(Çeviri Tamamlandı) Prenses ve Kraliçe

@Lanre adamsın.

Ellerinize sağlık, büyük bir emek. İsterseniz epub-mobi düzenlemelerini ben yapabilirim. Kıdemliyimdir. :smiley:
Şu anki metni düzenleyip epub yaptım: https://www.dropbox.com/s/w1lyfb5accv5gi5/Prenses%20ve%20Kraliçe%20-%20George%20R.%20R.%20Martin.rar

“Prenses ve Kraliçe”, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin ilk kitabı olan Taht Oyunları’ndan yaklaşık olarak 170 yıl öncesinde geçen ve Ejderhaların Dansı olarak bilinen Targaryen iç savaşını kısa, kısa olmasına rağmen çarpıcı şekilde anlatan bir hikaye!

Buz ve Ateşin Şarkısı serisindeki Targaryen hakimiyetinin çöküşünden önceki duraklama devrine ışık tutan bu eser; ihanetleri, delilikleri, kardeşe karşı kardeş, ejderhaya karşı ejderha savaşlarını, ejderhaların Westeros tarih sahnesindeki önemini, soylu doğumlu olmayanların bile tahta etki edebileceğini ve daha birçok şeyi anlatıyor. Tek kelime ile George R. R. Martin’den yine epik bir şaheser.

Eski Şehir’deki Hisar’dan Ali Üstat Gyldayn tarafından yazıya geçirilen ve Ejderhaların Dansı olarak bilinen tarihin en trajik katliamının nedenleri, tarafları, mücadeleleri ve ihanetleri…

İşte burada GEORGE R. R. MARTIN tarafından (tekrar) kayda alınmıştır.

PDF+EPUB+MOBI

Kapak ve teknik düzenlemesi @“pckolog”'a, içerik düzenlemesi bana aittir. Çeviri için (1-12) @“Lanre” ve (giriş) @“Rhaegar Targaryen”'a tekrar teşekkürler…

helal size

hayır ağlamıyorum :’(

kapak çok güzel

Adamlar bildiğin kitap çıkarmışlar ya la :o
Rep sistemi olsaydı yığardım yemin ediyorum.

Süpersiniz…

@heroson ve @pckolog Düzenleme ve kapak yapımı için ikinize de çok teşekkür ederim.
Ekşi sözlük e-kitap arşivine de eklenmiş hemen. Umarım herkes keyifle okur :smiley:

Başladığım ama bitiremediğim işi bitirdiği için @Lanre ye teşekkürler yağdırıyorum. Çeviriyi bekleyemeden okumuştum ben, ama çeviri de harika olmuş.

Harika bi iş yaptınız arkadaşlar. Çok teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çeviri zaten çok güzeldi, bir de kitap haline gelince tadından yenmez olmuş. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık :slight_smile:

çevirmenlerde Lanre ve Rhaegar Targaryen isimlerini görünce istemsiz tebessüm ettim :slight_smile:

Emeklerinize sağlık. Çok güzel olmuş…

Isimlerinizi orada görünce çok değişik duygular hissettim. Sizin yerinizde olsam gurur patlaması yaşardım herhalde. Tekrar tebrikler:)

Harika olmuş. Ellerinize sağlık :))
Kapak gerçekten çok güzel.
İnş yakında okuycam

Helal olsun :smiley: Kapak güzel olmuş

Çeviri için çok teşekkürler epey emek harcamışsınız yalnız nettles a ne oldu anlamadım ben mı kaçırdım yoksa akıbetı henüz belli değil mi ?

Kapak harika olmuş bilgisayarı açar açmaz başlıyorum

asıl şimdi okunmaya hazır:cool:
çeviri için teşekkürler @Lanre ve @Rhaegar Targaryen

Bundan bana da bi tane göndermeni istiyorum :smiley:

@"grrm"
Dunk ile Egg’in çıktısını almasaydın keşke, onlar da yeniden düzenleniyor :wink:.