Cersei Lannister'ın Kehaneti

Kesin konuşuyorsa bilmiyorum ama bence Dany’nin olma ihtimali Margaery’den daha yüksek.
Benim sıralamama göre Dany, Sansa sonra Margaery…

@daemon35 al şunu oku: http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=33055033 herif harbiden kesin konuşuyo… :smiley:

Dany bir yanlış yönlendirme.

Martin kitapta resmen Danny’i yem olarak attım diye resmen bağırıyor.Bknz:Aemon’ın sözleri

Evet bu kullanıcının asoiaf ile ilgili yazdıklarını biliyorum ama bu yazdığı gözümden kaçmış :slight_smile:
Ayrıntılara pek dikkat etmeden okuyor heralde. Diğer ihtimalleri düşünmemiş bile. Martin’in tarzına göre bu kadar kesin ipucu vermeyeceği açık
Benim de gönlümde Dany var ama gözünü seveyim Dany tartışması başlatma yine. Tamam sevmiyorsun :slight_smile:

Kendimce baya merak ettiğim bir şey olduğundan her şeyi okudum nerdeyse.
Çok az lafı geçmiş ama ben Arianne olsun isterim. Margaery olsun istemiyorum koşulların birazını sağlamış olsa da. Dany gelesiye ve Sansa kendi bir şey akıl etmeyi başarasıya Cersei gider benceğ. Ve zaten Arianne’i sevdiğim için o olsun löyn diyorum.
Martelllerdeki inanılmaz intikam sevdası bunu mümkün kılıyor bence, güzellik desen kendisi güzel tarif ediliyor.
Yalnız 5. kitap Areo bölümüyle Nym konseye gidiyor diye okudum. Ablasından güzel denilen bu hatun Cersei’den güzel mi bilinmez ama ben kısacası Dornelu intikamı peşindeyim. Nym ya da Arianne olsun. Olası Arianne Aegon izdivacı da üstüne bal olur teorimin. :smiley:

Margaery olsun kehanetteki, Allah’ım lütfen:D Ama Sansa olsa Cersei’ye iyi bi gapak olurdu. Ya Margaery ya da Sansa olacak bence.

Ya benim anlamadığım bir nokta var, bu kadın tahta oturursa vallahi kendimi yolarım :smiley:
Kitabın sonunda mesaj ne olacak ki? “Onurlu olursanız kafanız gider, “Cersei yada onun gibiler” gibi olursanız başınız göğe eğer.” mi?
Lannister’ları sevenler var diye bir şey söyleye demiyorum ama yani durum bu.

:wink: Aaaynen öyle. Benim de tercihim de kesinlikle Margaery’den yana.

İlla sonunda bir mesaj olacak diye bir kural yok ki…Koca hikaye her karekteri olayıyla bir mesaj zaten; sadece alabilen alıyor…

Ayrıca kış geliyor unutmayalım…

Sansa/Margaery ondan sonra geçecek , onu öldürende Tyrion olur herhalde.

O Sansa birgün (yanlış anlaşılmasın seviyoruz tabi gönlümüzde yeri ayrı eddardın emaneti…:p) demir tahta oturduğu gün ben bu diziyi fln izlemeyi yorum yapmayı bırakır çeker giderim… Bunu bildiğinden grrm hiç bu türlü bişeye kalkışmayacak bence…

JAime değil öldürecek olan bence tyrion,hatta jaime gözgöre göre izin de verebilir buna ,ayrıca cerseinin kilisede faka basması bence kitabın en eşsiz anlarından biriydi

cerceinin silahlandırdığı grup inançtı değil mi beyler?

evet…

inançta baya güçlü gibi gösteriyolar ama emin değilim güclülermi ?fatih aegonun zar zor inançla baş etti diye birşey vardı galiba

Güçlü ve kalabalıklar.Cersei çok yanlış bir şey yaptı inancı silahlandırarak.

bu inanç hangi krala bağlı şimdi ?tommen mi ?

Evet Tommen’a bağlılar

Tabiki surpriz olabilir ama margery ya
da dany tarafindan sevdigi hersey elinden alincak, tyrion tarafindanda oldurulcek