Dothrakiler türk müdür?

kadını çocuğuna büyü yaptığı için öldürdü yoksa drogoya dokunmadı o kadın

ya o kadın orda birşey sürdü yaraya.o ilaç mı her neyse işte o Drogo yu zayıflattı.Zehirlendi denilebilir.

Büyücü kadın Dothrakilerin onlara Dany kurtarmadan önce tecavüz ettiklerinden fln bahsetti, intikam aldı bence Drogoyu zehirleyerek

işte neyin intikamını aldıysa iyilikten maraz doğar derler

Evet Dany yaşayarak ders alıyor hayattan son zamanlarda açıldı o kadar saf değil artık :slight_smile:

Arkadaşlar diziyi izleyerek anladığım kadarıyla,

Daenerys Drogo 'yu gazladı taht benim bizim olacak diye bunun üzerine Drogo 'da kabileleri ele geçirip güçlenmek için saldırılara başladı. Tabi bu saldırılar sırasında Drogo’nun askerler vahşi olduğu için masumları öldürüp kimi kadınlara da Miri Maaz Duur dahil tecavüz ettiler. Daenerys bunu gördü ve önledi ancak olan olmuştu Miri Maaz Duur da kendisince Danerys’i biraz uyararak (Drogo zaten ölecekti) biraz da kandırarak, canlı tutabileceğini ancak bunun da bir cana mal olacağını söyledi. Büyüyü yaptı Drogo en azından canlı ama bitkisel hayatta kaldı bu da Daenerys ve Drogo’nun çocuğuna mal oldu.

Sözün özü, Daenerys’in taht isteği Drogoyu ve onu bu günlere getirdi…

Özellikle son bölümde Doreah ve Xaro Xhoan Daxos için gözünü dahi kırpmayışı artık saf olmadığının kanıtı.

evet artık o tam anlamıyla bi khalesi(böyle yazılıyodu dimi :D)

Evet artık tam anlamıyla bir Khaleesi :slight_smile:

kesinlikle hayır diyorum. Drogo yani Dothrakiler daha önceleride saldırılar yapıyordu ve oraları yağmalıyordu. Sadece bunu dizide pek göstermediler. Dothrakilerin yaşam amacı bu zaten, saldır, yağma yap, güçlen.
Danyme suç attırmam :smiley:

ama burda danynin suçu tecavüzlere engel olmak. sen niye karışıyorsun ki. o karışmasa bişey olmayacaktı. ama boşver bir rakipten kurtuldum.:cool:

Öyle deme rhaegar. İçim parçalandı son bölümdeki buluşmalarında.

Ben bu diziye aslında Khal Drogo için geldim. Açıklıyorum işte :slight_smile:
(stargate atlantisden bilirim Jason Momoa’yı)

Ben Sean Bean’ın oynadığını bilmeden önce rastlamıştım böyle bir dizi çıkacağını falan duymuştum. Konusu çok ilgimi çekmişti kitabı falan olduğunu bilmiyordum sonra Sean Bean’i görünce izlemek şart oldu.

Sean bean ayrıydı dostum zaten.Yüzüklerin efendisinde kalitesini göstermiş bir aktör.Şimdi yokluğu etkili dizi için bence

Benim bu diziyle tanışmam şans eseri oldu diyebiliriz :smiley:

1.sezon’un tekrar bölümleri mart’ta star’da yayınlanıyordu o sıralarda
gece 1.30 gibi köpek havlamasıyla uyandım ve tekrar uyumak istediğimde uyuyamamıştım,tv’yi açıyım dedim star’da taht oyunları isimli bir film(dizi olduğunu bilmiyordum .D ) vardı,oturdum izledim.(izlediğim bölüm jamie lannisterin bran’ı kuleden aşağı attığı bölümdü) ve yanlış hatırlamıyorsam orada da bitmişti bende dedim nasıl bir film anlamsız bir şekilde bitti,sabah kalktığımda araştırdım ve o günden sonra her gece izlemeye başladım,bağımlısı oldum bu günlere geldik işte :smiley: o günden beri iyi ki diyip duruyorum aklıma geldikçe (köpek havlayıp uyanmasaydım böyle bir serüveni kaçırmış olabilirdim)

Bu arada o bölümden önce bölüm varmıydı ona bakmamıştım hiç :DD

hergün at eti yiyoruz

Bende meraklıyımdır tarihi(övünmek gibi olmasın süperimdir) herhalde bu yüzden seviyorum bu… Ne diyim kelimelerle tarifi yok

Orta çağ filmlerinin ayrı bir tadı oluyor truva…cennetin krallığı özellikle bu iki filmi izlemeyen varsa izlesin kalitelidir…Truvada brad pit…cennetin krallığında orlando bloom un harika birer aktör olduklarını tam anlamıyla görebiliyoruz.

Bende çok meraklıyım tarihe. Bir kaç istisna dışında tüm gerçek dünya ve fantastik dünya tarihlerini severim. Okullarda öğretilen çok sınırlı kalıyor. Adam gibi dünya tarihi öğretilmiyor

Hım hatırladım evet lord gibi birini canlandırıyordu. orlandonun babasının arkadaşıydı değilmi…Film şuan çok çanlanmıyor gözümde epey odlu izleyeli :slight_smile: bence selahaddin eyübi yi canlandıran adamda çok iyiydi

Bence arkeolog lukda güzel ve çekici bir meslek tarihi eserleri bulmak incelemek güzel olmalı