Crusader Kings II: aGoT modu Türkçe çeviri çalışması

Curasader Kings II: a Game of Thrones modunu uzun süredir oynuyorum. Eğlenceli, bağımlılık yapıcı bir mod. Arkadaşlarım da benden görüp oynamak istiyor ancak İngilizce ağırılıklı olması nedeniyle oynayamıyordu. Bende bir Türkçe yama çalışmasına başladım. aGoT modunun sitesinde çeviri yapacaklar için bir rehber bulunuyor. Bu rehbere göre çeviri beş bölümden oluşuyor:
[list]
[]I. Localisation
[
]II. The Dynasties file
[]III. Culture file
[
]IV. War folder
[*]V. Files for pre conquest scenario
[/list]Çeviriyi yapmaya bir hafta önce localisation klasöründen başladım. Klasördeki dosyalarda 22700 girdi var 1200’ünü Türkçeleştirdim. Bu beş bölümlük çevirinin en azından iki bölümünü bitirince yayınlamak istiyorum. Sizden isteğim çeviri yayınlandığında yazım yanlışlarının ve anlaşılmayan yerlerin ekran görüntüsünü alarak ya da yazılı olarak buradan ya da e-posta ile bana söylemeniz. Takipte kalın.

1200’ ünü ne kadarda çevirdin? Kalanını ne kadarda bitirirsin? Kolay gelsin bu arada. Bana da bağımlılık yaptı bu mod :smiley:

Bitirebilsen de,bitiremesen de bu işe başladığın için teşekkür ederim.Birilerinin uğraştığını bilmek güzel :smiley:

4 günde bitirdim. Günlük girdi sayısı değişiyor. Bazen sadece kısa bir yer adıyken bazen de suikast, cinayet gibi konularda 3-4 satırlık yazı oluyor.

Yorumun içeriği ana mesaja eklendi

Kolay gelsin umarım bitirirsin

Hocam yardım ister misin? ben de diğer ucundan başlardım doğrudan da gördüğüm kadarıyla, pasifsin forumda. O yüzden sen olur da görürsün diye mesajı bırakıyorum buraya.

Beni bulamazsan falan şu facebook adresinden ulaş:
fb.com/mryetisen

yardım gerekirse bende birşeyler yapabilirim

İnşallah bitirirsin sag salim başarılar. :slight_smile:

Olmasını istemiştim bu çevirinin. Bi türlü çözemedim oyunu cidden zorluyor ilk başta. İngilizceniz yoksa zaten hiç bulaşmayın. Politikadan tut komutan atamaya kadar, varisinizin eğitimini bile ayarlıyorsunuz. Crusader Kings’i hiç oynamamış arkadaşlar çok zorlanacaktır