Dothrakiler türk müdür?

Beyler dizide dothraki kalmadı gibi yani bitek khaleesinin yanındaki çoçuk kaldı(Adını unuttum) Gerisi nerede bunların yada dothraki soyu onlardan ibarettide hepsi öldümü…dizi boyunca göstermediler

yazar dothrakileri yaratırken Türklerden ve araplardan esinlenmiş gibi bi muhabbet hatırlıyorum bu konudaki herhangi bir yorumda olabilir :stuck_out_tongue:

Ortada sadece birisine dokunan bir şey var.O kişi de belli.Adam, grrm röportajında türklerden ve moğollardan etkilendiğini dile getirdiğini söylüyor sen hala kabul etmiyorsun.Eskiden türklerin barbar yaşamasını neden kabullenemiyorsun onu anlamıyorum.Adamlar besbelli türk işte.Yaşayışıyla, inanışlarıyla, savaşçılıklarıyla…Daha saymadığım bissürü nedenle…

Evet, Dothrakiler için Türkler’den esinlenmiş yazar bu doğru.

Sen yanlış anladın galiba. Ben Dothrakiler için söylemedim. Sadece her şeye Türk yakıştırması yapmalarından yakındım.

Evet moğollarmış ben Atillanıın belgeselini izlemiştim bbc yapmıstı sanırsam khal dragoylayla cok benzer yanları var mesela

Dothrakilerin pek çok Khalasarı vardır yani kabile gibi sadece Dany nin etrafındakilerden ibaret değiller.

Dothrakiler sadece dany’nin ve Khal drogo’nun yanındakilerden ibaret değil,
Kabile kabile ayrı yaşıyorlar

Eski Türklerin yaşayışlarına çok meraklıyımdır.Vakti zamanında çok araştırmıştım.İnan bana dothrakilerle o kadar keskin benzerlikler var ki şaşırırsın.Ama beni asıl şaşırtan grrm’nin tüm bunları bilmiş olması.Çünkü kabul edersiniz ki yabancılar bizim tarihimizi biraz göz ardı ederler.Üzerlerinde fazla durmazlar.Bu adamın ise islamiyetten önceki türkleri bu kadar iyi bilmesi bende çok büyük şaşkınlık yarattı.Olaya çok hakim.

Ve bence dothrakilerinde dizide söz sahibi olması lazımdı…Drogo ölmeseydi zaten taht için savaşılacaktı ancak şimdi aradan çekilmiş gibi oldu

Oğlan bizim kız bizim ya :confused: Ha dothraki ha Daenerys, farketmez.

Aynen, bu şekilde tam bir mutabakata vardık bence.

bbc belgeselindeki Türklerle veya dothrakiler benzemiyor mu ? Atillada şekil olarak benziyor diye hatırlıyorum dragoya sanki tavırlarıda aynıydı bi bakacam şimdi :slight_smile:

Sonuç olarak dothrakiler biziz yada benziyoruz :)) Bence güzel de olmuş uyarlama tebrik etmek lazım

ben değil G.R.R.M kendisi bir röpartajında dothrakiler için Türk ve Arap’lardan esinlenerek yarattım demiştir. Zaten eski çağlarda at konusunda en ünlü olan ırk Türkler’dir belki bugün Araplar ve İngilizler için böyle deniyor ama atın atası :d diyebileceğimiz ırk türklerdir. Ayrıca at üstünde ok gibi, yada dothrakilerin yapılarına bakarsak Türk ve Osmanlı tarihinde en iyi at üzerinde savaşçıların bizde olduğunu görebilirsiniz. silah şekilleride araplarda sıkça kullanılmıştır.

bunu söylemenin anlamı ne şimdi onu anlaymadım?

bizde Şamanizm vardı bunlar böyle bir şey de yok sanırım varsa da bilmiyorum.

bunlarda da dosh khaleen kocakarıları var.

Şamanizm çok kısa süreliğine var oldu türk kabilelerinde.Genel olarak Göktanrı inancını benimsediler.

Kızılderililerde Türk tür bunu unutmuyalım lütfen :tongue:

o söylendi hatta 3 4 kez söylendi galiba :smiley: