Dothrakiler türk müdür?

Ben onlara kultur olarak bakmayi tercih ediyorum. Dothrakiler bizim dunyanin bozkir kulturune -benzer- yasiyorlar. Ayrica barbar kelimesine karsiyim. yunanlilar kendilerinden olmayan kavimlere barbar derlerdi, hakeza romalilarda oyle. Eger ilkellik kastediliyorsa, savas teknolojisi konusunda bozkir kulturleri yerlesiklere gore cok ustundur. En basiti, demirin islendigi ilk yer altay daglaridir, bundan once kullanilan bronza cok daha ustun oldugu icin bozkir ordularina oldukca buyuk avantaj saglamistir.
Dothrakiler oldukca vahsi olarak resmedilmis bir bozkir kulturu sadece.

itiraf etmek gerek evet,çok benziyorlar bizim orta asyada eskiden yaşayan atalarımıza.fakat ben bunu kendime hakaret saymam.çünkü dothrakiler essosun en güçlü kavimlerinden biri değil en güçlü kavminin kendisidir bence.eğer viserys bir dothrak ordusunun kocaman westerosu fethetmeye yettiğini düşündüyse bayağı güçlüler.

Barbar kelimesine karsiyim sadece

bi çok konudan benziyolar ama eski türklere göre çok daha vahşi olduklarını düşünüyorum sadece.

Dothrakilerin dili çok hoşuma gidiyor nedense hele danynin yanındaki koruması diyorya tüm değerli eşyaları alın çok hoşuma gitti :smiley:

ya hep merak etmişimdir zaten olmayan bi dili filmlerde dizilerde neye göre nası konuşuyolar kafadan atıyolar mı bence çok komik bi durum ben oyuncu olsam yapamazdım heralde gülmekten :smiley:

Mesela LOTR da da ELF ce var o da ilginç ama adamlar inanmış başarmış :smiley:

Altyazı geçiyor atıyorlardır bence kafasına göre bi alfabe oluşturmuşlardır heralde.

Hiç fenada konuşmuyorlar ama , bu dövüşden sonra hatta gidip öğrenmeye başlayasım bile gelmişti :smiley:

Bu video ile Khal Drogo reyiz i anmış olduk :smiley: ölmesine değilde b.k yoluna gitmiş olması bizi en çok üzen ya :smiley: ne vardı be reyiz adamlarından biri öldürseydi :smiley: artistliğin sonu oldu D:D

Hepsi dany nin suçu ya adam diyor sinek ısırığı o gelmiş yok senden kan akması beni üzüyor gibi bişeyler dio.
Adam rahat bıraksana sen be kadın.
O büyücü varya bide onun ben…

ya derler ya yiğitliğe b… sürdürmemek için diye bu aynen öyle işte inat etti baktırmadı yarasına sonuç :smiley: özlüyoruz…

O büyücü varya çok sövmüştüm ona ben dany güvenmekle hata etti güneş batıdan doğdugunda nehirler kurudugunda drogo :frowning:

ya orda bişiler olduydu ama anlamamıştım tam olarak büyücünün yüzünden mi gitti yani drogo

Baktırdığı için öldü bence o mirri maz duur bişeyler yaptı,bişey yapmasaydı yaşardı gibime geliyor (bence)

Öyle zayıf bünyeli adam değil bunca yıldır saçları uzatmış bir çiziğe gidecek biri değildi :smiley: O Mirri maz duur’un b.kluğuna gitti garibim :d

bence kesinlikle o bişe yaptıda gitti dağ gibi adam yoksa Drogo çizikten ölücek adam deil

Arkadaşlar çizik diyorsunuzda o çizik yüzünden drogo attan düşmemişmiydi :smiley:

mirri mazduur un verdği merhemi kullansaydı birşey olmayacaktı ama kullanmadı iltihaplandı. bide çizik değil. adam dibine kadar soktu arakhı.

bence çizikten değil işte o kadının yaptığı büyüden falan hatta bu yüzden daenerys kadının yaktıya sezon finalinde.

öyle diyosunuzda büyücü yaraya bakmadan önce zaten drogo bu dünyayla bağlantısını kesmeye başlamıştı

Tedavi görmeseydi drogo zaten ölecekti ama büyücü tedavi edeceğine felç etti adamı