Cersei Lannister'ın Kehaneti

sansa olmasın bi zahmet.kız en ufak şeyde gözyaşlarına boğulup anılarını anlatıyor.
margaery diyorum ben.kız iki kral eskitti 3.cüde.
ama Queen in the north diyeceksek arya olmalı.

Ne kadan sevmesemde yazık buna…

Tyrion öldürür bunu. Tommen myrcella bundan önce ölür.

bence ölümü arya’nın elinden olur.o kehanette kalanlar ise gerçekleşir.

Kehanet ya uydurmaysa :stuck_out_tongue: Martin’den her şeyi beklerim ben :smiley:

Arya en imkansız olanı gibi geliyor bana. En son kraliçe olacak kişi o bence. (Sakın yanlış anlaşılması küçümsemek için söylemiyorum ama göz var hizan var ve bir de yönetebilme becerisi var.)

Şimdilik margaery ama Sansa’da atak yapabilir.

Kurbağa Maggy Cersei’ye kraliçe olacağını fakat daha sonra genç bir kraliçenin çıkıp kendini alt edeceğini söyler.

Henüz kitabın başında olduğumu ve bunların birer tahmin olduğunu ekleyerek devam ediyorum:

Cersei, bu kehanet yüzünden Margaery’ ye karşı iyi duygular beslemez ve aslında Margaery’den de korkar. :wink:

Bunun yanında kitap “Acaba o genç kraliçe Margaery mi?” sorusunu da getirdi aklıma.
Hayır!
Hiç sanmıyorum.

Peki kim o genç kraliçe???

Tabii ki de Daenerys Targaryen :biggrin::wink:

Kitabın sonu ile ilgili herhangi bir şey görmemek için başlığa daha önce yapılmış yorumları okumadan geçtiğim ve az önce bulduğum (umarım bulan çok fazla kişi yoktur :redface:) bu tüyo Lannister Hanedanı’na duyulan perçinli sevgiyi (!) bir hoş Erol Taş kahkahasına döndürür ve kasılmaları azaltır, rahat bir doğum gerçekleşir. :tongue:

Cersei’yi seven çok ama sevmeyende azımsanmayacak kadar fazla. Yani g.r.r.m bence bu karakteri öldürebilir. bu yüzden g.r.r.m’in bu kehanetleri özelikle sonuncusunu gerçekleştireceğini düşünüyorum ben.

Genc ve guzel kralice buyuk ihtimalle Margaery olacak ve Dany, Westeros’a vardigi zaman ikisi carpisacak diye dusunuyorum, Tyrell Hanesi’nin geriye kalan en guclu hane oldugunu unutmamak gerek -Dorne hane sayilmiyo elbette :D-. Valonqar da kesinlikle Jaime, fark ettiyseniz Tyrion gorevini ifa etti, yani serinin eglenceli ve komikli adami oydu, babasindan da intikamini aldi ve yerini Jaime’ye birakti, Jaime’yi tanidikca onun daha kafa bir eleman oldugunu da gorduk, bu bir. Ikincisi babasindan sonra ablasini da oldurecegini dusunmuyorum. Son olarak Cersei bu dunyada en cok Jaime’ye zarar verdi, ugruna butun Westeros’u karsisina alan adamin cilgina baglayip onu gebertmesi daha olasi bence. Olumu Jaime’nin elinden olsun da, gerisi onemli degil.

Margaery ya da Dany hazırlayacak bu kadının sonunu.

Bence Bitanem Cersei yi Jaime Öldürücek.

Arya suikast yapıcak buna!!!

Arya gittikçe güzelleşiyor. Lyanna vol2.
O zaman aynı zamanda Güzel genç kız da olabilir. Yani illaki kraliçe olması gerekmediğini duymuştum. Orjinalden bakmak lazım. Belki de Sibel Hanımın işleri olabilir. :slight_smile:

Tutmaz bu kehanet. George göz göre göre böyle bir şey yapar mı. Yapmaz bence.Yapmamalı. Yapamaz. Myrcella ve Tommen ölemez :confused:

kehanetteki kraliçe margaery değil, cersei bile emin olmaıyor ondan, yeterince güzel olmadığını düşünüyordu. daenersy’ten başkası olamaz. margaery’nin devri de bitiyor yavaş yavaş.

Bence Sansa da olabilir.

sansa otursun kartal yuvasında, hazır anca kurtuldu bi daha kralın şehrine gelmemesi lazım ki gelmez de.

İntikam istemeyecek mi?

mantıklı olan istemesi ama sansa’dan bahsediyoruz yani emin değilim, fazla korkak.

Burada geçen kelime “her şey” kafa karıştırıyor yani çok kapsamlı. Cersei’nin elindeki Kraliçelik ve Kraliyet yönetimi olarak bakacak olursak; Margaery’nin, Joffrey ve çocuk kralla olan birlikteliği onu Cersei’nin yerine geçirdi. Margaery davadan yırtar da Cersei’nin işlevi kalmazsa -ki bu yönde ilerliyor- bu madde gerçekleşiyor sanki…

Sansa, bir ihtimal. Yapacağı şeyler Baelish’in elinden olursa yırtar geçer ama evlilik yoluyla ancak olur bu. Bkz: Aegon. Ama kehanetteki kraliçe yerine finaldeki kraliçe olmasını dilerim.

Daenerys, bu değil sanki. Çünkü Daenerys’ın tahtı ele geçiriyor olmasının zamanlaması sorun yani çok ilerde olacaktır. Tahtı alışı gerçekleşmeyedebilir. Bidetahtı evlilik yoluyla alacağını düşünmediğimden o şekilde yazdım. Hem o zamana kadar Volanqar bile ortaya çıkabilir. Tabi yine de açlık kapı bırakmak lazım…

Ölene kadar korkak olarak yaşayamaz ki kartal yuvasında kendisini politik olarak geliştiriyo zaten bir de evlilik yoluyla falan bir güç elde ederse hiç kimseye acımaz bence.