Crusader Kings ve 0.5 AGOT Modu(Essos)

Gerek yok ki hileye,bi’ loot attım ben 35 k geldi ne ballı adamsam artık.

Bu mod türkçeleşemeyecek değil mi?

@Gendry Essos testleri nasıl gidiyor?

Appcrash hatası alıyorum sebebi ne olabilir?

Modsuz CK2’de Old Gods oynarken yılları 867-1066 arasına alamamamız çok kötü olmuş. Old Gods’ın bağımlısı oldum. Macaristan’a altın çağını yaşatıyorum.

Oyuna başladım çok ağır geldi.Yavaş yavaş çözücez artık.

Oyunu öğrenmek gerçekten zor ama öğrendikten sonra bağımlılık yapıyor.

[spoiler=40 Martiallı oğula sahip olmak da varmış kaderimizde][/spoiler]
[hr]
Beyler işin komik kısmı böyle bir varis geliyor ve kral 98 yaşında,adam hâlâ ölmüyor.Gülsem mi,ağlasam mı çözemedim :frowning:

Martial için lazım olan tüm traitler toplanıp gelmiş hakikaten. Suicide seçeneği falan yok mu o yaşta adam stressed drunkard falan olmuştur muhakkak.

Bir de ilk iki kılıç tamamda üçüncü kılıcı çözemedim o hangisi ?

Ahahaha adam Aemon’a taş çıkartmış.

[quote=“Lowborn, post:189, topic:2371”]
Martial için lazım olan tüm traitler toplanıp gelmiş hakikaten. Suicide seçeneği falan yok mu o yaşta adam stressed drunkard falan olmuştur muhakkak.

Bir de ilk iki kılıç tamamda üçüncü kılıcı çözemedim o hangisi ?
[/quote]Yok valla ibneden kurtulamadım bi’,onunda özellikleri iyi ama en yukarıdan aşağı şöyle ; 21-38-14-7-18.

Üçüncü kılıç Black Death,bundan daha iyi varislerde gelmişti.

Yeni bir oyuna başlayacağım.Acemiyim zor bir oyun olmasını istemem.Ve tanıdığım karakterlerin olması iyi olur yani Robert’tan sonrasını oynamak istiyorum.Hangi karakterle hangi yılda başlamamı önerirsiniz?

Crowned Stag oyna,savaş olmuyor çok,çözmüş olursun hem.

[spoiler=Hedef 50 martial,3 nesildir 40’ın altında gelmiyor ama 100 yıldır savaş da olmuyor :(][/spoiler]

18 yaşında ‘The Just’ olmuş bile. Fethi kendin mi yaptın yoksa hemen sonrasından mı başladın ?

Fatih Aegon ile başladım,140 yıldır oynuyorum.Şimdiye kadarki nesilllerde en düşük martial 32 idi.Lakin çok sıkıcı olmaya başladı,100 yıldır savaş yok,tamamen entrika vs.

Essosun gelmesi lazım zaten artık. Bütün senaryoların sonu dediğin gibi sıkıcı bir duruma bağlanıyor. Ben diz çöken kralla başlayıp 200 sene oynadım. Targaryanlar soylarını devam ettiremeyip tükenince taht baratheonlara kaldı. 20 yıl kadar öncede ben özgür krallıkken demir taht halkı annemi kraliçe yapıp bana bıraktılar krallığı kendi elleriyle. Ama Stark Krallığı pek maceralı geçmiyor. Winterfelli küçük oğluma bıraktım. Evlilikler sayesinde şuan hem Kings Landingin hem Casterly Rockun lorduyum. Bitti resmen oyun benim için :smiley:

[spoiler=Ben neymişim yea][/spoiler]

[spoiler=Hedef 100 martial -.-][/spoiler]

Robert isyanında Jon Arryn olarak başladım.İsyanı başarıyla sonuçlandırdık.Yaklaşık 2 yıl hiçbir olay olmadı.Bende bağımsızlık ilan ettim ve Balon Greyjoy beni görünce oda bağımsızlık ilan etti.Ordumu toplarken(Gelen 3000 kişi pusuya düştü)krallığın 56 bin kişi topladığını gördüm ve Rosby’deydi.Ben ordumun hepsini Kanlı Kapıya tıktım ve ismine yaraşır bir savaş oldu.Ve savaş bitti ama özgür değildim.8 yıl bekledim(Sadece çocuğum Robert’ı yetiştirdim 36 martialı var 7 yaşında).Benjen Stark isyan etti.44 bin askerini Moat Cailine mevzilendirdi.Edmure Benjeni durdurmaya çalışırken 14 bin,Robert 16 ve Tywin 22 bin asker kaybetti.Benjen tam bir fatihti.Westeros iyice zayıflamışken 34 bin asker topladım isyana hazırlandım ve isyan ettim.Derken Jon Arryn öldü.Robert geçince 7 bin askere düştü.Benjen Stark vadiye girdi ve yenildim.İşi bitince çıktı :).Bide topraklarımda 8 tane isyan çıktı.Ama Robert ile vadiyi kurtaracam

[quote=“Hugh_Bolton, post:198, topic:2371”]
Robert isyanında Jon Arryn olarak başladım.İsyanı başarıyla sonuçlandırdık.Yaklaşık 2 yıl hiçbir olay olmadı.Bende bağımsızlık ilan ettim ve Balon Greyjoy beni görünce oda bağımsızlık ilan etti.Ordumu toplarken(Gelen 3000 kişi pusuya düştü)krallığın 56 bin kişi topladığını gördüm ve Rosby’deydi.Ben ordumun hepsini Kanlı Kapıya tıktım ve ismine yaraşır bir savaş oldu.Ve savaş bitti ama özgür değildim.8 yıl bekledim(Sadece çocuğum Robert’ı yetiştirdim 36 martialı var 7 yaşında).Benjen Stark isyan etti.44 bin askerini Moat Cailine mevzilendirdi.Edmure Benjeni durdurmaya çalışırken 14 bin,Robert 16 ve Tywin 22 bin asker kaybetti.Benjen tam bir fatihti.Westeros iyice zayıflamışken 34 bin asker topladım isyana hazırlandım ve isyan ettim.Derken Jon Arryn öldü.Robert geçince 7 bin askere düştü.Benjen Stark vadiye girdi ve yenildim.İşi bitince çıktı :).Bide topraklarımda 8 tane isyan çıktı.Ama Robert ile vadiyi kurtaracam
[/quote]36 martial nedir?Ejderhası falan yoksa nasıl oluyor o?

[quote=“SerBeowulf, post:199, topic:2371”]

Hakikaten ilginç. Bazen ejderha bile ulaştırmıyor o kadara. Bu arada bende 51 martialı gördüm senden özenerek başladığım Targ oyunumda :slight_smile: