Dothrakiler türk müdür?

O benim de aklıma gelmişti. Zaten bilimlurguya ilgili bu yazar. Belki de evren Matrix gibi bir şeydir.

Dizi sonunda kamera gökteki kırmızı kuyruklu yıldıza odaklanır, yaklaştıkça kuyrukluyıldızın bir uzay gemisi olduğu ve içerdeki personelin bir simulasyon masası başında gezegenin hologramı üzerinde strateji oyunları oynadığı görülür.

Jon Snow da tuzlukmuş.

(Biri yapacaktı)

Ben senin listene katılıyorum ama bir kaç şey hariç
Vadi: İsviçre
Yabanıllar: iskoçya
Kuzey:İrlanda
Valyria: Roma
Kings Landing: İstanbul
Demir Adamlar: İskandinav
Dorne Hudutları: Balkanlar
Dorne: Endülüs
Qarth: Hindistan
Köle Körfesi: Sasani (Ghiscarlardan pers oluyor o zaman)
Kemik dağları: Himalaya dağları
Kızıl ıssızlık: Atacama Çölü
Doghraktlara da pek katılmıyorum

Ned Stark Tuzluk Kafayı Çıkarınca Tuzluğun Kapağını açıyon

Vatan Haini tuzluk mu ? :smiley:

Bence Yabanıllar grönland’ın kıyısında yaşayan insanlar gerisinde daimi kış toprakları. Vadi İsviçre benim de aklıma geldi ama İtalya’nın kuzeyi de dağlık ve Hristiyanlık Kudüs’te ortaya çıktı ama İtalya’dan yayıldı ve hala en dindar Avrupa ülkesi İtalya. Bunu da Yedi İnancına benzettim. Ama Roma’ya Valyria dersek Vadi bence de İsviçre. Demir Adamlara katılıyorum. Vikingler işte. Aslında Qarth’a direk Hindistan’ı verip Köle körfezine İran demek mantıklı bence Mısır’da olabilir piramitler filan var. Roma(Valyia) onları fethetti sonra. Bence Kings Landing yok. Dorne Hudutlarına pek katılmadım. Balkanlar Rusya ve Anadolu Özgür Şehirler Bence. Sothoros da Afrika

Yaz Adalarını da etiyopya yapabiliriz

Bence de güzel olur. Ulthos da daha keşfedilmedi Avustralya olsun

Aynen basiliks adaları akdeniz korsanları (malta, rodos filan) bravoss venedik

Mantıklı oldu güzel de oldu. Gün batımı denizinin orada da Amerika var.

Ama essos güzel oldu

Sıralamaya bakarsak birbirlerine çok benziyorlar
Köle körfesi=iran, körfesten sonra qarth geliyor/ İran’dan sonra Hindistan , Qarth’ın kuzeyinde kemik dağları, Hindistanın Kuzeyinde Himayalar(Tibet-Nepal),Kemik dağlarının doğusunda Yi Ti, Himayaların Doğusunda Çin, Yi Ti’nin doğusunda ashaii, Çinin doğusunda Japonya,

Lan ne güzel forum, boş adam yok. Herkes kültürlü, coğrafya biliyor, tarih biliyor. Gurur duydum üye olduğum için :smiley:

Ak gezenler de Ruslar heralde :smiley:

Aynı Zamanda İbben Adası Çok güzel sibirya olur

Ruslar İbbenliler 20202020

Amaçları da sıcak denizlere inmek.

Yanı ben dortraklar gibi barbar bir kabile ile moğolları karşılaştıramam hele cengiz han’ın moğolların hiç karşılaştıramam cengiz han ilk kurmay okulu olan "kaşık"ı kurmustur ve buradan çok iyi kumandanlar yetiştirmiştir. Cengizin haritacilari mesela çinlidir veya o kültürden gelmiş olan timurun fil sürücüleri hindistanlıdır. Bu iki halkın ordularını da karşılaştıramayız moğolların ordusu dünyadaki gelmiş geçmiş en iyi kara ordusudur ve bu ordunun kendi içindeki bazı kuralları vardır diğer türk ordularından moğol orduları az da olsa farkıdır. Dortrak ordusu basit bir süvari ordusundan ibarettir. Dortraklar herşeyi yakıp yıkan bir halk evet moğollarla barbar ama arada fark var bu adamlar isini iyi yapan adamları bünyesine alıyorlar

Aynı zamanda bu doghraktlarda taktikte yok haldur huldur diye yardırıyorlar. Nerde O vur kaç, kurt kapanı filan

Bu arada haklısın 5 dk içinde 5 kez profil fotomu değiştirdim :slight_smile: