Doğu Muhafızı [9.Bölüm]

Merak etme artık özlemene gerek yok. :slight_smile:

[color=#1e90ff]9.Bölüm
Eddard ve Harrold birkaç gün süren yorucu bir yolculuktan sonra öğlen vakti Martı Kasabası’na varmışlardı. Vadi’deki en büyük limana sahip olan Martı Kasabası her zaman hareketli bir liman şehri olmuştu. Braavos’tan, Pentos’tan ve Yedi Krallık’ın dört bir yanından gelen tüccarlar burada ticaret yaparlar ve ceplerini altınla doldururlardı. İki kuzen şehre girdikten tüccarlar ve fahişelerle dolu bir caddeye ulaşmışlardı.

“Kuzen kaç gündür yollardayız. En azından burada bir gece geçirelim ve üstümüzdeki yorgunluğu atalım.”
“Gemide istediğin kadar dinlenirsin.”
“En azından bir yerde karnımızı doyurup bir şeyler içelim.”
“Bak bu dediğin olabilir Harrold.”
“Sonunda mantıklı konuştun. Bu arada aradığımız gemiyi kim ayarlamıştı demiştin.”
“Kartal Yuvası’ndan ayrılmadan önce Lord Nestor’dan bana bir gemi ayarlamasını istemiştim. Kendisine iyilik borcu olan bir kaptanın adını söylemişti.”
“Umarım kaptanın adını unutmamışsındır.”
“Kuzenin olabilirim ama yinede senin lordunum Harrold o yüzden konuşmana dikkat et yoksa Hardyng Hanesi’nin soyu tükenir.”

Eddard konuşmasını bitiremeden gülmeye başlamıştı ve Harrold da ona eşlik etmişti. Caddeden geçenlerin tuhaf bakışları iki kuzenin üstündeydi.

“Kaptan Tekgöz Rodrik. Aradığımız adamın adı bu. Nestor, adamın Volantis’ten yeni geldiğini ve uzun bir süre burada kalıp dinleneceğini söylemişti. Kısa bir soruşturmadan sonra onun yerini öğrenebiliriz.”
“Bunun için en iyi yer nere biliyorsun değil mi Ned ?”
“Evet kuzen hadi kendimize bir han bulalım.”

İki kuzen biraz ilerledikten sonra balık ve fırından yeni çıkmış ekmek kokularıyla dolu bir sokağa girmişlerdi. Tezgahlarla dolu bu sokakta yaşlı bir adam tezgahındaki balıkları satmaya çalışıyor, siyah sakallı bir demirci ocağından yeni çıkardığı kılıcını örsün üstünde dövüyordu. Kıyafetlerinden Braavoslu olduğu anlaşılan sarhoş bir tüccar ise koluna taktığı kızıl saçlı fahişeye denizcilik hikayelerini anlatıyordu. Sokağın sonuna vardıklarında Harrold, Mavi Hançer isimli bir hanın tabelasını görmüştü. İçeriye girdiklerinde ise birkaç gemicinin kumar oynadığını ve tek bacaklı yaşlı bir adamın bira içtiğini görmüşlerdi. Ortadaki masalardan birine oturduktan sonra yaşlı hancı yanlarına geldi. Eddard, hancıdan biraz et ve iki bardak bira istemişti. Siparişleri geldikten hemen sonra hana iki tane tüccar girdi. Westeroslu oldukları belli olan bu tüccarlar Eddard ve Harrold’ın oturdukları masanın yanındaki masaya oturmuşlardı. Hancıdan iki bira isteyen tüccarlar sohbet etmeye başlamışlardı.

“Eddard Stark’ın idam edilmesi Beyaz Liman ile olan ticaretimizi bozacaktır.”
“Kuzey önemli değil Brynden. Renly Baratheon kendini kral ilan ettikten sonra Tyrelller’in desteğini arkasına aldı, asıl önemli olan Eski Şehir ile yaptığımız ticaret.”

Eddard tüccarların konuşmasına kulak misafiri olmuş ve yandaki masaya dönerek tüccarların sohbetini yarıda kesmişti.

“Konuşmanızı böldüğüm için beni affedin ama bunlar ne zaman gerçekleşti.”
“Senin hiçbir şeyden haberin yok dostum. Biz Kral’ın Şehrinden ayrılmadan önce herkesin ağzında bu laflar vardı. Ayrıca Robb Stark ve Stannis Baratheon’da kendilerini kral ilan ettiler. Westeros’u büyük bir savaş bekliyor.”

Eddard’ın şaşırması kısa sürdü, konuştuğu tüccara teşekkür ettikten sonra kuzeni Harrold’a baktı, onun yüzündeki şaşırma geçmemişti.

