Buz ve Ateşin Şarkısı Serisinin Kilit Anı

Bu olay da herşeyi etkiledi genç. İlk ejderhaların dansından bu yana olaylar açısından bu da çok önemlidir Genç.

neyse ne.

aslında ejderhakanat duncan’ın tahtdan vazgeçmesi olabilir ve eğer en genel kilit nokta ise ilk insanın doğması (westorosdaki ilk insanlar değil tüm asiof evrenindeki ilk insan )

Yok canım. Tanrıların dünyayı yaratması bence

Eddard’ın,Robert öldükten hemen sonra Renly’nin teklifini reddetmesi.Kabul etseydi serinin geleceği tamamen değişecekti.

herşey geçmişte gizli
robert isyanı öncesi ve sonrasında

tabii ki artı targaryenlerin zamanındaki blackfyre olayı ve muhtemelen duvarın geçmişi joramun ve azor ahai ve üç gözlü karganın geçmişi ve özellikleri önemli

Bence kilit nokta Ned’in Cerceiye ensest ilişkiyi bulduğunu söylemesi.Bence bekleyip Robertin huzurunda söylemeliydi.

Ned, Roby’nin kral eli teklifini kabul etmicekti. Sen kuzeyin oğlusun ne işin var güneyde. Volkan Konak, Antalya’da otel açsa mantıklı olur mu??

herkese merhaba bu mesaja koptum :)))))

Robert’ın ölümü çok kilit bi noktaydı. Ölmemiş olsa Lannister katliamı izliyorduk şu an :))) Heyhaaat… Olaylara gel…

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

gerçek kilit anı bence üstat Aemon kral olmayı reddetmesi , aemon targeryen olarak kral olmayı kabul etseydi halen tahtta oturuyor olacaktı ve bizde dunk ve eggin maceralarını okuyor olurduk

Diziye bakarak karar vereceksek bana göre Ned Stark’ın Joffrey ve kardeşlerinin Robert Baratheon’un çocukları olmadığını öğrendiğinde bunu gidip Cersei’ye söyleyip Kral Toprakları’ndan ayrılmasını istemesiydi. Meşru varis Stannis Baratheon’u hiç kimseye söylemeden çağırsaydı şu an kral Stannis olacaktı. Fakat acıma hissi güçlü geldi ve gidip Cersei’ye çocukları ile birlikte Kral Toprakları’ndan ayrılmasını istedi. Bu da sonunu getirdi ne yazık ki. Bunları dizinin konusunun başlagıç kısmına göre yazıyorum. Kitaba göreyse Rhaegar Targaryen’ın turnuvada kazandığı çiçeği karısına değil de Lyanna Stark’a vermesi olmuş. Böyle bir olay yaşanmasaymış Weteros’u kökünden değiştiren Robert’ın İsyanı çıkmayacaktı.

Geriye geriye gidersek çok fazla kırılma noktası var zaten.

Ned öğrendiklerini ilk cersei’ye değil de robert’a söyleseydi. Rhaegar targaryen, tacı karısı yerine lyanna ya vermeseydi, aemon targaryen tahtı reddedip sura gitmeseydi… uzar gider.

Çok fazla yerden kırılacak ki hikaye olsun.

bence kilit an jon’un bicaklanmasiydi asıl olacaklar bundan sonra olacak

Dizide ve kitaptan da daha sonraları öğrendiğimiz bir konu daha var. Ned Stark Gemi ile kızlarını kuzeye gönderecekti. Böylece kral topraklarında istediği hareketlerini yapabilirdi. Ancak Sansa’nın bu konuyu direk Jofreyye söylemesi ve Cersienin de haberi olması Ned Stark’ın elini kolunu bağlamış oldu. İdamından önce yalan söyledim diye itiraf yapması bundan dolayıdır.

Bence kilit an tywinin oberyn-cersei evliligini rhaegar icin reddetmesi ve sonucta rhegarla elianin evlenmesi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tywin ve Joanna’nın o gece şey yapması. Böylece Cersei ve Jaime olmazdı, böylece ensest olmazdı böylece LF ortalığı karıştıramazdı. Ya da Tyrion’un doğumu diyelim. Joanna ölmeseydi ikizler Martelllerle evlenirdi. Rhaegar da artık Lyanna falan biriyle evlenirdi erkenden. Herkes mutlu.
Ya da Baelor Hightower osurmasaydı, hadi osursun tamam ama Oberyn çocukcağızla dalga geçmeseydi Elia mutlu ve çocuklu Yüksek Kule’de keyf yapıyor olcaktı.
[hr]
Elia’nın katili Oberyn’dir. Dolaylı yoldan Oberyn’in katili de Oberyn’dir böylece. (latife yaptım kız)

Çoğu kişinin dediği gibi Rhaegar Lyanna olayı bir de II Aerys Targaryen’in Rickard Stark ve oğlu Brandon Stark’ı öldürmesi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi.

tyrion un doğumu herkes unutuyo

Aerys’in Rhaegar ile Cersei’yi evlendirmemesi.