Crusader Kings ve 0.5 AGOT Modu(Essos)

Ben en son 61 martial yapabildim o da karakter yaratarak,yoksa normal olarak ejderha olduğunda bile 41’in üzerine çıkamadım.Aslında Martial çok işe yaramıyor yani 30’dan sonrası.

O da doğru. Ejderha varsa zaten her savaş kolay. Turnuva kazanmaya da direk bir faydası yok, tamamen ego tatmini :slight_smile:

Aynen,birebir dövüşte bile 42 martialla 8 martiallı adama öldüm sen düşün artık.

Beyler şu factionlar ne iş anlamadım bi türlü.Birde çocuk nasıl yapılıyor ?

O factionlar,faction işte -.- Örneğin birini senin yerine veya baştaki kral,lord vs yerine geçirmek,bağımsızlık,daha düşük kraliyet baskısı gibi şeyler için kuruluyor factionlar.Çocuk otomatik oluyor.

Ne yapıyorsanız bırakın Essos çıktı! Birazdan linki de atarım ilk mesajımı editleyerek.

Tam bende linki vermeye girmiştim. :))

Ne yaptıysam şifremi bir türlü bulamadım bende yeni hesap açtım en sonunda eski hesabım @Lowborn idi. Aktivasyon exesi işini nasıl çözüyoruz ?

Sonunda Essos çıkmış,yumuluyorum hemen.

Evleniyorsun evlendikten sonra have you son plotunu kurup hanımla yapıyorsun çocuğu :smiley:

[quote=“burak2327, post:210, topic:2371”]

Evleniyorsun evlendikten sonra have you son plotunu kurup hanımla yapıyorsun çocuğu :smiley:
[/quote]Hava a son* + ambition.

[quote=“SerBeowulf, post:211, topic:2371”]

düzeltme için saol ingilizcem berbettır kusura bakmayın :smiley:

bu yüklü dlc’ler oyunda gözükmüyo ya.geçen yüklediğimde olmuştu ama yeniden yüklemek zorunda kaldım ve şimdi oyunda gözükmüyor.

Arkadaşlar Daenerys ile oynadım,eventlere göre Myr,Volantis vs hepsini yendim ve köleleri serbest bıraktırdım sonra Westeros’daki tahtıma kuruldum.Asıl soruna gelirsek,Daenerys’in oyunda da mı çocuğu olmuyor?Sırf çocuğum olmuyor diye koskoca oyun bitecek şimdi,üzülmedim değil.

Bende oyunun 1.111 modun da 4.7.2 versiyonları vardı.Direk Essos’u indirdim kurdum açmıyo hata verip atıyo.Bende olanları silip en baştan mı indirmem gerekiyo dlcleri falan.Bi yardımcı olun beyler uzun süredir bekliyodum essosu.

arkadaşlar ben direkt esosu indirdim kurdum loading ekranında biraz dolduktan sonra atıyor yardımcı olursanız sevinirim

Yapman gereken iki şey var. Oyunu ilk açtığında çıkan ekranda(hani mod ve dlc seçtiğin ekran)Check for updates’e tıklayıp son patch’i indirmek.
İkincisi de aktivasyon exe’sini bir iki kere çalıştırmak ikisinde de oyun crash edecek bu normal. Sonra normal oyunu açtığında dlclerin gözüktüğünü göreceksin.

Bu event’i yazan arkadaşla konuşmuştum mod için tester’ım. Evet kitaplardaki gibi lanet yüzünden çocuğu olma ihtimali yüzde 0 olarak başlıyor. Ama eğer orduları yönetmeyi bırakırsan bu ihtimal olumlu yönde artıyor. Bir de zamanla Khal Drogo’yu unutacağından “dul” traiti ortadan kalkıyor yine çocuk yapma şansı artıyor. Son olarak 5. kitabı okumadıysan bunu okuma SPOİLER:

SPOİLER:

5. kitapta Danny’nin yaptığı şeyleri oyunda yaparsan lanet kalkıyor çünkü kitapta lanetin kalkmış olabileceğini ima etti George Martin.

[quote=“Gendry, post:217, topic:2371”]

Yapman gereken iki şey var. Oyunu ilk açtığında çıkan ekranda(hani mod ve dlc seçtiğin ekran)Check for updates’e tıklayıp son patch’i indirmek.
İkincisi de aktivasyon exe’sini bir iki kere çalıştırmak ikisinde de oyun crash edecek bu normal. Sonra normal oyunu açtığında dlclerin gözüktüğünü göreceksin.

Bu event’i yazan arkadaşla konuşmuştum mod için tester’ım. Evet kitaplardaki gibi lanet yüzünden çocuğu olma ihtimali yüzde 0 olarak başlıyor. Ama eğer orduları yönetmeyi bırakırsan bu ihtimal olumlu yönde artıyor. Bir de zamanla Khal Drogo’yu unutacağından “dul” traiti ortadan kalkıyor yine çocuk yapma şansı artıyor. Son olarak 5. kitabı okumadıysan bunu okuma SPOİLER:

SPOİLER:

5. kitapta Danny’nin yaptığı şeyleri oyunda yaparsan lanet kalkıyor çünkü kitapta lanetin kalkmış olabileceğini ima etti George Martin.

[/quote]Meeren’de kaldım,Hizdahr ile evlendim,sonra tüm o şehirleri tek tek eventlere göre yendim son olarak tahta oturdum.Çocuk olmuyor bir türlü,tüm orduları da terhis ettim.

[quote=“SerBeowulf, post:218, topic:2371”]

Hile yazma yeri için § ya da Alt + 2 1 ya da ` tuşuna bas. Ben alt 2 ve 1’e basıyorum.

charinfo 1 yazarsan hile yazma yerine karakterinin fertility’sini görebilirsin yani çocuk yapma şansı.
Yukardaki linkte bulabileceğin gibi bir de hamile bırakma hilesi var:
"pollinate annenin numarası babanın numarası"
bu karakter numaralarını görmek için charinfo1’i kullanıcaksın.

Dany ile kimle evlediniz çok merak ediyorum :slight_smile: