Cersei Lannister'ın Kehaneti

1- joffrey ve Myrcella(?) öldü myrcella için belki panzehir bulabilirler ama öldü gibi gözüküyordu tommen de gidici
2- onun yerine geçecek güzel kraliçe margery tyrell değil ilk öğrendiğimizde bizi ters köşeye yatırmıştı ama şuan kraliçe margery de tutuklu güzel kraliçe ya düşük bir ihtimal sansa yada khallesi
3-tyrion bence cersie yi öldüremeyecek ama jaimeylede ikiz kardeşler belki de küçük bir kardeş vardır george bizi yine şaşırtacakmı acaba

Valonqar’a neden Tyrion gözüyle bakıyor herkes ? Jaime de valonqar, Cersei ikizinden önce geliyor dünyaya. Önemli bir nokta bu, Cersei’yi öldürüp Azor Ahai olduğu da kanıtlanır.
Tommen ölücektir zaten, Myrcella konusunda onun da başında taç olucak diyorlar. Ama Doran onu kraliçe ilan etme işini yapmamıştı Myrcella ölümü dizide işlendi zaten %90. Kitapta nası ölücek Myrcella merak ediyorum oldukça.

Ya bir saniye? Daha üç çocuğu da taç giymedi ki zaten? Ben Tommen öldükten sona Myrcella tahta cıkar diye bekliyorum. Taç giydirilmeye çalışıldı ama başarılı olunmadı. Bence o madde de tamamlanmadı daha.

niye herkes myrcella öldü gözüyle bakıyor anlamadım bence o zehir öldürücü bir zehir değildi sadece bayıltıcı bir şeydi burda amaç myrcella yı öldürmek değil myrcella nın geri dönmesini sağlamaktı ki öyle olucak jaime gemiyi döndürtecek ve myrcella dorne da kalıcak bu sayede myrcella ya taç giydirme ihtimalleri devam edicek büyük ihtimalle zehirlenme değil hastalık diyeceklerdir ve tedavi edilecek bu arada jaime ve bronn u ortadan kaldırabilirler ve jaime nin ölümü ve taç giyip ayaklanan kızı aşağılanmış durumda olan cersei ye daha çok zarar verecektir
kitapta zaten myrcella ölmedi doranın bir planı vardı büyük ihtimalle myrcella yı da içeren bir plan belki daenerys demir tahtı ele geçirip tommenı öldürdüğü zaman taç giyer kraliçe olur o sırada esir düşen cersei tyrion tarafından öldürülür ya da jaime tarafından bilmiyorum

Cocuklarin hepsi tac giymedi mycrella yani. Genc ve guzel kralice ise sansa stark olabilir gibime geliyor yada ölmesi muhtemel oldugunu dusundugum daenerys. Volanqar ise jaime bence. Leydi taşkalp onu cerseiyi öldürtmeye gönderebilir ama jaimenin yeni bir eli olacak mi yada jaime onu öldürene kadar butun cocuklarinin ölümünü görebilecek kadar uzun bir sure gececek mi

lol
Dizideki Kum Yılanları’nın Myrcella’ya taç giydirmek gibi derin ve incelikli bir planları hiçbir zaman olmadı. Tek hedefleri öldürüp intikam almaktı, onu da başardılar.
Myrcella’ya verilen zehir birkaç bölüm önce Bronn’a verilen zehirle aynıydı, öldürücü yani. O Bronn-Tyene sahnesinin diziye konulma amacı da buydu sanırım.

Sizi bilmem ama bana gayet ölü duruyor;

Kitabı okurken de en çok dikkatimi çeken şuydu. Neden ‘‘valongar’’ diyor. Bence burda başka bir spoiler var.Cadı kehaneti söylerken normal dilde konuşup sonra neden valongar diyor diye çok düşünmüşlüğüm var.
Bu Cercie’nin küçük kardeşinin Eski Valerian kanı taşıdığını da sanki bize özellikle kafamıza vura vura belirtiyor.

Bir düşünün mantıklı geliyorsa ayrıntılı kanıtlarım da var.Merak edenlerle paylaşırım.

Şimdi herkes bu kehanette bahsedilen valonqar’ın Jaime ya da Tyrion olacağından emin şekilde konuşuyor ama dikkatimizden kaçan nokta şu; senin valonqar’ın elinden demiyor, küçük erkek kardeş elinden olacak diyor. Bu pekala başka bir ailedeki valonqar olabilir.
Benim ihtimallerim dahilinde JON SNOW ve Bran Stark var. Jon, Targ ise eğer en küçük çocuk ama Stark ailesi içerisinde de (her ne kadar aynı yaşta olsalar da) Robb’un erkek kardeşi. Aralarında günler ya da ay olduğunu düşünüyorum. Jon kışyarına geldiğinde robb doğmuştu ve jon, birkaç günlüktü??? Diğer yandan Bran zaten bir valonqar ve sakat kalma sebebi Cercei ve Jaime. Bu oğlanın insanları varglama yeteneği de var. Hatta dolaylı olarak jaime’yi kullanarak bile öldürebilir ve iki valonqar olabilir.

