Dothrakiler türk müdür?

Birçok yerde rastladığım aldığım duyumlara göre dothrakiler biz Türkleri andırmıyormu ? Eskiden bizim gibi göçebe yaşamaları…bizim gibi yiğit güçlü olmaları ? Adetlerine bağlı olmaları ? At sürmede usta olmaları… sizin düşünceleriniz neler bu konuda ?

forumda bir kaç hafta önce tartışıldı. sonuç zaten belliydi ve evet grrm türklerden ve moğollardan esinlenerek yaratmış.

Bizden farklı olarak çok daha vahşiler birde at ve değişik hayvanların etlerini falan yiyorlar. Dany e atın kalbini falan yedirmiştiler.

Belli zaten aynen bizim gibiler…Hele drogo ah ah nasıl öldü öyle bir yiğit :slight_smile:

Özellikle ona artistlik yapan adamı silahsız öldürdüya dilini çekti aldı yazık ölmeden önceki son öldürdüğüydü adamın (:

türklerde at eti yiyordu ve halen kazaklar yiyor

Aynen valla kurtaramadılar adamı ama

işte bir ölü yakma farkı var

Hatırlatıon şu adamı 1.sezonu baştan izleyesim gelıyor :smiley:

daha izlemedin mi :smiley: ben bugun izledim 3 bölüm felan birde sevdiğim kısımları:ned e yapılan ihaneti(küfrettim tekrar) bu sahneyi felan :smiley:

Araya uzun bir bekleme koydu yapımcılar bende diziyi özliyeceğim için bekliyorum iyice özliyimde gene başliyim 1.sezondan diye :smiley: bugün başlasam geceye bitirrim eminim :smiley:

Marslılarda Türkmüş Orta Asya’dan göç etmişler.

Herkesi Türk yaptınız :smiley: zeusda Türkmüş .d

Bence drogo yaşasaydı dizinin rengi değişirdi…

Tabikide…
Drogonun ordusu + Daenerys in ejderhaları
Ortalıkta krallık felan bırakmazlardı.

Zaten o ejderhalar harika ya büyüyünce khaalesiyi durduramazlar

Bu konularda pek fazla bilgin yok, git en azından Dede Korkut hikayelerini oku.Kafiyeli şiirli konuşmaların bile ne kadar benzediğini göreceksin.

Kızılderililerde Türkmüş dendi mi yaw :slight_smile:

Hocam özür dilerim sana cevap vermek istememiştim, yanlış kopyala yapıştır yaptım.Düzelttim mesajımı.

Fazla bilgim olup olmadığını söylemek sana düşmez. Ayrıca ben kendi görüşümü dile getirdim, sana dokunan ne anlamadım.