Dizi sonunda kim kral olsun isterdiniz?

Hangi kitapları okudun bilmiyorum ama 5.kitapta

Bran artık duvarın ötesine geçti ve rüyalarında gördüğü üç gözlü kargaya ulaştı. Kendisi deri değiştiren olması yanında bi yeşilgören ve üç gözlü karga Brynden Rivers’ın da yerine geçip ormanın çocuklarından hayatta kalanlar ile birlikte takılacak. Yani bu saatten sonra Bran evlilik falan hikaye ama bi birliktelik olursa Meera Reed ile olacaktır hem başka seçeneği yok hem de zaten hoşlanıyor.

Taht Stannis in hakkı ama Jon Snowun olmasını isterim

Stannis olsun olamdı Piç Jon’a kalsın :slight_smile:

O tahta en çok yakışan isim benim gözümde Daenerys Targaryen tabii.

brann son yeşilgören olarak hızlı bır sekılde bloodraven dan gorevı devralacaktır ancak, orda onun gıbı kalacagını dusunmuyorum kısyarına donecektır mutlaka he nedır olaylar bıter en son gıder oraya takılır ormanın cocuklarıyla o ayrı ama once gelecektır… suru gecmeden once magarada kaldıkalrında dag klanlarından bır adamla konustukları sırada starklar gerı donecek dıye dusunmustu .

meera sevımlı kız ama bı sey olmaz sanırım ama olursa sevınır bızım brandon bızde sevınırız :)))

Stannis’i isterim… ama hiç sanmıyorum… :confused:

bence stannis ölecek , rhollarda doğru seçenek değil ,

şimdi martin de sürekli bir şeyleri farklı yazamaz bakın hep aynı yaptığı bir şeyi söyleyeyim size

misal peter baelish i düşünün 0 dan başladı koyun boku lorduydu şimdi tepelerde

jon 0 dan bile değil - lerden başladı şimdi lord kumandan ve büyük ihtimalle azor ahai

arya babasının ölümünü gördü , sefil oldu , yollarda süründü şimdi yüzsüz adam

sansa cerseinin yanında esirdi , baelishin yanında harry ile evlenince o da vadinin leydisi olacak

bran sakat bir çocuk ,kışyarında yaşadıklarını düşünün , şimdi 3 gözlü kargayı buldu sığınacak bir yeri var eğitim alıyor

Davos seawort bir kaçakçıydı şimdi kral eli

aegon ( gerçekse ) ailesini katledenlerden yıllarca saklandı doğru zamanın geldiğini düşündüğünde babasının intikamını ve mirasını almak için krallığını ilan edip westerosda fetihlere başladı

daenerys : aegon gibi aynı şekilde abisi viserys ile işgalciden yıllarca saklandı , bir at efendisiyle istemediği halde evlendirildi , daha sonra çektiği zorluklar , drogonun ölümü , ama sonra ejderhalara sahip oldu , lekesizleri satın aldı , 3 şehiri fethetti , fethettiği şehirlerde çeşitli askeri birlikleri ordusuna kattı , köleliği kaldırdı

tyrion bir cüce olduğu için babasının gözünde bir değer teşkil etmiyordu , ama daha sonra kral eli vekili olduğunu ,karasuda nasıl cesurca savaştığını ve çok daha sonrasında babasını öldürdüğünü biliyoruz

martinin de bir zaafı var , genelde güçlü karakterleri yok edip yerlerine 0 dan başlamış karakterleri güçlendirip geliştirerek devam ediyor

bakın

tywin 7 krallığın en güçlü lorduydu cüce oğlu tarafından katledildi

robert yanlış eş seçti ve cersei yüzünden sarhoş oldu ve domuz tarafından öldürüldü

ned stark , onursuzluk yaptığı yalanını söyledi ve tüm 7 krallıkta bir hain olarak görüldü ve öldü

joffrey lannister olmasına rağmen kral oldu ve diyarı yönetip işkence etti boğularak öldü

gregor 7 krallıktaki en güçlü adam ölümünün ne kadar acılı olduğu ortada

oberyn 7 krallıktaki en havalı prens ölümünü biliyoruz

drogo en büyük khalasarın sahibiydi , bir çizik yüzünden gitti

kısacası martin güçlüleri yok edip gücü başkalarına veriyor
onlarıda vadesi geldiğinde yok ediyor genelde ( bazı karakterler hariç jon gibi ) , martinin sürekli yaptığı şey gücün sahibini sürekli değiştirmesi

eh biraz uzun oldu ama neyse artık :slight_smile:

e tabi ben de biliyorum Stannis’in öleceğini ama bence son kitaba kadar yaşayacak…

bi de şöyle bi şey var: Stannis bu söylediğin karakterler kadar güçlü değil… tamam soyismi Baratheon olabilir amma ve lakin hayatı boyunca hep ezilmiş bi karakter…

stannis çok çelişkili bir karakter bence , dediğin gibi stannis de hep ezildi ama yanlış bir dini seçti bence , hatta sonradan pişmanlıklarda yaşıyor , renlyinin ölümünden, karasu savaşından gelen pişmanlıklar ,

ama stannis çok iyi bir asker ve kumandan , dizide en önde gidiyor savaşa kitap da öyle değil ama cesur sonuçta