“Biz yoldayken Westeros’un 3 kralı daha olmuş kuzen.”
“Vakit kaybetmeden şu kaptanı bulmamız lazım Harrold.”
“Hancıya sormakla başlayabiliriz.”

Harrold, hancının yanından dönerken gülümsüyordu.

“Çok şanslıyız adamımızı bulduk kuzen biz buraya gelmeden hemen önce ayrılmış ve gemisine gittiğini söylemiş.”
“Gemisini öğrenebildin mi ?”
“Evet, öğrendim. Geminin adı Kara Şafak ve siyah yelkenleri var.”
“Bulmamız kolay olacak o zaman.”

Eddard ve Harrold limana vardıklarında Kara Şafak’ı bulmaları uzun sürmemişti. Kara yelkenli gemiye vardıklarında tayfalardan birine Kaptan Rodrik’in nerede olduğunu sorup onun kaptan köşkünde oturduğunu öğrendiler. Kaptan köşküne girdiklerinde Kaptan Tekgöz Rodrik’i şarap içerken buldular. Orta yaşlarda gözüken bu kaptanın beyazlaşmaya başlayan bir sakalı ve sol gözünün üstünde siyah bir göz bandı vardı. Kaptan içeriye girenlere huzurunu bozdukları için sinirli bir bakış attı.

“Siz de kimsiniz ?”
"Ben Lord Eddard Arryn ve bu yanımdaki kişi ise Harrold Hardyng."
Kaptan Rodrik duyduğu cevap karşısında ayağa kalktı ve lordunu düzgün bir biçimde selamladı.
“Gemim emrinizdedir lordum. Nereye yelken açmak istersiniz.”
“Ejderha Kayası’na gideceğiz kaptan ama bu yolculuk gizli bir yolculuk olacak. Bizi soran kişilere eski arkadaşın Lord Nestor Royce’un adamları olduğumuzu söyleyeceksin. Dediklerimi yaparsan büyük bir ödül kazanırsın.”
“Emredersiniz lordum. Ne zaman yola çıkmamızı istersiniz?”
“Hemen şimdi.”

Kısa süren bir yolculuktan sonra Kara Şafak bir sabah vakti Ejderha Kayası’na ulaşmıştı. Kale birçok kişi tarafından taştan ejderhalara benzetiliyordu ve Eddard bunu kendi gözleriyle de onaylamıştı. Eddard gemiden inmeden önce kaptana limandan ayrılmamasını söylemiş ve kuzeni Harrold’la beraber kaleye doğru ilerlemişti. Kaleye vardıklarında kale muhafızına mührünü gösterdikten sonra Kral Stannis Baratheon’ın taht odasına girmişti. Taht odasındaki duvarlarda Stannis Baratheon’ın arması asılıydı ama bu arma Baratheon armasından farklıydı. Bu armada altın sarısı zemin üzerinde alevli bir kalbin içindeki taç giymiş erkek bir geyik bulunuyordu. Eddard bu adada neler yaşandığını çok merak ediyordu, Stannis gibi gelenekçi bir adamın armasını değiştirmesi onu çok şaşırtmıştı. Genç Arryn, Kral Stannis Baratheon’un sesi ile düşüncelerinden kurtuldu.

“Ejderha Kayası’na hoşgeldin Kartal Yuvası Lordu ve Doğu Muhafızı Lord Eddard Arryn.”

Eddard’ın ağzından tek bir kelime döküldü.

“Kralım…”

Yine çok güzel bir bölüm.10.bölüm umarım erken gelir.

Hikaye güzel ilerliyor.Bölümü bekliyorum.Umarım Stannisle güzel diyalogları olur.

Yorumun için teşekkür ederim. Elimden geldiğince kısa sürede yazmaya çalışacağım. :slight_smile:

Yorumun için teşekkür ederim. :slight_smile:

Dostum çevrimiçi olduğunu görüp yazdım. Hikayeye devam etmeye ne dersin ?

http://forum.gameofthronestr.com/konu-la-kraken-masallari-7-bolum.html?page=2
5. bölümdeki Arryn bölümünü okursan sevinirim. Daha iyi bi Arryn tarihi oluşturamazdım.

Senin yazdığın hikayeyi okudum, çok güzel bir kalemin var. Arryn tarihini de beğendim :smiley:

Aslında hikayeye devam etmek istiyorum ama bir yerden sonra tıkanıyorum, yazamıyorum. Birde senaryoyu çok uzattım, aslında 10 bölümde bitebilecek bir hikayeyken 10.bölüm ile asıl senaryoya giriş yapıyorum. Bu uzatma yüzünden 2014 yılında bu hikayeye başladığımda sahip olduğum o ilk hevese sahip değilim. 2 yıl sonra hikayeye yeniden başladığımda bitirebilirim diye düşünmüştüm ama yine aynı şey oldu. Bu yüzden bu hikayeyi takip eden kişilerden özür dilerim.