Crusader Kings ve 0.5 AGOT Modu(Essos)

Paradox The Old Gods için Event hazırlama yarışması düzenliyor. @“Gendry” sen daha önce Event zinciri yazıyordun sanki, tam senlik bu olay: http://forum.paradoxplaza.com/forum/content.php?1454-CONTEST!-Invade-Crusader-Kings-II-The-Old-Gods-with-your-very-own-in-game-event

Bu zincir şeklinde olmamalıymış tabii orası ayrı.

Oyun yüklenirken birden CK2 çalışmayı durdurdu hatasını alıyorum yardım edin.

Sorunumu çözdüm ama bir sorum var. Hangi historical event’te ejderha yumurtaları var?

ya efsane bi oyun hayatımda oynadığım en iyi oyun en iyi mod açık ara

bu oyun hep boyle harita ustunde stratejimi yapiyorsun hic savasmıyoz ne anlamdım o işten

Arkadaşlar CK 2’ye GoT modu yapabilmek için hangi pacthleri kurmalı ve hangi versiyondan başlamalıyız??

Crusader Kings II kurulu ise oyunu “launcher” ile çalıştır ve zaten orada otomatik olarak en son update i göstermesi için “check for updates” diye belirtilen bir seçenek olacak oradan sana sunulan en son patch i indirip kurabilirsin.

Şimdi şöyle ki her patch kendine göre uyumlu GoT modu ile çalışıyor. En garantisi ilk söylediğim yol ile CKII’ni 1.101e uyumlu hale getirdikten sonra en son çıkan GoT modu olan 4.0.5’i kurman. Bu adımda dikkat etmen gereken en önemli şey ise şu:

Game of thrones modunun düzgün kurulumunu yapabilmek için Belgelerim/Paradox Interactive/Crusader Kings II uzantısı içerisindeki mod klasörünün içini de temizlemeniz gerekli. Zira daha önceki versiyonlara ilişkin dosyalar halihazırda bu versiyonun içinde var.

Sağ olsun Ser Robert Strong fazlasıyla yardımcı oldu, ancak mod bir türlü açılmıyor arkadaşlar.
Patch yüklendi, kuruldu; mod yüklendi, kuruldu. Ancak CK 2’nin launcher’ında “select a mod to play” yazısının altında hiçbir şey yok. Modu kaldırıp yeniden kurdum ancak sonuç aynı.
Lütfen yardım edin arkadaşlar.

Hanımlar arayıp da bulamadığınız bir mod varsa söyleyin linkini atayım.

Lux Invicta, Prince and the Thane gibi bir çok mod şu an yeni patch ile uyumlu olsun diye tekrar moderasyona girmiş durumda gerçi. Yine de aklınıza takılan varsa söyleyin moderasyondan çıkınca ekleyeyim buraya.

Old guys ???

Old Guys mod değil, DLC. :smiley:

Yaparsın bi güzellik? :confused: Tehlike varsa uğraşma. Küfretceksen hiç yapma :confused:
[hr]
Aa bak şu geldi aklıma: Senle old gods oynamıştık ama bende dlc yoktu. Yani eski tarihlerde oynayabiliyorum.

Old guys kampanyalarindan birinin en eski save dosyasını bulup bana atar mısın? Mümkünse ilk yıllar olsun. Bak hem yeni bir şey denemiş oluruz.

Arkdaşlar modu kuruyorum ama dosyalar oyunun kurulu olduğu yere gitmio belgelerimde bir yere gidio acaba modun dosyalarını tam olarak nere atacağım ?

Torrent bulmam lazım onun için. Bakayım bulursam atarım.

Save dosyasını atıyorum birazdan, oyunun versiyonu 1.101 olsun.

Arkadaşlar modu kurdum mod seçme yerinde Sadece default var yardım edin lütfen

İndirdiğin mod Zip dosyası ise "Belgelerim/Paradox Interactive/Crusader KingsII/mod"un içine atman lazım. Attıktan sonra Zip’li dosyaya sağ tıklayıp "Buraya Çıkart"ı seç.

GoT modunun Zip’li dosyası yoksa buradan indirebilirsin: http://www.moddb.com/mods/crusader-kings-2-a-game-of-thrones-ck2agot/downloads/ck2agot-045-zipped-file-win-mac-linux

Bu sadece CKII’nin 1.101 versiyonu ile uyumlu.

Yok normal installer dan kurdum modu oyunun kurulu olduğu moda da attım Modu seçiyorum giriyorum oyuna bu seferde normal oyunu gelio mod gelmio
[hr]
Dostum 1.101 Patch kurduğumda oyun kafayı yiyo

O zaman Zip’li dosyayı indirip yukarıda anlattığım yöntemi uygulamayı denemelisin. Şu an başka bir çözüm gelmiyor aklıma.

Tamam çok saol

Şu Old Gods ve diğer tüm DLC’leri içeren torrent. Şahsen denemedim fakat deneyenler çalıştığını yazmış. Pakette oyunun kendisi yok, sadece DLC’ler var.

Şu da kurulumu (ingilizce biliyorsunuzdur):

1- Delete all content in DLC files in your game location …Crusader Kings IIDLC
2- Copy all content from DLC files which you downloaded
3- paste it in your game location …Crusader Kings IIDLC
4- copy “ck2dlcactivator” in your game location …Crusader Kings II
5- Run “ck2dlcactivator” from your game location.
After that game will be running but it will crash. "it’s ok"
6- Run the game luncher and check the DLC and press Start CKII
7- enjoy

Şu da Old Gods save dosyası, oyunu açıp hiçbir hamle yapmadan direkt kaydettim:

Hadi yine iyisiniz köftehorlar sizi…