Buz ve Ateşin Dünyası kitabı yorumları

Bende aldım kitabı ön satıştayken kalın kapak olmaması beni de biraz üzdü açıkçası kitabın cilt kısmında biraz yırtıklık oluştu bile. Çevirisi çok kötü değil çok takılmadım çoğu bildiğim olaylar olmasına rağmen akıcı biçimde okudum. Bu evrene ilgi duyuyorsanız bence alın fiyatı da ingilizcesinin fiyatı ile karşılaştırdığımızda yarısı kadar az.

80 küsur lira istiyorlar kitap için ama 1. sınıf kalitede baskı yapmaktan mı çekinmişler? Bence çok saygısızca bir hareket.

Neyse ki ilk çıktığında ingilizcesini almıştım. Sıkıldıkça alıyorum hahaha. Veririm belki birine bir gün.

kitap bugün elime geçti. Diğerlerinin aksine beğendim. Çizimler harikaydı. Daha okuma fırsatı bulmadım ama ne bekliyorsunuz ki ? diye sormak istiyorum beğenmeyen arkadaşlara. Hangi kitap istediğimiz gibi çıktı? Biraz yetinmeyi bilmeliyiz. Hiç bir kitap çıkmayabilirdi de. Ben diğer kitapları da çıkarmalarını isterim. pdf şeklinde okumak sinir bozucu çünkü

Milletin derdi o kadar para (80 küsur az buz değil) verdikten sonra çeviri hatasının olmaması ve mükemmele yakın iş çıkarmaları… 15-20 lira verip de böyle hatalar olsa koymaz da 80 lira bayılırsan adama koyar kardeş. Biz de parayı ağaçta yetiştirmiyoruz, bu kadar para talep ediyorsan adam olup adam gibi iş çıkartacaksın.

Bir yerde paylaşılmıştı zaten

Bende de pdf’si var ama tam değil (sendekide öyle mi?) Buz ve Ateşin Dünyasını Satın Almayı Düşünüyorum

Bizim çeviri ekibimiz çevirse çok daha güzel çevirirdi diyebileceğim kitaptır…

Kitabı okuyorum 100 sayfa geride kaldı

Targeryan tarihi ile ilgili bişey dikkatimi çekti en az 3 defa tahtın kıza geçmesi gerekirken hep erkek varis çıkmış tahta

şuan 3. Aegon u öldürdüm :smiley:

3. Aegon demişken karısı olan 2.Aegonun kızunun ölüm sebebini Branın görülerinde görürüz inş 10 yaşında kız niye intihar eder ki

neyse devam edeyim ben

Fecr ben/hanımkızım uyarayım sizi, yukarıda pdfi isteyene veririz demişsiniz ama bu aslında bu forumda izini olmayan bir şey. Korsan paylaşım yasak. Ulaşmak isteyene gene verirsiniz isterseniz ama şimdilik silin lütfen.

A Song of İce and Fire kitaplarında da çok hata var.

Kitap temelde üstat Yandel denen bir adam tarafından Tommen’e sunulmak için hazırlanmış Lore’a göre.

Ya geçmişe gelince sıkıntı yok, Ama 2. Aerys döneminden itibaren başladı o his. Yeni akit, yeni Şafak okuduğum zamanlarda hissettiğim şey. Targaryenler ebediyete kadar silinmiş de, Tywin süpermiş de, Maester Pycelle mükemmel bir insanmış da… Daenerys gelip ejderlerle tepenize binince görürsün Yandel!!

Aegon Targeryan’ın askerleriyiz

Çeviriyi yapan kesinlikle ne seriyi okumuş ne izlemiş
bir sıkıntıda ben açıklamalardan duyuyorum çok yersiz yerleştirilmiş
ve

benimde dikkatimi çekti ama çok normal Baretheon ve Lannester övmesi lazım :smiley:
birde önceki kitapkarda yoktu değilmi yanlış hatırlamıyorum 6. kitapta bu kitap Tommene hediye edilebilir diye düşünüyorum ben ve o zaman kesin öldü :smiley: Joffrey de Kılıcı hediye aldıktan sonra ölmüştü :smiley:

Aynen es geçmeleri hata olurdu :D. Zaten Starklar hakkında daha en baştan Suru aslında aklara karşı değil topraklarını işgal ettikleri yabanilere karşı yapmışlar diyolla demelerinden ve Arrynler hakkında Kartallarla fethetmişler peh peh peh yalan efendim yorumlarında bir kıllanma olmuştu zaten :D.

Ama gene de kitapların hepsi bittikten sonra Mösyö:Üstat Yandel’in Yazmadıkları diye bir karşıt kitap da çıkarsalar bari jsks.

Çok da takılmıyorum ben çeviri olayına çok ebedi bir metin sayılmaz hani anlasam yeter.

Bu yandel filan hep sahte aydınlar iki kitap okumuşlar kendilerini bir şey sanıyorlar. Eyy üstad yandel sen kimsin ya! Bak hele bak Bide Arryn’ler için Kartallarla feth etmemiş demiş.

çeviri kötü demedim ama diğer kitaplar ile kıyaslayınca onlarla uyumsuz

onu başka hane ve kral geçerse görürüz ancak :smiley:

Başka bir kral ve hane geçecek nu kesin.
Yani neredeyse kesin
Büyük ihtimalle

Geçecek dimi :frowning:

İnşallah bunlarda kalamaz taht yoksa burdan ben isyan ederim :smiley:

Gerçi Tyrion olursa çok kötü olmaz.
Zaten o adam hakkında kral benzetmeleri pek çok yerde yapılmıştı. Gölgesi bir kral gibiydi denmesi sonra kendisinin ismi hakkında Hugor Tepe denmesi vesaire(Andalların ilk kral ismi tepenin Hugoruydu)

Ha gerçi kral olmasına pek ihtimal vermiyorum ama reyiz çok önemli bir rolde oynayacak.

Tyrion ı kral olarak ben düşünmüyorum düşünemiyorum ama el olarak müthiş iş çıkarır kesinlikle

Nope. A Clash of Kings’de ne kadar berbat bir yönetici olduğunu gördük. Zamanının çoğunu, Cersei hakkında endişelenerek ve Shae’yi nereye, nasıl saklayacağını düşünerek harcıyordu. Bu arada, asıl tehditler olan Varys ve Littlefinger konusun da hiçbir şey yapmıyordu. Dorne’lulara Mycrella’yı verdi ve karşılığında hiçbir şey almadı. Starklarla yapılabilecek bir barış anlaşmasını Jaime’yi kaçırmaya çalışarak tamamen çöpe attı.