Merhametsiz bir karakter , egoist biraz :slight_smile: ama ölmesinide istemem yani.

hayatı boyunca hep hor görülmüş, hakkı yenmiş biri… merhametsiz demeyelim de çok keskin bi adalet anlayışı var… kanunlara göre yaşar hep…

egoist değilde çok fazla gururlu biri… bu da onu egoistmiş gibi gösteriyo tabi… ama gerçek egoist için…bkz: renly baratheon

ve aynen birçok pişmanlıklar yaşıyor dediğin gibi… (hangi birimiz yaşamıyoruz ki… :smiley: :smiley: :D)

din konusunda ise; Stannis hiçbir zaman dindar biri olmadı… hatta tanrıları hiçbir zaman sevmedi… R’hllor’a da “7’lerin bana hayrı yok, bunu deniyelim bari…” diyerekten inandı bence… ki hatta buna da inandığı da muamma… biz buna Melisande’nin gücünü gözardı etmiyor diyelim… :)))

melisandrenin 109 yaşında olduğunu biliyormu acaba :slight_smile: bence ölürse tüm kuzeyi ve vadi lordlarını kendine katmış bir halde ölür daha sonra onlar başsız kalınca büyük ihtimalle Jon stark ı başa geçirirler biliyorsun asoiafda açıklandı robbun yazdığı mektup ulaşması gereken yere ulaştı jon piç değil artık

eğer büyük kuzeyli komplosu gerçekse jon un surda bıçaklanması onların ekmeğine yağ sürdü , gece nöbetçileri jonu yemin bozan olarak görüyorlar ve lider olmasını istemiyorlar , jon da bu koşullarda surda kalmak istesede bazı karakterlerden gelen baskılar ve kuzeyli lordların desteği ve cesaret vermesiyle kuzeyin başına geçecektir diye düşünüyorum , birde surun ötesi var ama ona şimdi hiç girmeyelim dışarı çıkıcam ayakkabı almaya , futbol lisansım çıkıyor da :slight_smile: sohbetine doyum olmuyor ama çok kısa oldu bu , daha sonra görüşmek dileklerimle :smiley:

aynen bana da öyle geliyo… ama bence güneye tekrar inmeden ölmeyecek Stannis…

bence de sur’da kalmaz artık ki jon snow kuzeyin başına geçerse Robb gibi kendini kral ilan ettirmez ama… babası gibi Winterfell lordu ve kuzey koruyucusu olur olabilirse… ki bence bu saatten sonra artık kuzeydi güneydi ayrımı olmaz…Robb’la birlikte gömüldü bence o olay… lakin şu da var; Rickon’da geri gelecek gibi…

eyvallah… :slight_smile: ne diyim… hayırlı olsun… :smiley:

soylemeden duramadim Dizi sonunda kim kral olsun
isterdiniz ? diyon Daenerys Stormborn’ ankete ekliyon ekleme

O tahta oturan herkes ölecek. Hiç kimse o tahta mutlu bir şekilde duramayacak.

Krallık için en uygun isim lord bealish.Adam gercekten
ck dikkatli ve zeki.onun olması krallığı kurtarır.tabi ki bu adamın
krallığin en buyuk pezevengi olması lider olabilcek biri için
kötü bir ünvan.fakat bu akıllı adam bunun da çaresini bulur.

Lord Baelish, bir savaşçı olmayabilir ama mükemmel bir kral olur.
Gerçi serinin sonunda ortada taht maht kalacağını düşünmüyorum ama neyse :smiley:

Umarım o lanet tahtı yakarlar,krallardan kurtulur,anarşiye kavuşuruz.

Serinin sonunda taht falan kalmaz ama Stannis reyizi tahtta görmek iyi olurdu.

Taht dany’nin hakkıdır o kadar.Jonun falan tahtta ne işi var allah aşkına.Dany olmadı stannis olsun.Tahta geçmesini istediğim kişiler bu.Hatta dany,stannisle evlense müthiş olur.Targaryen soyu ürer ne güzel.

Gönül isterki dany tahta çıksın ardından Barristan Selmy onu öldürüp kral olsun ama :frowning: sadece fantezi ürünler :frowning: .