.

6.kitapta daha fazla ihanet var diyordu GRRM olabilir yani…

Güzel teori ama kuzeyli adamların sözlerinden dönmelerinin pek olası olmaması ve Jon’un yeminine sadık kalması gibi faktörler teorinin doğru olma olasılığını azaltıyor. Bu arada önceki sayfalarda olay Kuzey’in krallık ilan etme hakkı olmadığı ve Robb Stark’ın vatan haini olduğu gibi konulara gelmiş. Daha Baratheonlar portakalda vitaminken Starklar 8000 yıldır Kuzey Krallarıydı. Kuzey kimseye boyun eğmek zorunda değildir, Ned’in yaptığı gibi tahta sadık da kalınabilir(ki tahtta düzgün biri olsa Robb da kalacaktı), fakat kimse Robb’u Westeros’un en köklü krallığını canlandırmaktan dolayı suçlu ilan edemez. Sözde yönetme hakkı Targaryenlere fetih yoluyla(adil olmayan bir şekilde) geçti, Baratheonlar da aynı şekilde fetih yoluyla aldı. Kuzeyin de kendi bağımsızlığını kazanmaya çalışması kimseye batmasın.

Kuzeyliler sadık falan değil sadece süzme salaklar nokta onlar kim komplo kim.

Aynı fikirdeyim bazıları baratheon ları starklardan üstün görüyor ki bu imkansız adamlar kaç yıl hüküm sürdü Dünün kralları ile bir görülmesi anlamsız

Kuzeyliler kaç yıl hüküm sürdü moat cailinde kaç ordu püskürttu adamlari aptal salak demek saçmalık. Dünün haneleri yüce Stark ları pasif sanıyor onlar lordlugu bile akıl edemezken starklar kral çıkartıyordu kral.

Kuzeylilere sadık değil salak diyen bu seriyi boşa okumuş diziyi izlediyse boşa izlemiştir. Gözlerinin önünde olanı görmüyordur, gidip Batıdiyar tarihine bakmalıdır.

Tamam
Not:vururken ameliyatlı yerime vurmayın acıyor.

http://inciswf.com/1288546698.swf

Ya şu Eddard isyan edip diyarı dize getirseydide gorseydin aptal dediğin haneyi illa kirli oyunlara mi girmesi gerek zeki hane olmasi için hadi ordan ya.