Brandon Cerceini öldüre bilir mi bilmiyorum? Şuna kesin gözüyle bakıyorum Jaime, Cercei ve Bran bir araya gelicekler. Şimdi aklıma geldi. Belki de Jaime Brandonla karşılaşdıkdan sonra Bran onu affeticek ve onun Deli kralı nasıl öldürdüğünü bildiğini söyleyicek. Jaime bu görüşmeden çok etikilenir ve bir nevi peygamber olan Brandona kılıcını ve sadakatini sunar. Cercei bu ittifaktan rahatsız olmuştur ve Branı öldürmek ister ve bunu tam yaparken dramtik bi şekilde Jaime tarafından öldürülür. Bİr zamanlar aşkı Cercei için çocuk Brandonu öldürmek istemiştir ama şimdi peygamber Brandon için Deli Kraliçe Cercei öldürür.

Ne peygamberi yav, abarttın :smiley:

Şahsen ben Bran’ın intikam için işi halledebileceğini düşünüyorum ama Jon da ailesinin intikamı için halledebilir. Kısacası ‘intikam’ üzerinden olabilir her şey.

Peygamber derken bzim dünyamızdaki peygamber anlyaşından bahsetmiyordum. Bir nevi yeşilgören ve Eski Tanrıların ruhlarıyla bağlantıya geçe bilen bilge biri. Brandon neredeyse önemli bütün olayların içyüzünü bilen tek kişi bu yüzden farklı bir bakışaçısına sahip, intikam peşinde koşmaz. İtikam almak istese bile yapamaz çünki WWlar kapıya dayandı ya onlarla savaşacak ve bütün haneleri birleştirmek için çabalayacak ya da Westeros ayvayı yeyicek :smiley:

Bende volangarın Jaimi yada Tyriondan başkası olduğunu düşünüyorum (kitap için )
Bence volangar yani küçük kardeş Bran yada Riccon döndüğünde ona küçük kardeş diye diye herkes bu lakabı alacak

Sen telif hakkı yemek istemeyen arkadaşsın sanırım

bran jaimeyi varglayarak cerceyi öldürebilir mi ki acaba

@kanatlıkurt çok mantıklı bu hiç aklıma gelmedi cidden başarılı bir düşünce

cersei delirecek tüm halkı öldürmek isdicek jaimede onu öldürücek

Kehanetler arasında gerçekleşmeyen kalmadı zaten.
Volanqa, küçük erkek kardeş demekse o zaman bu onu Tyrion’ın öldüreceği anlamına gelmez mi?r
Azor Ahai’nin Jaime olab

Kehanetler arasında gerçekleşmeyen kalmadı zaten.
Volanqa, küçük erkek kardeş demekse bu onu Tyrion’ın öldüreceği anlamına gelmez mi? Jaime ile ikizler sonuçta.
A.Ahai’nin Jaime olacabileceği yönünde çok fazla şey duyduk ama.
Jaime’nin Cersei’yi öldürmesini istemem açıkçası, çok dramatik bir sahne bizi bekliyordur eğer öyleyse. En azından benim için durum bu. Bari Tyrion öldürsün, sonra Jaime delirip Tyrion’ı öldürüp öyle A.Ahai olsun, neyse göreceğiz bakalım o.O

Bu kehanette asla ısınamadığım tek şey Volanqar.

Yahu neden Arya değil jon değil dany değil de kardeş ? Hadi tamam Jaime ile olan aşkı ne kadar derin olsa ve onu öldüren kişinin Jaime olması yakıcı bir etki bırakacak olsa bile Arya’nın jaime veya Tyrion’un yüzünü kullanarak Cersei’yi öldüreceğine inancım sonsuz.
Böylece bizim içimizin yağları erirken Cersei son anda ihanetin soğukluğuyla ısınacak .

Belli işte Jaime bu. Cersei döneklik yaparak Jaime’nin ona olan 1 gram sevgisini de aldı götürdü.

Şimdi bir delilik yapıp bir yerlere saldıracak. Ya da Euron ile yatarken bulacak Jaime ve Cersei’yi öldürecek.

Böyle bir şey olacak bence.