Cersei Lannister'ın Kehaneti

Bende herkesi suçlamıyorum dikkat edersen temiz olan kız da biter herşey diyorum.Yani tüm kapanan lar öyle değil elbette ki.Sende bir nevi açık olanlara laf sokmus oluyorsun sapıttılar diye.Genel almak çok yanlış her açık kadınımız kızımız da kapalı kadınımız kızımızda aynı değildir.Bu genellemeyi bu şekilde düşünelim lütfen. İnsanın içi nasılsa kendide odur.

Genelleme yapmak gibi bir maksatım yoktu.Tabi içte biter herşey.Tek demek istedigim herkesin kalbi temiz degil.Milletin açık olup olmaması kendine kalmış biz laf diyemeyiz

Aynen öyle işte.Zaten o insanın ruhu namusluysa ne giydiği önemli değil benim için.Herkese de saygım vardır isteyen istediğini giyer burası özgür bir ülke.Ve zaten yaptığı günahlarda iyiliklerde kendisinedir.Biz konuşsak da burada boş, sonuçta herkese yaptığını kendisine yapar.

O yüzden Tyrion’u öldürmek istiyor anladık şimdi olayı :slight_smile:

‘‘Kendi kendini gerçekleştiren kehanet’’ , yani Cersei kurtulayım derken kendi hazırlayacak sonunu ben Marg veya Starklara yaptıkları yüzünden Sansa olsun istiyorum genç/daha güzel kraliçeyi.

Sansa gibi karaktersiz birinden kraliçe olmaz bence. Ayrıca Olenna’nın dediği gibi biraz aptal bir Stark. Ben Arya’nın kuzeyin kraliçesi olmasını çok isterdim. Ama nerde! Fırsatçılardan sıra gelmiyor ki…

Arya’nın kraliçe olması çook saçma olur bence, kız politik açıdan sıfır ve bana birilerini öldürmesi gerek gibi geliyor yönetmesi değil.

Arya kraliçe olarak kral Jofrey’den pekala daha iyi hizmet verebilir…

O değilde Myrcella ve Tommen’in Cersei’den önce ölmesi çook acı bir gerçek :((

Aynen benim kehanet konusundaki görüşüm Aegon ve Arianne evlenince Mycrella ortadan kalkacak

Ortadan kalkacak çok ağır oldu :(:(:frowning:

gerçekler acıdır :frowning:

İkizlerden sonra doğanı olan Jaime de valonqar olabilir diye düşünüyorum. Cersei’yi onun boğarak öldürmesi daha dramatik olurdu.

yabancı bir forumda şöyle bir şey okumuştum:

valonqar yüksek valyria dilinde küçük erkek kardeş anlamına geliyor
robert’da valyria kanı var
robert ve cersei evlilerdi,yani stannis evlilik bağıyla cersei’nin kardeşi oluyor
sonuç olarak:valonqar=stannis

düşününce mantıklı geliyor aslında…bir de bu “küçük erkek kardeş” çok ucu açık bir kavram bence.herhangi birinin kardeşi olabilir.arya bile olabilir bence,sonuçta 2. kitabın büyük bir bölümünü erkek sanılarak geçirmişti (biraz zorlama oldu gerçi bu,kabul :D)

İkisi de süper zekice ama ikincisinin ihtimali yok bence. Olsa olsa ilki gerçekleşebilir diye düşünüyorum fakat ben 6.kitapta Stannis’in daha güneye inemeden öleceği kanaatindeyim.

stannis’in ölmesini istemem ama senin dediğin gibi olabilir :frowning:

Yahu şu Stannis sevdasını da çözemiyorum adamın ne özelliği varki saf adaletin temsilcisi olarak takılıyor orası iyi de çok sert ve artiz bi karakter bence Tywin Lannister’ın Baratheon versiyonu gibi bişey.

Ya birşey diyeceğim bu kehanet illa gerçekleşecek diye bir şey yok demi anlamadığım bir nedenden ötürü Cersei’yi sevmeye başladım acıyorum da :frowning:

Neyine acıyorsun bu kadının !!? Ramsay’i de seviyorsun sen, psikopatlık var sende bence !!?

Neyse kanka :smiley:
Kehanet bu yani ötesi berisi yok, birazda kendi halt yemesi engel olamayacağı şeyi engellemeye çalışırken kendi mezarını kazıyor yani ha öyle ha böyle ‘‘valonqar’’ gelip öldürcek Cersei’yi :smiley:

Kadın değil pardon CANAVAR 11!!!

Ben korkulan kişileri severim bak herkes Ramsay’den nasıl korkuyor :smiley: Yoksa işkencelerine bayılmıyorum.
Neyse Jaime öldürmesin de Tyrion öldürsün bari :smiley: