Buz ve Ateşin Şarkısı Serisinin Kilit Anı

Robb kendi kendini kral ilan etmiş gibi bir düşünce olmuş sanırım?Yanlış olmasın.

yazımın sonlarında saçmaladığımı kesfettiğin için sağol :smiley:
şimdi biraz düzelttim…

Harrenhalda ısrarcıyım.

Ya da Tower of Joy

Aynen Harrenhal

Bence kilit noktalardan birisi de Jamie’nin Kral Muhafızlarının arasına katılması…
Eğer Çılgın Kral ile Tywin Lannister bu konuda ters düşmese, belki de Tywin Lannister krala bu kadar çabuk sırtını dönmez ve savaşın kaderi değişebilirdi. Sadece Lannister deyip geçmemek lazım, Tywin’in manipülasyon gücü sadece Martel’lere işlemiyor :wink:

Hanelere göre.
Lannister : Tywin Lannister’ın ölümü.
Stark : Robb’un Frey kızıyla evlenmemesi.
Baratheon : Renly’nin Melisandre tarafından öldürülmesi.
Tyrell : Joffrey-Margaery evliliği.
Martell : Targaryen’lerin sürülmesi,Robert’ın tahta çıkması.
Tully : Kızıl Düğün.
Greyjoy : Pyke isyanı sırasında Rodrik ve Maron’un ölümü.

Tüm seri için sorunca Aegon’un Westeros’a çıkışı desek olmaz o mantıkla kılıcın icadına kadar gitmemiz gerekir :slight_smile:

Kitap serisinin başlama nedeni olarak kilit nokta der isek Harrenhal’daki malum turnuva tabii ki…

kesinlikle kızıl düğün .

bence harrenhall turnuvası herşey orada başladı

Buna bir de Robert’ın ölümünü ekleyebiliriz.
Robert gitmeseydi Eddard gitmezdi, başkaları giderdi.

Çok fazla kilit nokta var.Rhaegar’ın ölümü bunların başını oluşturuyor.Eddard’ın Renly’i reddetmesi de çok önemliydi diye düşünüyorum.

Joffrey’nin brane hançerli suikastçiyi göndermesi kilit noktasıydı. Bu sayede Serçeparmak Tyrion’u suçladı, Catelyn Tyrion’u kaçırdı ve bu yüzden Jaime Ned’in adamlarını katletti, savaşı bu alevlendirdi… Yani savaşın olmasının %80 i Joffrey’nin p.çliği

Stannis’in Sur’a gelişi. Bu olayla tüm dengeler değişti. Aegon Westeros’a çıkartma yaptı, Kuzey tamamen parçalandı, Kuzeyli dağ klanları Stannis’e katıldı, Yabanıl akınları tamamen durduruldu, Yabanıllar Sur’un güneyine getirildi ve daha bir sürü olay.

Jon Arryn’in ölümü :slight_smile:

Kesinlikle haklisin; eğer Rheagar turnuvayikazanıp tacı Stark kızına vermeseydi, hersey farklı olabilirdi.

Daenerys’in Ölümsüzler Sarayı’ndaki olayları görmesi bence.
Çünkü serinin akıbetini o bölüm belirledi neredeyse. Kesik kurt kafası ve insan gövdesi: Robb Stark ve daha bir çok şey… Orada anlatılanların ve söylenenlerin gerçekleşecek olması fikrine inananlardanım.

Arya için de Gendry’yi almaya gelen Melissandre’nin Arya için söyledikleri kilit nokta bence. “Sonsuza kadar kapatacağın gözler…”

Lysa arryn’in cately stark’a yzdığı mektuptur.

AA teorilerinin ustunden giderek nissax2 ler demek istiyorum: droguyu dany nin oldurmesi, jonun ygritte savasta kaybetmesi ve tyrion un shae yi bogarak oldurmesi

Robert Baratheon’un ölümü… Adam bir öldü ortalığı kan götürdü. Her hanenin en acı anı sanırım bu. Üç büyük hane yok olmanın eşiğinde. Küçük haneler mahvoldu…

Andalların westerosu işgali galiba direk köküne girdim :smiley: