Catelyn Tully Stark

Aslında povunu geçtim kadını adam gibi görebilsek bana yeter :smiley:
Üçüncü kitabın sonunda son sayfada ortaya çıkınca acayiiip sevindim,dedim bu kadın 4.kitapta intikamını çok pis alıcak… Bekle bekle bekle bi türlü yok!En sonunda göründü ama o da anca 2 sayfa.5te zaten hiç yokmuş :confused:
6’da doğru düzgün görme imkanı buluruz umarm.

beşte de mi yok?!
olmaz böyle şey

6 da kopcak kıyamet hadı bakalım martın olmezde cıkarırsa rahatlarız

“Hepsinin ölmesini istiyorum Brienne.Önce Theon Greyjoy,sonra Jaime Lannister,Cersei ve İblis hepsi,hepsi.
Starklar cellat kullanmaz.Kılıcı hükmü veren indirmeli derdi Ned ama bu görevi hiç sevmezdi.Ben seveceğim,ah,evet.”
:o:O:O:O:O:O

KADIN RESMEN STONEHEART OLACAĞININ SİNYALİNİ VERMİŞ DAHA 2.KİTAPTAN!!!
:o:O

Biliyorsun Karabalık dışındaki bütün Tully ve Tully gibi davrananlardan nefret ederim ki başta da bu hatundan. Robb’un hiçbir dediğini yapmadı. Winterfell’e dön der dönmez (ki evinde 3 yaşında bir oğlun bir de kötürüm çocuğun var gitsene evine), İkizlere bana kız bakmaya git der gitmez (belki yazışmalardan birşeyler sezer bir şekilde Kızıl Düğünü önlerdi), anca yatalak babasının yanında kalsın, Jaime’yi serbest bıraksın, bütün gelinlerin kalça genişliklerine göğüs boyutlarına baksın.

Not: şimdi diyeceksiniz Robb’da Cat’i dinlemedi diye ama, Bozkurt’un hislerine önem ver demesi dışında olumlu bir önerisini hatırlamıyorum.

Ama Leydi Taşkalp’ten birşeyler beliyorum, ne kadar zavallı yavere yaptıklarını onaylamasam da…

@“rickon” :///////////////////
Catelyn konusunda tartışmaktan çok sıkıldım ama sen kaşındın, başlıyorum anlatmaya :S

‘‘Tully ve Tully gibi davrananlardan’’ ne demek ya!!
Resmen ırkçılık yapıyosun.Tully’ler ezik ya, sürekli kaybediyolar ya, düşene bi tekme de sen vuruyosun valla bravo…

Ben şunu da anlamıyorum
Arya’yı,Robb’u, Bran’ı, Rickon’u çooooook seviyosunuz ama Catelyn’in ölmesini istiyosunuz?!?!
Nasıl bi mantıkdır bu?
O çocukları doğuran,yetiştiren,bu hale getiren anneleri değil mi? Hepsi savaş esnasında annelerinin özlemiyle yanıp tutuşmadı mı?Annelerine ulaşmak için binbir tehlike atlatmadılar mı?
Siz kadın ölünce, ohhh ne güzel oldu beter olsun diyosunuz.
BU KADIN OLMASAYDI, ‘‘YAZ’’ GELENE KADAR SUİKASTÇİ BRAN’I ÇOKTAN ÖLDÜRMÜŞTÜ! SİZ DAHA NEYİN DERDİNDESİNİZ???

Catelyn’in babası hasta babası, ölmesine birkaç ay kalmış şunun şurasında.Oğulları da güvenli bi şekilde Kışyarı’nda.Niye dönsün ki evine?
Eninde sonunda onları göreceğini düşünüyo,ama babasını bi daha hiç göremiycek…

Hiç akıllı tavsiyeler vermedi mi :OOO
Theon’u Pyke’a gönderme dedi, Jeyne’i İkizler’e götürme dedi, nerdeyse bütün savaş konseylerinde liderli edecek adamları seçmesine yardım etti…
Asıl Robb, Catelyn’i birazcık olsun dinleseydi bunların hiçbiri olmazdı.

Jaime konusu sanırım bu kadının tek hata olarak görülebilecek yanı.Onda da kadının üç yaşındaki oğlunu katletmişler.Üç yaşındaki oğlunu!!!
Sessiz kalmasını mı bekliyodun?Sen olsan sessiz kalır mıydın? Bi yandan da babası ölüyo, Robb zaten savaşta, her an o da olabilir.Kocası zaten ölü. Kızları kimbilir nerelerde.
Bari onlara ulaşayım, son umut olarak diyo…
Ve o gece,Jaime’ye güvendiği için böyle bi yolculuğa müsaade ediyor.En başta Jaime’nin yanına gidiyor, Jaime Catelyn’le konuşmaya yanaşmıyor.Catelyn de arkasını dönüp gidiyo… Yani vazgeçiyo aklındaki fikirden.
Ama son anda Jaime sesleniyo,’‘Tamam sizinle konuşacağım’’ diyor.Konuşuyorlar.Bran’ı niye ittiğini,Cersei’yle ilişkisini anlatıyo.
Catelyn Brandon’un ve babasının nasıl bi şekilde öldürüldüğünü orda ilk kez Jaime’nin ağzından duyuyor.VE DÜRÜSTLÜĞÜNE GÜVENİYOR.
Ki yanlış bi şey de yapmıyor.Jaime cidden de kızları göndermek niyetindeydi…
Diyarın gelmiş geçmiş en büyük malı Lord Karstark’ın da savaşta ölen oğullarının intikamını almak için masum tutsak çocukları öldürmesi gibi bi saçmalık olamaz. Yedi cehennemde cayır cayır yansın gerizekalı…

@"Jojen Reed"
Yaa 2 sayfa methiyeler düzmüşünüz, nefret ediyorlar diyosunuz ama kim nefret ediyor, bi açıklığa kavuşturıyım dedim. Bi de ne zamandır saydırmıyordum bir Tully’ye onu telefi ediyim dedim :smiley:

Gelelim senin söylediklerine;
Öncelikle şimdiye kadar nerdeyse 7000 sayfalık Westeros kitap yazıldı. İyi bir iş çıkartan Karabalıktan başka bir tane daha Tully göstersenize, bunun ırkçılıkla alakası yok. Tyrell ve Tullylerin derebeyliği, bölgelerini teslim etmelerinden geliyor diğer bölgelerin aksine. O yüzden belki de tarihte bile iş yapan bir Tully yok. Gereksiz bir aile o yüzden bence.

O kadın olmasaydı başkası olur, ayrıca herkesin sevdiği Arya ve Bran Catelyn’in istedikleri gibi davranmıyordu zaten hatırlarsan, Rickon zaten daha bebek, genel okurlar nötr. Sansa tek davranış olarak Cat’e benzeyen çocuk, yaşından dolayı yaptığını biliyorum ama çoğu okurun kızdığı belki de tek Stark çocuğu.

Bran’ı kurtarmasına gelince, yine hatırlarsan ulukurdu odanın dışında tutan Catelyn’dı zaten. yani oda dışı etmese kendi bile yaralanmazdı.

Yaa çocuğun üç yaşında el insaf, nerdeyse bir yıldır görmemişin hiç mi özlemiyorsun hiç mi düşünmüyorsun bebeğini be kadın. Senin babanın yanında olmanın babana faydası var mı? yok. Bebeğinin sana ihtiyacı var mı? Var. Tartışmanın bir faydası da yok o zaman. Ayrıca Robb’un yokluğunda yönetim 9 yaşında çocuğa bırakılıyor el insaf…

Theon’u unutmuşum, o konuda haklısın. Jeyne’i zaten götürmedi ki zaten Robb da istemiyordu. Kraliçemi ve annemi aynı yerde tutamam demişti diye hatırlıyorum. Kimi seçmişti savaş konseyinde hatırlatırsan sevinirim. Ve tekrar söylüyorum İkizlere gideydi, belki düğünü o kadar rahat yapamazlardı.

Tüm olaylar Lannisterlar yüzünden gerçekleşmişken hangi akla hizmet hala Tyrion ve ya Jaime’ye güvenirsin (Tyrion’u severim ama siyasette yalan söyleyebilir). Ki Jaime’nin elinde olması demek kızlarının güvende olması anlamına gelir. Oğullarını yeni kaybetmişken kızlarını da asıl tehlikeye atacak olayı gerçekleştirdi.

Lord Karstark’ın yaptığını onaylayan var mı, işte onu merak ediyorum.

@"rickon"
of of of :(((((((
Ayrımcılık diz boyu…
Brnyden dışındaki bütün Tullylerden nefret mi ediyosun?
Zaten kaç Tully tanıyoruz ki sanki.Lysa’yı saymıyoum onun deliliği kendine özgü.
Kaldı Edmure ve Catelyn.
Allahım ne istiyosunuz şu iki garibandan bi anlayabilsem naptılarsa hayatları düze çıksın diye yaptılar.Herkesin onları sırtından bıçaklaması bunların suçu mu?
Dediğim gibi forum olarak düşene bi tekme de siz atmayı çok seviyosunuz.
Taa 300 yıl önce olmuş bi olay için bu aile niye gereksiz oluyo anlamdım.
Hoster Tully gayet de müthiş bi lorddur.Catelyn kendisi söylüyo, babam gençken yerinde duramazdı, sürekli sancak beylerini ziyarete giderdi diye.DAHA NAPSIN ADAM??

Arya’nın ve Bran’ın yaptıklarını takdir etmediği onları sevmediği anlamına mı gelir.ANNE, ARKADAŞLAR ANNE.BU KADIN O ÇOK SEVDİĞİMİZ STARK ÇOCUKLARININ ANNESİ.
Bi insanın hayatında, annenin ne kadar önem taşıdığını söylememe gerek var mı.O çocuklar ilerde nasıl bi insan oldular/olacaklarsa anneleri ve babalarından gördükleri sayesinde olacaklar.Arya’nın Bran’ın Robb’un dürüstlüğü, onura verdikleri önem hep bu anne-babalarından aldıklarıyla böyle oldu.
Ned Lysa’yla evlense öyle mi olurdu bakalım?

En çok da bu lafa sinir oldum
’‘Sansa davranış olarak en çok Catelyn’e benzeyen çocuk’'
ABİ BU NE DEMEK YA?NE ALAKA?
Kitabı nasıl okuyosunuz ben anlamadım ki.
Sansa sadece Catelyn’in dış görünüşünü almış.Kişilikleri alakası yok.
Catelyn kadar açıksözlü, dürüst bi kadın var mı şu Westeros’ta.Zaten bu yüzden Renly-Robb arasında berbat bi elçi oldu.Çünkü aklına geleni söylemekten çekinmiyor tam da Sansa’nın aksine.
Burda sırf çamur atmak için söylemişsin bu lafı ,kınıyorum seni :OO

Kadın hep çocuklarını mı düşünecek,onlar ŞU ANDA güvende.Biraz da kendini düşünsün.Kadın babasını görmek istiyo son anlarında.En doğal hakkı.
Yönetimi Brana falan bırakmıyo,o sadece formalite icabı.Rodriki gönderdi Kışyarı’na, Luwin de var.
Nehirova’yı çekip çevirecek kimse yok ?!

Robb Theon konusunda Catelyni dinleseydi bunların hiçbiri olmazdı, biliyosun.Kardeşlerinin acısıyla Jeyne’le ilişkiye de girmezdi.Kışyarı’nı kurtarmak için İkizler’den geçmek zorunda da kalmazdı…
Yani Catelyn EN EN önemli konuda tavsiye verdi ama beyefendi dinlemedi.

Robb bile diyo EN BAŞTAN SANSAYI KRALKATİLİYLE TAKAS ETMELİYDİM,ÇİÇEK ŞÖVALYESİYLE EVLENDİRMELİYDİM DİYE.
Catelyn takas konusunda yanlış bi şey yapmadı yani, ama keşke daha önce yapsaydı.

Hayır Robb, Jeyne’i de İkizler’e götürmek niyetindeydi.Catelyn düğünden sonra Denizgözcüsü yerine Nehirovaya gitmek isteyince o bahaneyi ortaya attı.’‘Annemle karımı aynı yere koyamam’'
Yaa, Catelyn baştan İkizler’e gitseydi de Robb yeminini bozunca Walder Frey’in eline bir rehine vermiş olsaydı di mi?Doğru, bu sefer düğün bahanesine falan gerek kalmazdı.Anneni gel kurtar derdi, sonra Robb gelince Robb’u da öldürürdü…OH KEBAP

Kadının babası ölüm döşeğinde diyorum, hala yok İkizlere gitsin yok Kışyarı’na gitsin.Hatta keşke Güneş Mızrağına da gidip ittifak çalışmalarına girişseydi di mi? :confused:

Lord Karstark’ın yaptığını onaylayan yoksa o zaman Jaime’nin serbest bırakılmasına niye bu kadar takıyosunuz?Onun serbest kalmasının Starklar’a en ufak bi zararı oldu mu ki?Olmadıysa Catelynden niye bu kadar nefret ediyosun abi, anlat bana.Söyle? Naptı bu kadın, bu kadar nefret edilecek?Kısa ve net bi şekilde açıkla.Lütfen.

@"Jojen Reed"
Kısa ve öz anlatıyorum. Edmure’e ablası bile güvenmiyor, ben mi güveniyim. Hoster’in sancaktarlarını dolaşması iyi bir lord olduğu anlamına gelmiyor benim için. İsyanda akıllı davranarak isyancılara katıldı, bak yiğidi öldür hakkını yeme.

Ben Arya ve Bran’ı sevmiyor demedim, Catelyn’ın sakinliğinin aksine hareketliliğini aldığını ve kendi istediği gibi yetiştiremediğini düşünüyorum dedim. Sansa için dediğim annesinin kızını, annesinin istediği şekilde leydi gibi yetiştirildiğini söylüyorum. Buna itiraz edeceğini sanmam.

Babasının ölümü yakınken bile Edmure’u yok sayıyor. Nehirovayı çocukluğundan tanıdığı Üstat ve kale komutanına bırakabilir bence.

Eğer Catelyn’in anneliğine veriyorsanız yaptığı herşeyi, el insaf yaa. Güven de bile olsa bir anne nasıl olur da babasını oğluna yeğler. Görmüşün bitmiş. Gİt oğlunun yanına. Rickon’un son zamanlardaki hırçınlığını bilip hala babasını seçmesini savunmanı anlayamıyorum. Anne her zaman çocuklarını ön planda tutar, ikinci planda değil. “ANNE, ARKADAŞLAR ANNE” ve “Kadın hep çocuklarını mı düşünecek” sözlerin fena çelişiyor.

Krallığını ilan edildiğinde ilk kalkanlardan ve sonsuza kadar kardeşi olduğunu söyleyen Robb’u suçlamak çok mantıklı mı? Çocukların ölümü yüzünden Jeyne ile evlenme fikrinin mantıksızlığını söyleyen sen değil miydin?

neyse sonra devam ederim çıkmam lazım şimdi.

Arya, Catelyn’in kızı. Sansa, Ned’in kızı.

Ya ne alakası var?
Kasten mi aynı şeyi söylemeye devam ediyosun?
ÇOCUKLARI TEHLİKEDE DEĞİL, BABASI ÖLÜM DÖŞEĞİNDE!!!
Daha ne diyim yani, biraz mantıklı olalım lütfen.
Sen baban kanserken,çocuklarının yanında dursan için rahat eder miydi???

Valla anlamak istemeyene bi şey anlatmak çok zor olduğu için kendimi daha fazla yormayacağım.
Empati kurmak istemediğin ve kalıplaşmış sözlerinden vazgeçmeyeceğin belli.
Ama daha @"Willas"ın dediğinin doğruluğunu anlayamamışsan kitapları bir daha okumalısın bence.

@“Jojen Reed” kitabı kaç kere okursam okuyım kolay kolay düşüncem değişmez. Senin de muhtemelen öyle. O yüzden tartışmayı bırakalım bence. Tabii Sansa hakkındaki görüşlerim yumuşarken Catelyn niye yumuşamasın?

Feci spoiler yedim ya :confused:

ya forumda cocukları tehlıkede kısyarına neden donmedı dıyenler var kardesım onlar 21.yüzyılda yasamıyo ki greyjoy ıstılasının haberını sanıyede alsınlar kadıncağız rickon ve bran’ın ölüm haberi gelince acıklığa kavusuyor ayrıca neden nehirovada kaldı dıyen arkadaslarım sunu dusunemediniz mi o sıra kadının en büyük çocuğu koskocaman westerosla savasıyo ee cocuğu tehlikede değil de kim tehlıkede o zaman afedersınız de robb üvey evlat mı acaba?

Ben çocukları tehlikede demedim, 3 yaşında annesine ihtiyacı olan bir bebeği varken neden dönmedi dedim. Robb’la ilgilenecek amcası varken Cate’e ihityacı olduğunu sanmıyorum Robb’un.

robb’un zaten ıhtıyacı yok ama bıze gosterıldığı gıbı bıraz anac bir karakter ve klasık anne figürü sergiliyo cocuunu bırakmak ıstemıyo onca belanın ıcınde

Ben de onu demek istiyorum aslında, ne kadar Winterfell’i Luwin ve Rodrik yönetse de her toplantıda kötürüm haliyle Bran da bulunmak zorunda kalıyordu acıma bakışlarından nefret etmesine rağmen. Rickon’un her geçen gün hırçınlaştığını hepimiz biliyoruz. Eve gitse bile saldırı muhtemelen olabilirdi. Benim demek istediğim o kadar anaç bir karakterin 3 ve 7 yaşındaki çocukları ona ihtiyaç duyarken İrijon Umber, Karabalık ve bilimum sancaktarlarının yanındaki Robb’un yanında kalması tezat oluşturuyor bence.

bak bu olay kıtapta yoktu ama dizide vardı robb jaıme ıle konusurken ben canımı sancaktarlarıma emanet ederım ama senı asla dıyodu yanı o bıle farkındaydı sıstemın onu alaşağı edebıleceğinin

Yani, Jaime kaçınca Karstark’ın yaptıkları malum, ama Jaime bırakılınca Karstark dışında tepki veren bile yoktu. Robb’un sancaktarları çok sadıktılar ki hatırlarsın Nehir Lordları bile rehineler olmasa diz çökmezdi. Ama tabii bu benim görüşüm. Bence dönmesi gerekirdi.

aslında martın bıze 3. kıtaptakı malum olayla da bıraz derebeylık sıstemının eksıklıkerını gostermeye calıstı baksana senın gercekten canını emanet ettın kısıler nasıl davranıyor