Cersei Lannister'ın Kehaneti

Davadan aklanarak kurtulacaktır Robert Strong ölüm makinesi bana göre. Fakat en sonunda Tommen ile Myrcella’yı kefene sarılı görecek ve ardından iyice gerilip acaba kehanet gerçek mi olacak diyerek kaçmak isteyecektir çünkü valonqar olarak gördüğü Tyrion onu bulacak diye korkacaktır. Ancak benim şahsi fikrime göre kendisinden sonra doğan ikizi Jaime onun valonqar ı ve onu kendi elleriyle boğacak.

Kime göre, neye göre ‘‘valonqar’’ onu da bilmiyoruz xD

O değil kraliçe kim :smiley:

O da ayrı birşey zaten kitapları tekrar tekrar okuyup Jaime midir Tyrion mıdır bulmaya çalışıyorum şu ana kadar başarılı olmadım.
Lanet olsun Martin !!! :smiley:
Kraliçe Margaery olabilir diye düşünüyorum ben ama bilmiyorum bi bakarım Sansa ejderle kraliçe olmaya falan geliyor :stuck_out_tongue:

Casterly Kayası’na gider böylece orayıda görmüş oluruz. Ve evet davadan KESİNLİKLE kurtulucaktır :smiley:

Marg’ın davası beni çok kurcalıyor ;((((
Ama onun içinde konum var :smiley: --------> Burda. Göz atarsın hani :smiley:

Dedğin konuya da yazdım ama tekrar söyleyim kehanetin gerçekleşmesi esas olduğundan ötürü Margeary kraliçe ünvanının tek sahibi olacak Cerse’iden daha güzel olan bayan bana göre. Dolayısıyla Cersei evine; Margeary’e Tommen’inin yanında tahtına oturacaktır dava sonucunda.

Sansa’dada söylediğim gibi Herkezin bir kehaneti var bu nedir la?

herkesin*

Aman amma kıymetli konun varmış silerim mesajlarımı da benim konularımın 2 yorum yanına bile yaklaşma !!

bu konuda cercie nin tyrion ve margery ile olan karşılıklı mevcut atışması nedeni ile hep bu iki isim akla geliyor ama bence kehanetteki genç kraliçe myrcella tacı takacak ve cercienin elindekileri alıcak cercie bunu hazmedemeyeceği için kızının ölümüne neden olucak ve jamie de küçük kardeş olarak onu boğarak öldürecek diye düşünüyorum

Ben çok kafa yordum ve Sansa mı acaba diye heyecanlandım . Ama Bildiğiniz üzere GRRM nin kitapları hiç bir zaman peri masalı gibi gitmiyor boşuna ümit etmeyin birşeyler . Çünkü suya düşücek hayalleriniz :smiley:

[spoiler]Benimde aklıma gelmişti acaba kehanetteki Margaery değilde Sansa mı olacak diye? Hala şüphelerim var zira Sansa vadi ve kışyarı sultanı olursa demir tahta da çıkabilir Cerseiyi şutlayıp.

Hali hazırda zaten şutlanmak üzere :)[/spoiler]

[spoiler]George R.R Martin kehanetleri sırf sayfa dolsun diye yazmamıştır.Sansa olabilir cersei’nin tahtını alabilecek kişi .[spoiler]

inanmıyorum, arkadaş tam aklımdaki teoriyi söylemiş ki bence böyle olursa gerçekten ilginç olur

Ama ufak bir sorun var ki Jaime küçük erkek kardeş değil…Tyrion küçük erkek kardeş hem yaşcak hem boycak küçük olan Tyrion :slight_smile:

Cersei Jaimeden önce doğdu yani Jaime olabillr bu teori doğru bence

Küçük erkek kardeş olarak doğumdaki o birkaç saniyelik gecikmeye dayanarak Jaime’ yi düşünmektense Cersei’ yi öldürmek için çok daha fazla nedeni olan Tyrion’a umut bağlamayı yeğlerim…

George R.R. Martin bağladığımız umtuları yıkmakla ünlü :smiley:

Sansa olayını düşünüyorum düşünüyorum da şöyle bir açık veriyor.Bu kızın yasalara göre Demir Taht’da hak iddaa etmesi için hiçbir kanbağı yok.Harold’la evlenirse Vadi, Kuzey ve Nehi Diyarı üzerinde hak sahibi olabilir.Bu açıdan baktığımda Cersei’yi devirecek genç ve güzel kraliçenin bir Baratheon yada Targaryen erkeğiyle evlenmesi gerekir yada Baratheon ve Targaryen kızlarından birinin Cersei’yi devirecek Kraliçe olması gerekir.Bence Robert’ın kızı Mya Taş da bu olayda etkili olabilir.Ben Sansa’nın bir aptallık sonucu Harry’i reddederek Mya’nın önünü açabileceğini düşünüyorum.

Sansa şu an Littlefinger’in kuklası durumunda.Zaten serinin başından beri herşeye boyun eğen,kendine bi yol açmak yerine başkasının açtığı yoldan giden bi kişi profili çizdi.Harry’yi reddeceğini sanmıyorum.