Cersei Lannister'ın Kehaneti

Harry bence Sansa’nin beklediği o şövalye. Dkdjdjdn
Evlenseler bile Harry kısa süre sonra ölür(!) diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

valonqar bana göre arya stark olabilir ve içimden bir ses harry ölebilir diyor

Harry bence kesin ölecek de Arya volanqar olmaz diyorum.

valonqar stannis’te olabilir.evlilik bağıyla cersei’nin kardeşi.

Hahahah o kadar yaşayamayacak o.

Sent from my iPhone using Tapatalk

stannis olsaydı dört köşe olurdum ama küçük kardeş Cersei’den en çok nefret eden Arya olabilir gibi geliyor.Hele ki kehanette
müjdelenen daha genç ve daha güzel kraliçe Sansa ise.

Küçük “erkek” lafına dikkat çekmek istiyorum :smiley: Ayrıca Cersei’nin kardeşi. Bğyğk ihtimal Jaime

Valonqar ‘‘küçük kardeş’’ demek.Hem Stannis Cersie’den yaşça daha büyük.Bi ara Jaime olacağını sanmıştım fakat tek eli olduğu için o valonqar olamaz.Yani kesinlikle Tyroin…

Bu kehanetin ‘‘Kendi kendini gerçekleştiren kehanet’’ dediğimiz dala girdiğinden bu kişilerin Margaery ve Tyrion olduğunu düşünüyorum. Her köşede hile falan aramanın bir lüzumu yok :smiley:
Cersei genç kraliçenin Margaery olduğuna inanıyor ve olucak, Cersei valonqar’ın Tyrion olduğuna inanıyor ve olucak. İkisiyle çok fazla uğraştı ve nefretlerini kazandı.

grrm nin tarzı okuyucu beklenti dışına sürüklemek. tıpkı ned starkın ölümü gibi. robb un ve joffreyin hatta tywin lannister ın ölümü gibi. tam cersei margaeryden kurtuldu derken esir düşmesi gibi. o yüzden serinin bitimine henüz 3 kitap varken herkesin tahmini olan valonqar ın tyrion değil jamie olduğu görüşündeyim.
zaten jamie kral topraklarına döndüğünden beri cersei yle araları bozuk. 4. kitabın sonunda jamie cersei nin mektubu görmezden gelip ateşe atmıştı. bu durumda valonqar muhtemelen jamie

Her şeyini alacak olan kişi ; Margaery Tyrell.Valonqar ise Tyrion Lannister.Bu arada kehanetlerin hepsi tek tek gerçekleşiyor -.-

Bence Volanqar: Jaime, kraliçe de Myrcella

Valonqar Küçük erkek kardeş demek,Margaery ya da Myrcella olamaz yani.

Hayır ben Valonqar:Jaime.
Herşeyini elinden alacak kraliçe de Myrcella diyorum. :smiley:

myrcella gidici.ne ara tahta oturacak da annesinin elindeki her şeyi alacak?

Şimdi burada Volanqar’ın kim olduğu önemli değil, 2 Volanqar da beni fazlasıyla eğlendirir…
Fakat burda ki Genç ve Güzel Kraliçe Margaery olmayabilir… Sıkıntı yine Kraliçelerde, kısa vadede düşünürsek Margaery uygun geliyor uzun vadede uygun gelmiyor :S

Ama sonuç ne olursa olsun bunlar güzel şeyler, yüzümüz 4. kitapta gülmeye başladı sanki =)

‘‘Kendi kendini gerçekleştiren’’ bir kehanet olduğunu düşünüyorum. Yani kehanet gerçekleşecek ama Cersei’nin kehanete engel olmaya çalışması yüzünden olucak. Bu nedenle kraliçenin Margaery olduğunu düşünüyorum, tabi son olaylardan sağ çıkabilirse. Çıkamazsa bilemem. Valonqar içinse Tyrion veya Jaime diyebilirim, ikisinede çektirdi…

Bir şey daha var. Kehanette asla genç ve daha güzel -kraliçe- demiyor. Cersei ve okuyucular öyle yorumluyor. Bilmem artık ne kadar yardımcı oldu ama öyle. Yani demek istiyorum ki eğer elinden her şeyi alan kişi bir kraliçe değilde, genç ve güzel birisiyse şaşırmam. Öyle olursa elimizde +1000 seçenek var :confused:

Bekleyip göreceğiz. Bu kehanetler nereye çeksen öyle yorumlanıyor valla :S

Genç ve Güzel kelimeleri geçiyor. Ama bunu Maggy söylemiyorda Cersei kendi kendine söyleniyordu sanırım ya da onun gibi bir şey…

Cersei’nin kehanete engel olması… Evet. Yani o gece Maggy’nin çadırında olan kız arkadaşı, Cersei’e unut bunları diyordu, unutursan hiçbiri gerçekleşmez diyordu. Hatta o kız Jaime’e aşıkmış :smiley: Ama aynı gece Maggy’nin dediği gibi kuyuya düştü ve öldü :S

Ha bi de o kızı da Cersei öldürdüyse harbi bu Cersei İNSAN değil!Gerçekten!İnsan 10 yaşında bile mi böyle psikopat olur ya -,-
Amaaan gidin allahaşkına,hiç bahane falan sunmayım bu kadın Robert ona çok iyi bi eş olsaydı da bu hallere gelirdi emin olun,hatta Roberta o kafayı yedirtmiştir.Bu kadın ISLAH olmaz!!

@Sinister Cersei öldürdü Melara’yı… D:
Şimdi bana saydırtmayın ipuçlarını, GÜVENİN BANA.

kehanet şöyle; kraliçe sen olacaksın… ta ki daha genç ve güzel bir başkası gelene kadar.
Kafadan yazdım :smiley:
Yani cümlenin gelişinden kraliçe gibi geliyor ama kraliçe demiyor Maggy.

Kehanetin tamamını atabilecek bir yiğit var mı ?