Cersei Lannister'ın Kehaneti

Aynen. 4. kitap çok aydınlatıcı oldu, artık yemezler bu saatten sonra =)

Ya kitaptan tekrar okumam lazım o zaman o bölümü tekrar, yerini buldumda dur bakalım uzun değilse atayım, hatırlayalım…

Türkçesinde ‘kraliçe’ kelimesi tam olarak geçiyo da ingilizcesini bilemiycem,orda da geçiyodur heralde.
[hr]
’‘Queen you shall be… until there comes another, younger and more beautiful, to cast you down and take all that you hold dear.’’ diyor tam olarak

…Ama Kraliçe olacağım değil mi? (Cersei)

“Evet.” Maggy’nin sarı gözlerinde habaset parıldıyordu. “Kraliçe olacaksın… başka bir kraliçe gelene kadar. Daha genç ve daha güzel bir kraliçe gelecek, seni devirecek ve değer verdiğin her şeyini elinden alacak”

Hımmmmmmmm… Umarım öyle bir kraliçe vardır. Yoksa türkçe versiyonunu okuyanlar ipin ucunu yakalayamaz.

Teşekkürler :slight_smile:

aynen :confused:
Bi de sen söylemiştin galiba,aynı bu konuyla ilgili ‘‘HER breath’’ mevzusu.Benim gibi türkçesini okuyanlar onu da anlamadı :confused:

Ne yazık ki :frowning:
pdf <3
Melara Hetherspoon’u ben çevirdim orada yazıyor ipuçları. :redface:

Kehanet doğru , ancak güzel kraliçe bence margeary değil daenerys diye düşünüyorum çünkü victorian pov unda ‘’ dünyanın en güzel kadını ‘’ tabiri vardı

Yahu şöyle yeniden göz geçirdim de şimdi tamamen Margaery diyorum. Daenerys’ın daha daha güzel olması farketmiyor.
“değer verdiğin her şeyini elinden alacak” of of of daha çok çekecek Cersei anlaşılan başlangıç bu =)

@Imperfection Kehanet yanlış demiyoruz, cümlenin gelişinden meydana gelebilecek bir yanlıştıktan söz ettik. Maggy -another- diyor, -queen- falan demiyor. Cersei ve okuyucular kraliçe olarak anlıyor. Ama kraliçe olarak almakta fayda var, ben sadece kraliçe olmayan birisi çıkarsa şaşırmayın diye dedim :slight_smile:

Koskoca Casterly Kayası’nın leydisi ve Demir Taht ’ ın Vekil Kraliçesi Cersei Lannister eğer kraliçe diye düşünüyosa bize de öyle düşünmek düşer

@Imperfection 4.kitapta bir dünya ölümcül hata yapan Cersei ile aynı Cersei mi bu ? O zaman o olasılığı devre dışı bırakalım :smiley:

Jaime nin dediği gibi Cersei kendini memeli Tywin gibi hissediyor bu da westerosu zor bi duruma sokucak borçlar ve inanç konusu

“Cersei’nin elinde ki herşeyi alıcak olan çok daha genç ve güzel bir kraliçe var.”

inşallah bu kraliçe sansa olur Margaery’nin olması istemiyorum sevmiyorum bu kızı ya

1. kitapta çok yanlış yaptı Cersei çok.İnacı silahlandırarak da tüy dikti.Birde hala “her şeyi hallettim,borçlardan da nasıl kurtuldum,çok mutluyum,tam da tywin’in kızıyım,kıskananlar çatlasın,hihihi” modunda.Utanmaz.Sen kim Tywin kim be.Kurban ol sen ona.

+“Tywin’in meşru varisi olarak kabul ettiği kişi her daim Jaime’ydi.”
-“Jaime… Jaime yemin etti.Jaime asla düşünmüyor o herşeye ve herkese gülüyor.O aklına ne gelirse söylüyor.Jaime yakışıklı bir aptal.”
+“Ve buna rağmen , Kral Eli makamı için ilk tercihin oydu.Bu durumda sen nesin Cersei?”
-“Sana söyledim; keder yüzünden hastaydım, düşünemedim…”
+“Düşünmedin, işte bu yüzden Casterly Kayası’na dönmeli ve Kralı, düşünenlerle birlikte bırakmalısın.”
-“Kral beni oğlum!”
+“Evet ve Joffrey’de gördüklerimden anlıyorum ki, yetersiz bir hükümdar olduğun kadar yetersiz bir annesin.”

Kevan’dan İbretlik Ayarlar

Kevan iyi vermişti ayarı aynen. :smiley:

Aynen be.Keşke Tywin yerine o ölseydi :frowning:

o kraliçe margaery olamaz çünkü yargılanıp infaz edilecek büyük ihtimal. kurtulsa bile suçları sabit.

o kraliçe %60 daenerys
%30 sansa
%10 arianne martel bence.

Şehirde iki tane koskocaman Tyrell ordusu var + halk seviyor Margaery’yi + adam kendi dedi deliller yetersiz.

Dany’i ele bence. İlk akla gelen kişi kendileri ve Cersei ile alakası yok.
Sansa diye tahmin ediyorum ben veya Margaery. Arianne değildir.
Cersei’nin elindeki şeylerden birisi çocukları ve Margaery çoktan ikisini götürdü… Sansa’da Jaime’den ayrı düşmesinin sebebi.

zina yapmış kadından kraliçe zor olur. (bu sözle hiçbirisi kraliçe olmaz sansa hariç) sansa da bozulmaz umarım. ama dany’nin zinasını westerosta bilen yoktur.