Crusader Kings ve 0.5 AGOT Modu(Essos)

Esos testleri sürüyor ama aramızda kalsın da kovmasınlar beni test takımından :smiley:

abi oyuna başladım da napcağımı anlamadım yardım etsenize

oyun herkese hitap etmiyor. Grand strateji denen uzun uzun düşünmeyi gerektiren, aksiyonu bol olmayan bir türe ait oyun ve uzun bir öğrenme süresi gerektiriyor ilk başta. Ama öğrendikten sonra basit geliyor tabi.
Oyunda evlilikler çok önemli, akrabalarını güçlü ailelerle evlendirerek ittifaklar yapabilirsin. Savaş açmak basit bir iş değil, casus beli denen bir sebep yaratmalısın savaş için. Örneğin, vezirini yani chancellor’unu bir yere yollayıp casus beli yaratabilirsin ama ingilizcen zayıfsa oyunu oynaman çok zor olur. Onun dışında Westeros yasaları imparatorluk içinde savaşa kanunen izin vermiyorsa savaşamazsın. Önce yasaları değiştirmek için bir faction açman gerekir. İngilizcen varsa yaz google’a crusader kings 2 guide aç oku.

Ooo neyse ben bulaşmıyım

@Dovahkiin Oku bunları, oku…

Bilgisayarım olsa da oynasam :frowning:

Crusader Kings öyle hemen oynanıp çözülüp zevk alınacak oyun türlerinden değil. Bir Paradox oyunu ve Paradox oyunları içerisinde ki en karışık oyun. Her şeyden önce oyun için sağlam bir ingilizce gerek sabırlı olmanız gerek çünkü Total War tipi strateji değil battle yapma seçeneği yok tamamen strateji haritasından oynuyorsunuz ve grafikler iyi sayılmaz. Uzun bir öğrenme süreci gerektirir ama öğrenirseniz ve ilginiz varsa zevk alırsınız. Ben açıkçası Pf oyunlarına ısınamadım stratejide tercihim her zaman Tw oyunları olmuştur.

Ortaçağ’ın izdivaç programı. Çok ayrıntılı ve zor bir oyundur. Öyle Total War’daki gibi istediğine savaş açamazsın. Casus Belli lazım. Tabi vikingsen bu dediklerim geçerli değil. The Old Gods eklentisiyle Ragnar Lodbrok’un oğullarını oynayıp coşabilirsin. cCc İvar reyiz cCc

Bi oynayamadım ya şu modu.
Aslında v1.11’i de açamadım.bi garip hata veriyo.uygulamanızda işlenmemiş bir sorun oluştu diyo.

bu hatayı veriyo

Kardeş senin oyun orjinal değil sanırsam.Orjinal almanı öneririm o kadar pahalı degil. Ama alamıyorsan bana ulaş çözümünü biliyorum.

Ben korsan oyunun linklerini verdim ilk sayfada herşey var. İlk kez bu sorunu görüyorum, bir fikrim yok ne yazık ki.

Modu kurdum ancak çalıştırınca game of thrones modu yerine normal oyun başlıyor. Yardımcı olabilir misin?

Launcherda mods bölümünde AGOT mod bölümünü işaretlersen çalışır.

Şuan http://imgim.com/asdzz.png bu hatayı alıyorum. (Üstteki arkadaşla aynı)

@Dragonborn

Modu seçmeyince de oluyo mu bu hata?

Evet, mod olarak bir şey gözükmüyor.

Yani hiçbir şey çalışmıyor. O zaman oyunla ilgili modla değil. Başka bir yerden indir oyunu daha sonra oyunun versiyonuna göre modu indir.

Tamam teşekkür ederim.

ck2 nin kendisi lazım bana. ilk sayfadaki linklerde kırık. el atabilecek olan var mı.