Buz ve Ateşin Şarkısı Serisinin Kilit Anı

Herkes kendisine göre serideki kilit anları paylaşsın. Bana göre kilit an Renly Baratheon’un, Kral Rober öldüğünde, Eddard Stark’a herkes uyurken kaleyi ele geçirmeyi, kraliçe ve çocuklarını rehin almayı önerdiğinde Eddard Stark’ın
kabul etmemesiydi.

Her hanenin kendine göre ayrı ayrı kilit anları var aslında.Lannister’lar için Tywin’in ölümü,Baratheon’lar için Robert’ın tahta çıkışı ve ölümü,Starklar için Ned’in ölümü ve kızıl düğün…
Ama bana göre bu serinin kilit noktası Rhagear Targaryen’in ölümü ve Robert’ın tahta geçişidir.

Benim yazacağımı @“Arianne” yazdı. Bence de Rhaegar’ın ölümü serinin birincil kilit anı.

Çok iyi bir nokta daha…Her ne kadar Robert’ı sevsemde Rhaegar tahta geçen kral olmalıydı. Robert’ın söylediği bütün o kötü şeyleri yapmadığını düşüyorum.

Evet,bende Rhaegar’cıyım.Bence o adamın olayı çok farklı çıkacak sonunda…

Harrenhal’da ki turnuva.

Bencede ve kesinlikle Jon Snow ile bir bağlantısı çıkacak.

ben hep sansanın babasını ispiyonlamasını düşünmüştüm şu an kuzeyde olacaklar ve stannisin arkasından haklı davaya katılabileceklerdi…ama sonra rhaegar ın ölümü en başlangıcı gibi duruyor ama kilit nokta bence aerys II nin starkları öldürmesi ve lyanna ile rhaegar arasında geçenlerdir.

İşte bu yüzden Sansa’yı hiç sevmem…Jon Arryn’ın ölümünüde bir kilit nokta olarak söyleyebiliriz.

Benim için kilit nokta Kingslayer. Lannisters everywhere!

Benim fikrime göre bu hikayeyi yazarken Martin önce Rhaegar ı düşünmüştür, yaratmıştır. Sonra evrenini diğer olaylarla süslemiştir. O yüzden Rhaegar ın Lyanna yı kaçırması diyorum…

Kesinlikle. Harrenhall zaten bilindiği üzere lanetli. Hangi akla mantığa uyarak orda turnuva yapılır ki. Sonuç: savaş

Kimse için iyi olmadı o turnuva…Sanırsam Jorah Mormont’unda belalı aşkıyla tanıştığı turnuvada oydu.

Regar la lyanna tanışıyor birde orda. En belalısı. :smiley:

O lannisport turnuvasiydi

Sansa öyle yaparak sadece kendisinin ve kardeşinin başını yaktı.Çünkü o ikisi Kışyarına gidecekti.Ned zaten hiçbir yere gitmeyecekti zira kendisi Diyarın Koruyucusu olarak atanmıştı.Sansa ispinyolamasaydı da pek bir şey değişmezdi yani.

En azindan cerseinin nedin planindan haberi olmazdi ve ned in kellesi kurtulurdu.

Ama o olay sayesinde Ned, Cersei’nin gözünü üstüne çekti,şüphelerini arttırdı.Ve Cersei, Ned’in kellesini almak için hazırlıklara başladı.

Siz çok yanlış anlamışsınız olayları.
Ned’in kellesinin alınmasına Joffrey salağının bir anda halkın gazına gelmesiyle karar verilmiştir,Cersei dahi herkes onun o anda Sur’a gönderileceğini düşünüyordu,o bile şok oldu.Bu bir.
Robertın ölümünün ardından Cersei’nin,Ned’in Diyarın Koruyucusu olmasını umursamayıp Joffrey’i tahta geçireceğini Ned zaten başından beri tahmin ediyordu,ve herhangi bir çarpışma durumunda kendi az sayıda adamının kraliçenin adamlarıyla başa çıkabilecek gücü olmadığını da biliyordu.Bu yüzden Şehir Muhafızlarını kendi yanına çekmeye çalıştı,eğer çekemeseydi böyle bi atakta bulunacağını hiç zannetmiyorum.Bu durumda Ned’in yakalanmasının baş sorumlusu tam anlamıyla onu sırtından vuran Serçeparmak’tır.
Siz Cersei’yi gözünüzde çok büyütmüşsünüz,kadın öyle ileriyi gören,zekice planlar yapan bi kadın değil sadece onur,gurur gibi şeyleri pek takmadığından kendisi ve ailesi için anlık duruma göre sınırları zorlayan biri.

Ve son olarak Sansa Cersei’ye neyi biliyodu sanki de açıkladı ‘‘Babam kardeşimle beni Kışyarı’na gönderecek,lütfen buna izin vermeyin.’’ dedi sadece.
Herhangi bir aptal bile o sırada Lannister-Stark savaşının zaten start verdiğini anlayabilir.Jaimenin adamları Ned’in adamlarını sokak ortasında öldürmüştü,Cersei,Tywin hepsi zaten diken üstündeydi.
Eğer bu olay dediğin gibi kilit bir olay olsaydı,dizide MUTLAKA ama MUTLAKA yer verilirdi ki o Stark hanesinin katledildiği bölümünü de Martin kendisi yazmıştı zaten.

jon arryn’in öldürülmesi.