Catelyn Tully Stark

Kadının dibidir. Her kararını sonuna kadar desteklediğim nadir karakterlerden.

İlk kitabı tekrar okuyorum.Jon Snowa çektirdikleri dayanılır gibi değil.Oğlan zaten annesiz anne özlemi çekerek büyüdü.Birde her gördüğünde nefret dolu bakışlar,aşağılamalı laflar söylemek.Bir kadının kendi çocuklarına bu kadar sevecen olurken,gayri meşru çocuğa bu kadar nefret duyması çok fena.

Tamam kocanın ihanetini simgeliyor ama kızacaksan kocana kız.Günahsız gariban çocuktan ne istersin?

Jon’a yaptıkları gerçekten kötü ya. Jon’un kendini gerçek bir piç gibi hissetmesini garanti altına alan kadın.

Kimse ondan Jon’a şefkat dolu bir anne olmasını da istemiyor oysa ki, aşağılamaması yeterdi.

Onu da kendi nedenleriyle anlamak kabul etmek lazım. Ayrıca sanırsın ki psikolojik şiddet dışında bir şey uygulamış, başka bi fenalığı olmuş yalnızca Jon meselesi nedeniyle karaktere cephe almamak gerek.

Bayan olmamana rağmen onu anlayan nadir erkekler arasında olmana nediyebilirim bilmiyorum. :smiley:

Neyse konuya dönersem. Biraz genelleme olacak ama nedense erkekler her zaman birbirine karşı empati kurabilirken, kadınlara karşı bir tık daha anlayışsız olabiliyor.

Şimdi sevgili abilerim, düşünün ki her şey şimdikinin tam zıttı. Yeni evlendiğiniz karınız sizden uzaktayken bilerek başka bir adamla sizi aldatıyor ve hamile kalıyor. Sonra elinde çocukla geri dönüyor ve size “bu benim oğlum, bundan sonra burada, kalemde yanı başımda yaşayacak ve sen buna karşı çıkmayacaksın ve herkes bu çocuğun benim oğlum olduğunu bilecek.” diyor ve dediğini de yapıyor. Senin gözünün önünde, senin çocuklarının aldığı eğitimi alıyor, senin çocuklarının kadar olmasada sıradan bir çocuktan daha iyi imkanlara sahip oluyor ve herkes karının seni boynuzladığını biliyor. Tüm bunlar olurken sen o çocuğun bir çok anını izlemek zorunda kalıyorsun. Hatta karın istediği için çocuklarınla kardeş gibi büyümesine göz yumuyorsun. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin; karınıza ve onun çocuğuna neler yaparsınız?

a. Karımın kemiklerini kırar, çocuğu sokağa atarım (Ben o kadını sevmiştim beee)

b. Karımı öldürür, çocuğu kurtlara veririm (Ben o kadını sevmiştim beee)

c. Karımı da çocuğunu da öldürürüm sonra boynuzlarım kapıdan geçemeyecek kadar büyüdüğü içi başımı keser bir kenara koyarım. (Ben o kadını sevmiştim beee)

d. hiç bir şey yapamıyorsam “madem beni aldattı niye gözüme gözüme soktu, beni millete madara etti” diye Allah’a hayıflanırım. Tabi bu arada seçtiğim bir kurbana tüm nefretimi boşaltacağım ki kafayı yemiyim. (Ben o kadını sevmiştim beee)

Dizideki Cat,kitaptaki Cat’den çok daha sempatik. Oynayan oyuncunun da önemli payı var tabi. Ama ben kitaptaki Cat’i de seviyorum. En gerçekçi karakterlerden biri bana göre,hepimizin hayatında ona benzer birisi var. Ned gibi,Stannis gibilerini göremeyiz pek de,bundan baya var etrafımızda

@Bloodraven
Kitap Cat > TV Cat
Kitap Cat savaşın bitmesi için ve başkalarının çocuklarının da ölmemesi için dua ediyor, buna yapabilecek olan başka bir kadın tanıyor musunuz ? Merhamet timsali.
Ama TVCat, “Hepsini öldüreceğiz” diyor.
Cat’i daha fazla acımasız ve gaddar yapmışlar dizide. Kitapta daha yumuşak bir kadın. Zaten LT olunca acımazsız ve gaddar oluyor. Karekteri değişiyor. Pls.

kitapta da pek yumuşak değil aslında,sonuçta savaşı çıkartan kendisi :smiley:
Dizideki cat diyince ilk sezonki Bran’a suikast girişimindeki hali geliyo. Elleri kanlı şekilde Yaz’a bakışı falan. Harbiden çok iyi oyunculuk.

bu kadın kitapta Jon’a napıyo da bu insanlar imkanları olsa yağlı kazığa oturtacak bu kadını anlamıyorum

@“Margaery the Queen” Bran düştükten sonra Jon veda etmeye geliyor. Cat “onun yerinde sen olmalıydın.” diyor. Cat, Bran komaya girdiği için depresyona giriyor. Çok az yemek yiyor, hiç uyumuyor. Anlayacağın psikolojisi bozuluyor, aklı başında değil o sıralar. Veeeeeee tüm bu şartlar bahsedilmiş olduğa halde hala insanlar Cat’i suçluyor.

fanatizmin her türlüsü rezil, iğrenç ve tiksindirtici azizim.

Aynı zamanda 3 ve 10 yaşında çocuğunu bırakıp Kraliçecilik oynayan da o. :mad:

@“Emilio Toland” Bran 8 yaşında.

Tyrion onu görmesin diye dua ediyor kadın, ‘‘Tanrım nolur o cüce, bu tarafa doğru bakmasın’’ ‘‘Keşke Sur’da kalsaydı’’ diyor.

Ne kraliçeciliğinden bahsediyosun sen ?!?

Kuzeyi kaybeden kral Robb Stark’ın yanında diyorum.

Kraliçecilik oynamak isteyen bi kadın, böyle bi dilekte bulunmazdı.

Puffff .s.s.s

Ben çok sonrasını diyorum @“Jojen Reed”. Rodric ile Kışyarına neden dönmedi de Robb’un yanına gitti? Oynamak istedi. Hiçte iyi oynayamadı.

ay işte oynamak isteyen bi kadın baştan öyle söylemez zaten.

noldu, bu kadının birkaç ay sonra hemen kişiliğimi değişti?

elinde kanıtlarla konuş. tahminlerle gelme bana

Bran ve Rickon oğluysa, Robb da oğlu. hem da daha 15 yaşında. ve bu çocuk yaşında savaşa liderlik ediyor. onun annesine diğerlerinden daha çok ihtiyacı var.

kadının iki kızı ve kocası tutsak, babası hasta, erkek kardeşi kuşatma altında, oğlu bu yaşında koca bi ordunun lideri ve bu kadın bütün bunları bi kenara bırakıp herşeyi unutarak Kuzey’de pineklemeye mi gitsin?

Ahahahahha

Pineklemek ha! 3 yaşında bir çocuk annesiz ne yapar?
15 yaşındaki çocuğunu yanında tecrübeli askerler var.
Kızları için yapabileceği hiç bir şey yok.
Kardeşi kuşatma altındaymış. Ha! Ne yapabilir o kadın?
Kraliçecilik oynamaya gidiyor. Ve her şeyi de öyle kaybediyor.

@“Emilio Toland” cat’in povunda böyle bi şey okudun mu ayıptır sorması?:smiley: