Dizi sonunda kim kral olsun isterdiniz?

en azından* jon kral olsa. dany kraliçe olsa :frowning:
ama george amca yapar bence. :smiley:

*en azından dediğim şey de imkansıza yakın. :smiley:

Seri’nin sonunda Lord GRRM diye bir karakter yaratır.Lakabıda Kalemlerin Şovalyesi diye.Kendi çıkar oturur
Jon oturmasında kim oturursa otursun

yalnız kral demişsiniz ve daenerys da var seçeneklerde :smiley:

Joffrey’ye oy veren tek kişi benim :open_mouth:

gendry niye yok :open_mouth:

ooo çok doğru. hak eden gendry veya dany zaten.

Eğer bastardların taht hakkı varsa, tahtın gerçek varisi Gendry’dir. Robert’in şuanda hayatta olan tek oğlu o.

Burada tahtı tek hak eden Stannis Baratheon…

ya bu taht ejderhalardan neden alınmıştı?
böyle bir hak var mıydı? bana robert da pek masum görünmedi. ama çok bilgili değilim tabi.

Piçlerden sonra Stannis.

Deli Kral yüzünden…Evet Robert da masum değil ama adamın başka çaresi kalmamış…

sadece bir sebepten dolayı değil.mad king yani deli kral aerys kral olduğu ilk yıllarda adaletli bir kraldı fakat sonra balataları sıyırdı.ilk önce ılyn payne (kral adaleti)‘in dilini kestirdi.ondan sonra oğlu rhaegar bir turnuvada kazanının kraliçesi olarak elia yerine lyanna starkı seçince ortalık karıştı.daha sonra lyanna ortadan kayboldu ve starklar bunun için rhaegar’- suçladı.kraldan adaletin yerini bulması için brandon kings landing’e gitti.kral,ardından brandon’ın babasını da çağırdı ve onları öldürdü.mad king winterfell’in son varisi ned starkıda öldürmek için ned’in ve robert’ın vaftiz babası ve koruyucu ailesinin başı olan jon arryn’e haber yolladı.jon arryn ned ve robert’ı vermeyince savaş başladı.

starklar-ölenlerinin intikamını almak için,
baratheon-robert’ın nişanlısı lyannaintikamını almak için,
tully-ned’le evlenen catelyn için
arrynler-jonla evlenen lysa için
savaşa katıldılar.
lannister ve greyjoylar tarafsız kaldı.
tyrell ve merteller targaryenlerin yanında savaşa girdi

Bilgi için sağol Dostum…Olay belli zaten başka yapıcak birşeyleri kalmamış…Elbette Kral’ına isyan etmek doğru bir şey değil ama o Kral benim de nişanlıma öyle bir şey yapıcak ve gerçekten Deli olucak ona bir dur demek lazım geldiği için bende isyan ederim…Ayrıca Rhaegar Targaryen’de masum değil o da istiyor Lyanna Stark’ı ve tutsak ediyor…

dany’le jon evlensin birlikte yönetsinler westeros’u ejderhaları falan ne güzel gül gibi geçinir giderler = )

1. kitap Jon Snow bence ölür. Ölmezse şaşırırım açıkçası. O yüzden Jon Snow’u bir kenara bırakıyorum.
    Dany tahta geçerse çok klasik olmuş olur. Yani diğer eserlerle pek bir farkı kalmaz. GRRM’nin bunu yapacağını düşünmüyorum o nedenle. Bence tahta Loras geçsin Kraliçeside Margaery olsun :biggrin: Çok uçuk bir düşünce ama güzel :tongue:

evet. loras ve margaery, böyle olursa durum tam olarak

lannister staylaaa

olur

bence stannis hiç yakışmıyor demir tahta

Dany the Queen

Aslında seyirciye inandırarak yapabilseler Bran Stark kral olsa yedi krallık çok rahat eder

bütün greyjoyları yok eder en son bebeğe kadar… :smiley:

benim istediğim kral maalesef şıklarda yok ama ben belirtiyim: YG