Catelyn Tully Stark

Yıl olmuş 2014 hala Jaime’ye kendini bir şey sanan yemin bozan diyenler var ya ölelim biz…

Aslında neredeyse 2015 :smiley: ve Jaime başlarda gerçekten kendini beğenmiş birisi. Başından bir yığın olay geçtikten sonra adam oluyor.

#careladystoneheart

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

İşte o yüzden yıl olmuş 2014(neredeyse 2015) dedim. Düzeldi artık nedir bu nefret :smiley:

Jaime değişti kafasıda şimdi moda oldu :d ne yani degismesi Robert ’ e ihanetini , Bran’in dususunu , unutturuyor mu? Jaime ihanetinin bedelini degismesi ile mi ödüyor ?
Stark ve Baratheon’larin Lannister’ lari bitirisini ve Jaime’ nin ölümünü zevkle okuyacagim işte o zaman bedelini oder …

jaime robert’a ihanetini kendinin de boynuzlanmasıyla, bran’in bacaklarına karşılık onun için her şey olan sağ elini kaybetmesiyle ödedi.

Yaptıklarının bedelini ödedi ve artık eskiden olduğu o kendini beğenmiş ve umursamaz adam değil. Geçmişte yaptığı hatalar için illa da ölmesi gerekmiyor. Ayrıca tüm yaptıklarının da geçerli bir sebebi olduğunu düşünüyorum tek kötü yanı kardeşiyle yatması fakat hangi karakter tam anlamıyla beyaz ki?

Serinin en sevmediğim karakterlerinden çok fena kılım kendilerine

Cat kucağında kendi piçi ile gelse Ned napardı acaba?
Şimdi diyeceksiniz ki orası başka bir evren, oranın kurallarına göre değerlendir. E o zaman sizin de günümüzün etiklik anlayışını bir kenara bırakıp oraya göre değerlendirmeniz gerekiyor. O evrende de 5 kitap boyunca gördük ki hiçbir kadın kocasının piçlerini sevmeyi bırak, tahammül dahi edemiyor. Cersei gibi öldürtenlere girmiyorum bile
Yani neden Cat bir istisna olsun istiyorsunuz onu anlamadım? Saint mi bu Cat? Çünkü Jon’u çok mu seviyoruz? Üzülmesine mi kıyamıyoruz?

Lütfen yorumlarımızda tek taraflılığı bırakalım. Sanırım forumdaki erkek oranının yüksek olmasından kaynaklı, hiçbir kadın karakterin çoğunluk tarafından sevildiğini görmedim daha. Hepsinde illa bir kusur bulunuyor. Erkek yapsa zeki, kadın yapsa sinsi oluyor.
Bir tek Arya var çok sevilen? o da zaten bizzat kendisi erkek gibi görünmek için her türlü çabayı sarfediyor

Kocasına bu kadar sevgi dolu olupda onum Piçine karşı bu kadar nefret dolu olmasından sevmiyorum cati

Sevmek zorunda değil ama “Bran’ın yerinde sen olmalıydın!” dediğinde bitti benim gözümde. Bran’ınki can da Jon’unki ne? Ayrıca Robb çok önemli bir savaşı yürütürken, babası öldürülmüş kızkardeşleri esir edilmişken (ki o zamanlar Lannisterlar savaşı kaybediyordu.) barış yapmalıyız diyen bir karaktersiz karakterdir. Neymiş efendim, bu savaş kızlarını kurtarmak için… Karstark’ın oğulları, onun yüzünden başlayan (Tyrion’u kaçırması meselesi) bir savaş yüzünden öldü fakat o bencillik yapıp Jaime’yi saldı, yine kızlarını kurtarmak için. Yahu bir tek onunki mi can? Ondan başka acı çeken anne yok mu? Kaç asker öldü o savaşlarda, kaç anne evladından oldu. Bencilin, pisliğin teki. Evet, bu kadına yer yer çok akıllıca tavsiyelerinden dolayı saygı duyarım ama gram haz etmem.

Kardeş Yorumuna Sonuna kadar katılıyorum sanki içindekileri yazmissin

Cat o lafı söylediğinde 3 gün (sanırım, belki daha fazla) uyumamıştı ve yemekte yemiyordu. Kadının kafa gitmiş o sıra. O zaman ne dese yeri yani. En sevdiği çocuğu camdan düşmüş kadın kafayı yicekti nerdeyse.

Lannisterlar savaşı kaybetmiyordu. Savaş yeni başlamıştı. Savaş oldu da ne oldu sanki? Çok refaha mı erdiler? Hepsi öldü. Aile daha da parçalandı. Kadın başka annelerin çocukları savaşta ölmesin diye üzülüyor. Bundan daha ince düşünen bir insan olamaz bence.

Aynı şeyi Ellaria Kum da dedi. Siz babanızın intikamını alıcaksınız sonra Lannisterlar bizden intikam alacak sonra biz tekrar intikam alıcaz nereye kadar gidicek bu böyle demişti, ki Elia ve çocuklarının cinayetinden sorumlu herkes ya utanç verici bir şekilde ya da acılar içinde öldü. (Tabi bu başka bir mesele ama iki kadın da zekasıyla ve merhametiyle öne çıkıyor, ikisi de aşkım)

Savaşı LF başlattı.
İş LF’nin zekasını övmeye gelince herkes “abi adam savaş başlattı lol xd” demeyi biliyor ama savaşın olumsuz bir yönü ele alındığı “Cat yaptı”.

Ben asla serçeparmağı övmem. Tiksindirici bir karakter. Ayrıca Targaryenlardan da intikam almak için çıkıldı yola ve hanenin durumunu görüyoruz. Cat bencillik yapıyor, incelik değil.

Her seyden öte annedir . Bu istisna dikkate alınarak yorum yapılması gerekir…

Anneligine ne zaman laf ettik

Niye bencil olmaması gerek onu anlamadım
Kral değil kraliçe değil ki kendi halkını düşünsün
Hayır bencildir demiyorum, ama böyle iğrenç kepazeliklerin, ikiyüzlülüklerin, kirli oyunların döndüğü bir savaş ortamında da bencil olmak ve ilk önce kendi ailesini düşünmek en büyük hakkı bence
Keşke Robb ve Ned de biraz bencil olaymış.

Catelyn’i Tyrion’ı kaçırma konusunda suçlayamazsınız. Oğlunu öldürmeye çalışan adamı tutuklayabilme fırsatı yakaladı ve sadece savaşı erkene aldı. Ned’e söyleyip tutuklatması daha iyi olabilirdi ama kraliçe oradayken ne kadar yararı olurdu bilmiyorum.
Jaime konusunda haksız ama. Kızlarımı kurtarıyım derken Stark hanesini ve kendi ailesini yerle bir etti.

Kendi çocuklarını düşünüyor da onun çocuklarını kurtarmak için mi öldü Karstark çocukları? Çocuklarını çok düşünüyordu madem neden Bran’ı sahipsiz bıraktı. Robb’un yanında Karabalık vardı, ayrıca Robb kendi başının çaresine bakabilecek birisiydi. Ned’in başını yedi güneye in de in diye. Jon Arryn’ın ölüm haberi, Lannisterların önceden yaptıklarını biliyorlardı. Kocasını ve kızlarını niye gönderdi o yılan yuvasına?
Başka bir mesele de Tyrion’ı kaçırması. Tyrion kaçırılmazsa kuzey lannister savaşı hiç olmazdı belki de. Tywin böyle bir hakareti yutacak bir adam değildi, olacakları gayet de tahmin edebilirdi.
Jaime’yi serbest bıraktı. Ne uğruna? Çok kısa süre önce çocuğunu öldürmekle suçladığı adamın onuruna güvenerek… Kuzeyin elindeki en büyük kozu böylece çar çur etti. Kızıl düğüne resmen zemin hazırladı. Jaime kuzeylilerin esiri olmaya kalmaya devam etse, Tywin kızıl düğün gibi büyük bir olaya kalkışamazdı. Robb’un ordusu dağıldıktan sonra antlaşma masasına oturulurdu.
Ben Cat’in anneliğine asla laf etmem ama sırf annelikten dolayı yaptığı mallıkları, bencillikleri de sineye çekecek değilim.

Evet onun çocuklarını kurtarmak için öldü. Lol.

Bran’ı sahipsiz bırakmadı. Bran o zaman bulanabilecek en güvenli yerde kaldı. Ve etrafı tanıdıkla dostla akrabayla doluydu.

Kendi başının çaresine bakabildiği için öldü. Lol.

Sansa, Joffrey ile nişanlandı. Robert (kral) istedi, Ned onayladı. Cat napsın?!?

Savaş çıkacaktı her halükarda. Cat, LF tarafından kontrol edildi. Bu onun suçu değil. Herkes LF tarafından kontrol edildi. Ama hayır, tek suçlu Cat…

Jaime’yi serbest bırakmadı. KL’ye gönderdi Brienne’in gözetimi altında ki, yapılacak en mantıklı şeydi. Yoksa Karstarklar öldürecekti Jaime’yi. O zaman hem kızlarını kurtarma umudu da gidecekti. İntikam adamın ölmüş oğullarını geri getiremez ama Cat’in hala hayattaki kızlarını kurtarabilir.