Catelyn Tully Stark

robb kendi yüzünden kaybetti

@“daven_lannister” yanlış düşünüyorsun. Robb tamamen kendi hataları yüzünden öldü. Catelyn, Theon’u babasına göndermemesini söyledi, gönderdi. Catelyn, Freyler’e verdiği sözü tutması gerektiğini söyledi, söz bozuldu. Yaptığı tek hata vardı o da Jaime’yi serbest bırakmaktı bunu da bi anne olarak yaptı kızlarına kavuşmak için ^^

aslında mantıklı. karabalık ile alabilir nehirovayı.

Catelyn zaten bir lider değildi ki? Kışyarı Leydisi olarak da gayet iyi bir iş çıkardı zannımca? Kalenin her adamı seviyor kadını? Ayrıca Robb’a verdiği tavsiyelerin hepside en mantıklı çözümlerdi ve eğer Robb dinleseydi şu an hayatta olabilirdi.

Bu kadını sevmiyom çok itici ve yaşlı tipim değil

Robb Roose Bolton’u dinlese asıl hayatta olurdu.

Ben hala Robb’un Theonu göndererek en doğrusu yaptığını düşünüyorum. Balon gibi adama oğlu dururken başkasını göndermek saçmalık olurdu. Asıl yanlış Robb’un Greyjoylardan yardım istemesi. Adam senin babana düşman niye ittifak kurmaya çalışıyorsun.

Ayrıca bi arkadaş demişti Roose için dostunu yakınında düşmanını daha da yakında tut diye. Keşke Roose daha da yakınında olsaydı Genç Kurt’un.

çok kızgın biri bazen korkuyorum ama boğazından kan çıktığında çok fena oldum hem üzüldüm hem kusucaktım nerdeyse gerçekten çok fena bişi o yaşlı pislik adamında başına öle şeyler gelsin inşallah

Stark hanesini çok severim bu kadında sağlam duruşlu,güçlü bir kadın. Ama neden bilmiyorum sevmiyorum.

Bir kadının ideal yönetici olamamasının sebebine en somut örnek Catelyn aslında. Daha doğrusu bir "anne"nin yönetici olamamasının demeliyim. Yanlış anlaşılmasın, burada asla cinsiyet ayrımcılığı yapmıyorum. Aksine kadınların üstünlüğü ve merhametinden bahsediyorum.

Başlarda bariz bir şekilde itici gelmişti bana. Jon’a yaptıkları yüzünden sanırım. Ne istiyosun elin garibinden ablacım? Git kocana carla, çocuğun günahı ne? Ona ihaneti hatırlatıyormuşta bilmem ne… Ned’im my love. jon ıy ihanet. Bu ihanetten sonra dört çocuk yapıp beşinciyi de istemiyormuydun sen? Bütün öfkeni öksüz bir çocuğa gösterdin tebrikler!

sonra savaşta oğlunun yanında kalması gayet doğaldı bence. sonuçta bran uyanmıştı ve onlar evinde güvendeydi. Theon’un ortaya çıkıp böyle bir pislik yapcağını kim tahmin ederdi?

Savaş sırasında yaptığı tek hata Jaime’yi serbest bırakmaktı. ama bunu da yadırgayacak değiliz kadın kızlarını düşünüyor evlatlarını sağ salim istiyor ne yapsın? o bir anne.

Malesef bu yaptığı da ona pahalıya patladı robb bir daha onu hiç dinlemedi. sanki inadına davrandı. Greyjoylara güvendi. Gitti başkasıyla evlendi. Bu ne özgüven robbcum? dedirtti.

Bir de Robb’un povu yok. cateleyn gözünden anlatıldı herşey. bu bir gereklilikti yani. (george amca için)

Serideki en cesur kadınlardan biri. Başlarda ben de sevmemiştim Jon’a davranışlarından dolayı. Ama Jon hakkındaki hissettiklerini dile getirince düşüncem değişti. Çocukları için göze aldıkları beni etkiledi açıkçası. O anne yüreğini onda ciddi anlamda hissettim.
Bir yandan Lysa gibi bir kardeşe sahip olduğu için de üzülüyordum ne yalan söyleyeyim. Olmaz olsun onun gibisi!

Jaime konusunda oldukça hatalıydı evet. Nasıl serbest bırakırsın elindeki en büyük kozu anlamadım ki?! Kendince geçerli sebepleri vardı elbet ama bazı olaylarda (bkz: Theon) ileri görüşlü olabilirken Jaime olayında bu kadar düşüncesiz davranması şaşırtıcıydı.

Neyse her şey bir yana iyi kadındı vesselam.

Catelyn, Jon’a sadece Bran olayı sırasında öyle açık bir şekilde hakaret etmiş, ki kadın 8 gün falan uyumamıştı, yemek yememişti, oğlu ölmek üzere vs.vs.
GRMM Cat, Jon’u hiç dövmedi veya istismar etmedi demiş ve aralarında hep bir mesafe varmış.

Ve kral’ın masasına gerçekten de bir piçi oturtmasını beklemiyordunuz herhalde? Jon’a mahsus bir konu değil bu.

Bence Jaime olayı öyle çok da aptalca değildi. Yani evet duygusal davrandı, Robb’un kızması çok doğaldı,önemli bir esir ve kozdu ama bence her şey yolunda gitseydi Jaime sözünü tutardı.

Catelyn sevmiyordum çünkü her şeyin sorumlusu oydu bana göre. Tek suçlusu olmasa da Stark’ların başına gelen bir çok şeyden sorumlu. Ned’in, Robb’un diğerlerinin başını o yaktı. Ama Leydi Taş kalp olarak geri döndüğünde umarım intikamını iyi bir şekilde alır. Bu sayede benim sevgimi kazanacağından emin olabilir. Ona göre yani :tongue:

Eddard’ı el olmaya zorlaması dışında ben Stark’ların başına gelenler için Catelyn’i sorumlu tutmayı çok gaddarca ve tipik ataerkil toplum dayatmasının sonucu olarak görüyorum.

Küçücük iki çocuğu varken hele ki biri 3 yaşındayken ve annesine ihtiyacı varken kadın savaş tutsak peşinde koşuyor.

Ben severim yengemizi.Yaptığı her harekete bir açıklama getirilebilir fakat Jaime’yi salması çok saçmaydı. Jaime Lannister gibi bir esirin var,ve onu bu kadar belirsiz bir ortamda kaybediyorsun. Tamam annesin anladık da o kadar sene kuzeye hükmeden kocanın yanında hiç mi bişey öğrenmedin ablacım yani?

Kargaların Ziyafeti’ni okuyorum ve yeminle Catelyn’i özledim. Bu kadına ettiğim laflar için de kendisinden özür diliyorum. Gerçi giderayak bize çok büyük bir kazık attı ve kendisinden daha sıkıcı bir abimiz! olan Brieene’yi bıraktı arkasında. Ama yeminle Brienne seni aratıyor Cat, dön geri gel Caaat :frowning:

Bu arada harbiden dönecek ama ne zaman?

Ölmesi çok hayırlı olmuştur.Sıradan ve düz bir karakterdi.