Dizi hayranlarının faşist olması?

Abi anlamıyorum bu Faşizmin sebebi nedir yani isteyen diziyi sevmez neden bu kadar sinirleniyorsunuz ki? İsteyen sevmez isteyen nefret eder isteyen detaylara önem verebilir VE bunlara rağmen yine de izlemek isteyebilir. Bu diziyi siz çekmiyorsunuz ve yapımında hiçbir emeğiniz yok yani eleştiren insanlara hakaret etme hakkınız da yok. Ben şahsen artık diziyi eleştirmiyorum onun bile mânası kalmadı FAKAT eleştiren de eleştirebilir, içini dökebilir, kurallarda böyle bir şey yok. Eleştirmek için de daha iyi bi dizi yazmalarına gerek yok -eğer olsaydı kimse Ronaldo ve Messiyi eleştiremezdi öyle değil mi?-.

Şahsen ben forumda öyle bi olaya denk gelmedim ama bi konuda haklısın. Bişeyi seversin veya sevmezsin. Senin sevdiğin bir diziyi ( illa dizi olmak zorunda değil herhangi bişeyde olabilir ) başkası sevmiyor diye ona hakaret etmek saçmalamakta zirveye ulaşmak olur.

Ben kendimden örnek vereyim. İzlediğim her dizide detaylara önem veririm. Hatta saçmalamakta nirvanaya ulaştığı için bıraktığım birçok dizi var. Aynı şeyi Game of Thrones’ta dahi yaşıyorum. Ama bana göre Game of Thrones’un hataları onu dünyanın en iyi dizisi olmasını engellemiyor. İzlerken küfürler ettiğim yerler bile oluyor. Ama bu dizinin kusurları hiçbir zaman bu dizinin güzelliğini bastırmadı. Bunu söylememin sebebi muhteşem bi ilk 4 sezon izlememiz. Ben böyle düşünüyorum. Ama ben , benim düşüncemin tam tersini düşünen kimseye hakaret etmedim. Onun düşüncesi ve saygı duymak zorundayım. Zorundayız.

Tekrar ediyorum forumda böyle bi olaya denk gelmedim ama varsa bu konunun açılması yararlı olacak demektir.

Ben tam tersini gözlemledim, aklıselim sahibi her insan dizinin aşırı derecede bozulduğunu fark edebiliyor. Kitabı okuyanların yanında kitapla yakından uzaktan alakası olmayan arkadaşlarım da bunun farkındalar. Önceki sezonlarda hikayesel çok fazla hata vardı fakat bu sezon dizi kendi içerisinde de çok bariz gözüken boşluklar yarattı.

Diziyi izleyen Nazi’dir! Kilit.

Konuya girerken dizinin hayranlarının çoğunun Hitler destekçisi olduğu hakkında bir yazı bekliyordum :slight_smile:

Aslında her grubun faşizmi var.Kitapçılar için aynısı söylenebilir.

Aslında her grubun faşizmi var.Kitapçılar için aynısı söylenebilir.

Ned Stark konusunda faşistim diğer konuları tartışabiliriz :slight_smile:

Bu başlıktaki gibi düşünen faşistler kim? Fanı olduk diye ne bu cellat kesilmeler. Bizi Ned babanın kellesi mi sandınız.

Faşist olduklarını sanmıyorum, en azından İtalyan olmaları lazım.Diğer taraftan hakaret edilmesinin yanlışlığına katılıyorum.

Ah fosik hayranlar kdksksk abi begenmeyince soylemeyelim mi?

Yeterince araştırma yapmadan düz karakter sevmeye çalışanlara ben de deliriyorum ama belli karakterleri savunurken sınırı bilmek kimi zaman kolay olmuyor.

Böle güzel bi diziyi eleştirirseniz tabi ki faşiste madur kalırsınız.